Vrouw bevalt in vliegtuig: 10.000 euro afrekenen Weet u nog wat waar is en wat niet? EUWS 11 krant Verdachten Spa uitgeleverd Genua wil brug herbouwen het dorp: „Een technische turner. Sterk en goed op de toestellen", be schrijft zijn vroegere trainer Hub Hodinius. „Hij had alles wat een goed verenigingsmens betaamt: ondersteunend en meewerkend. Wel was hij wat stil." Ook als volwassene blijft Brech bij zijn moeder wonen. Zijn vader is dan al overleden. Met een meisje zien ze hem in Simpelveld nooit lo pen. Volgens Hodinius, tegenwoor dig wethouder Jeugdzaken, is het dorp zich rot geschrokken: „Nie mand heeft ooit maar het kleinste dingetje aan hem gemerkt." Ruim twee weken na de onthul ling over Brechs dna wil iedereen in Simpelveld, Heibloem en de rest van Nederland weten: wat is er ge beurd die zomer? En een andere vraag blijft branden: had de politie Brech eerder in het vizier kunnen hebben? Terug naar 1998: hoe aannemelijk is het dat hij voor het rondbrengen van scoutingpost bij de Brunsum- merheide moet zijn? In de maanden na de dood van Nicky stapt Brech over van scou- tingvereniging Weiten in Heerlen naar die van Nuth. Maar als Nicky overlijdt, is Brech nog actief voor Weiten, aan de zuidkant van Heer len. Dat maakt dat geografisch ge zien zijn verhaal rammelt. Scoutingvereniging Weiten ligt ten opzichte van de vindplek van Nicky aan de andere kant van Heer len. In dat gebied had Weiten geen scouts, zeggen oud-leden. „Dan breng je daar post rond? Dat lijkt me sterk", zegt ook oud-recher cheur Frank Peters. Hij was het die Brech in 2002 wegstuurde bij de scouting nadat Brech een ontucht- zaak uit 1985 had opgebiecht bij een politiecollega van Peters. „Pak de kaart er maar bij. Er woont daar nie mand op die heide, dus naar wie breng je de post? Die lamp had moeten gaan branden. Natuurlijk is het achteraf makkelijk praten, maar confronteer hem: wat doe je op die plek?" Dat er eerder alarmbellen hadden kunnen rinkelen, blijkt ook uit een persverklaring van de Limburgse rechter-commissaris die Brech af gelopen donderdag in voorarrest heeft genomen. Daarin staat dat Brech niet alleen heeft gezegd dat hij folders rondbracht, maar dat hij toen 'over de reden van zijn aanwe zigheid' ook nog eens 'wisselende verklaringen' heeft afgelegd bij de politie. Oud-verkenners, mede-stafle den en rechercheur Peters blijven met tal van vragen zitten. Eén Wel- ten-verkenner heeft een compleet dossier aangemaakt, inclusief tijd lijn met alle gebeurtenissen. Om de chaos te ordenen na een ooit zo fijne scoutingtijd. Marije: „Het is zo onwerkelijk, dat hij in staat is dit te doen. Hoe hebben we zo lang met hem kunnen samenwerken? Laat hem alsjeblieft gaan praten." De namen van betrokkenen van de scoutingvereniging zijn op verzoek ge fingeerd. Hun namen zijn bekend bij de redactie. 100 PROCENT MATCH NA 20 JAAR De Filipijnse vriendin van Erik Kok uit Heerhugowaard beviel na 31 weken zwangerschap plots op het toilet van het vlieg tuig naar Hong Kong. De nasleep was minder hemels: het zieken huis wilde bijna 10.000 euro, di rect afrekenen. Erik (47) spreekt van een flinke domper op de feestvreugde. Ik voel me behoorlijk machteloos. Ik weet niet hoe dit gaat lopen." Zijn vriendin Mary Rose was al leen onderweg naar huis op de Fi- lipijnen, zwanger van het tweede kindje van het stel. „We hebben al lange tijd een latrelatie. Ze was voor de eerste keer in Nederland geweest." Vlak voor de landing in Hong Kong moest Mary Rose naar het toilet en toen kwam binnen drie minuten het kindje. Anderhalve week lagen moeder en kind in het ziekenhuis. Daarin kreeg Mary Rose onder meer een bloedtransfusie en werd baby Skylar Henry Cathro gemonitord. Erik en Mary Rose liggen nu in de clinch met de Zwitserse zorgver zekering Evasan van de vrouw, die de kosten niet wil dekken. De vrouw is nu in Hong Kong, ze is opgevangen in een huis met an dere vrouwen. „Maar ze wil nu na tuurlijk gewoon naar huis", aldus de kersverse vader. De week zaterdag 8 september 2018 Kijk op de site bij /video Gerald Roethof, advocaat van Jos Brech, zegt voorlopig niet publiek te kunnen spreken over de zaak-Nicky Verstappen. 9-10 augustus 1998 Nicky Verstappen uit Heibloem verdwijnt van een zomerkamp op de Brunssum- merheide. Een dag later wordt hij dood gevonden. Hij is waarschijnlijk mis bruikt. 2001 Jos Brech wordt verhoord. Als 'toevallige passant' fietste hij in 1998 langs de plaats de lict, maar ondanks de opmerkelijke uit leg over de fiets tocht en een oude zedenzaak uit 1985 wordt hij geen ver dachte. 2008 Brech zit niet bij de honderd man nen die gevraagd wordt om dna. 2017 Justitie start een groot dna-on- derzoek. Brech re ageert niet op de oproep en trekt zo de aandacht. Als de politie alsnog zijn dna verkrijgt via fa milie en een vriend, blijkt er begin juni een '100 procent match' te zijn met het dnaspoor op Nicky's kleding. AMSTERDAM Twee man nen die worden verdacht van betrokkenheid bij de schietpartij in Spa, mogen worden uitgeleverd aan België. Dat heeft de recht bank in Amsterdam giste ren bepaald. Bij de schiet partij kwam de Belgische agent Amaury Delhez (38) om het leven. Het tweetal, Cyril T. (35) en Mark van den B. (38), vocht de uitlevering aan. Beiden zeggen geen aandeel te hebben gehad in het dode lijke geweld. De broer van Cyril T., de 36-jarige Yvo, is volgens hen de schutter geweest. De uitlevering zal binnenkort plaatsvinden. GENUA Het stadsbestuur van Genua wil dat de brug die een maand geleden in stortte, wordt afgebroken en dat op dezelfde plek een volledig nieuwe brug wordt gebouwd. „We willen er in oktober 2019 over heen rijden", zei de burge meester van Genua. De ar chitect Renzo Piano (foto), die uit Genua komt, ont werpt de brug. Deze moet eenvoudig zijn, van staal worden gemaakt en dui zend jaar blijven staan. Piano is bekend van onder meer het Centre Pompidou in Parijs en wetenschaps museum Nemo in Amster dam. Er vielen 43 doden bij het ongeluk. Jos Brech was een modelscout. i van de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11