Groene Ster Vlissingen kan de borst weer natmaken O O) 0) O 12 2 Bakx en Bliek treffen Volendam Tim van Dijke dankt sterke slotronde Leonie Ton strijdt om de wereldtitel Istvan Bakx en Julius Bliek verdedigen van avond hun koppositie in de Keuken Kampi oen Divisie. Met lijstaanvoerder Go Ahead Ea- gles stuiten ze in eigen huis op FC Volendam. Die ploeg draait nog niet best en behaalde in drie duels slechts één punt. Augustine Loof en FC Eindhoven staan juist voor een zware klus. Zij gaan op bezoek op Het Kasteel, waar degradant én titelkandidaat Sparta Rotterdam wacht. Het FC Dordrecht van trainer Gérard de Nooijer en spelers Siebe Schets en Quincy Hogesteger (ex-JVOZ) speelt thuis tegen Telstar. Tom Boeren komt morgenavond pas in actie met FC Twente. Hij treft dan zijn oude club TOP OSS. Tim van Dijke uit Colijnsplaat is donderdag veertiende geworden tijdens het wereldkam pioenschap mountainbike voor junioren. Zijn broer Mick eindigde op plek 46. De achttienjarige Tim van Dijke, regerend Ne derlands kampioen in zijn leeftijdcategorie, reed bijna de hele wedstrijd met de beste twintig mee. Met het einde van de koers in zicht, leek hij echter weg te vallen. Een sterke slotronde zorgde er echter voor dat de Zeeuw alsnog afsloot met een mooie veertiende plek. Vandaag komt Milan Vader in actie in de wed strijd voor rijders tot 23 jaar. Morgen is het de beurt aan Anne Terpstra bij de vrouwen. Ultraloopster Leonie Ton doet morgen mee aan het wereldkampioenschap 100 kilometer in Kroatië. De atlete uit Wissenkerke begint 's ochtends om 07.00 uur aan de titelstrijd. Ton is de Nederlands recordhoudster met een tijd van 7.56.25 uur. Ze realiseerde die tijd in maart in Duitsland. De Noord-Bevelandse won dit jaar ook nog de Elfsteden Ultraloop in Fries land, een wedstrijd over dik 200 kilometer. Ze deed al eerder eens mee aan het WK. Tegelij met de wedstrijd in Kroatië is het NK 100 kilometer in Winschoten. Hieraan doen Wim Douw uit Oud-Vossemeer en Ingrid IJ- sebaert uit Hulst mee. BeNeCup KORFBAL BEGIN VELDCOMPETITIE Oud-prof Jos Feron De korfballers van de Arnemuidse hoofdklasser hebben een nieuwe trainer. Er waait een frisse wind. Kees-Jan Oppe is in middels ruim een maand bezig bij TOP Arnemuiden. De vijftigjarige korfbaltrainer uit Dordrecht merkt al dat zijn ma nier van werken als prettig wordt ervaren. „Het blijkt dat er een klik is", zegt hij daags voor de competi tiestart. „Dat is wel zo mooi, want de spelers hadden om mij ge vraagd." Oppe solliciteerde dus niet zelf bij TOP. Toen bekend werd dat Arco Goedkoop na vier seizoenen zou vertrekken, kreeg de spelers groep van de clubleiding de vraag: welke trainer moet er benaderd worden? De naam van de Zuid- Hollander, die net weg was bij het Maarssense O WO, werd snel ge noemd. Een aantal spelers kende hem van Oranje onder 19 jaar, waarvan hij vier jaar bondscoach was, of als coach van het districts team Zuid-West onder 19 jaar, dat hij al sinds 1999 onder zijn hoede heeft. In Arnemuiden trof Oppe een selectie om 'u' tegen te zeggen. Na een oefenperiode koos hij voor een vast achttal, met daarin Jeanine Marijs, Anita de Ridder, Emmelie Bouwens, Willemijn Bouwens, Peter van Belzen, Jurriaan Bou wens, Jurgen Janse en Jorian Schroevers. „En kijk dan ook nog eens wie we in het tweede team hebben zitten", zegt Oppe. „Met Petra van Belzen, Demi Mondeel en Suzanne de Jong hebben we drie dames die - als ze fit zijn - ook ingepast kunnen worden. Voor Corné en Remco Bezemer en Sander Kloet geldt hetzelfde. Ik denk dat heel wat hoofdklassers blij zouden zijn met spelers die bij ons in eerste instantie op de bank zitten." In de oefenduels zag de nieuwe trainer al dat TOP makkelijk tot scoren komt. Veel treffers kwamen voort uit nieuwigheidjes die hij invoerde. „Aan het begin train je erop. In wedstrijden probeer je het vervolgens te sturen. Inmiddels zie ik steeds duidelijker terug wat ik wil. Het gaat langzaam in hun spel zitten. Er komt een ritme in." Binding Eén van de zaken die Oppe wil, is dat zijn aanvallers constant hun verdedigers aan zich binden. „We moeten allemaal in beweging blij ven. Dan hebben tegenstanders niet de tijd om om te kijken en bal len te onderscheppen." En als die Voor een trainer is dat heerlijk; ze weten allemaal waar er nog winst ligt binding er eenmaal is, moet TOP daar met gevarieerd spel gebruik van maken. Onder anderen de re- bounders Jorian Schroevers en Pe ter van Belzen zullen vaker gevaar lijk moeten zijn en alert moeten zijn op slimme passjes van hun vakgenoten. Oppe: „Ik zie graag dat iedereen scoort. En als eentje er dan een stuk of zeven maakt, is dat een mooi extraatje." Ook wil de nieuwe trainer graag dat aanvallen diep in het vak begin nen. Met een lange pass vanuit de verdediging kan TOP daarvoor zor gen. „Ballen moeten zo snel moge lijk de zone van zes a zeven meter rond de korf binnenkomen. Dan verlies je weinig tijd", zegt Oppe. „Ik wil daarmee al toewerken naar de zaalcompetitie, waarin we met een schotklok spelen. We moeten aanleren zo snel mogelijk gevaarlijk te kunnen worden." Oppe, die in het Rotterdamse Topsportcentrum werkt als docent lichamelijke opvoeding en top sportcoördinator is bij het Albeda Sport College, wil zijn ploeg zo veel mogelijk oplossingen aanreiken. „Uiteindelijk moeten ze zelf gaan nadenken over welke oplossing ze op welk moment nodig hebben", zegt hij. „Voor of tijdens een wed strijd kunnen ze per vak bedenken wat ze gaan doen tegen een bepaald type tegenstander. Want als je zelf iets beslist of ergens over mee denkt, sta je er eerder achter. Ik heb in individuele gesprekjes en tijdens de trainingen ook al gehoord waar ze allemaal aan willen werken. Voor een trainer is dat heerlijk; ze weten allemaal waar er nog winst ligt." Morgen begint de veldcom- petitie met een thuiswedstrijd tegen Sporting Delta. Oppe heeft geen vastomlijnd doel voor het seizoen. „We gaan niet zeggen: we moeten kampioen worden. Want stel dat je twee keer ver liest. Dan loop je de rest van de tijd ge frustreerd rond. Ik vind wel dat we met deze selectie in staat moeten zijn bo venin mee te draaien." De selectie van dit seizoen is bre der en lijkt sterker, zeker na de te rugkeer van Saïd Bouzambou en Khalid El Hattach. Toch lijkt het niet realistisch om te zeggen dat Groene Ster die play-offs nu wel even haalt. Dat Saïd Bouzambou begin maart weer naar Indonesië ver trok, was een streep door de reke ning voor Groene Ster. Goed, ie dereen zei hem het avontuur weer te gunnen, maar de Vlissingers moesten het seizoen wel afmaken zonder de man die tot dat mo ment 27 keer had gescoord. Opval lend genoeg slaagde Groene Ster er zonder Bouzambou toch in lang mee te blijven doen om een plek in de play-offs. Van de zes competitieduels die het na het vertrek van de topscorer speelde, won het er vier. Eén overwinning meer, eentje maar, en de club had zich voor het eerst in de clubgeschiedenis in de strijd om de landstitel mogen mengen. Het kampioenschap ging uiteindelijk overtuigend naar Ho- vocubo. De landskampioen zat deze zomer niet stil, zoals opval lend veel clubs in de eredivisie zich flink hebben versterkt. Dat komt vooral door het wegvallen van 't Knooppunt. De Amster damse club had één van de sterk ste selecties in de eredivisie, maar uit onderzoek van de politie bleek dat 't Knooppunt jarenlang werd gefinancierd met crimineel geld. De KNVB zegde het lidmaat schap van de vereniging op, waar door het over en sluiten was voor 't Knooppunt. Coach Hicham Benhammou uit Tholen wist toen al dat hij ging vertrekken, de spe lers kozen eieren voor hun geld. Mo Attaibi en Iliass Bouzit gingen naar FC Marlène, doelman Ma- vrijdag 7 september 2018 VOETBAL MOUNTAINBIKEN Leonie Ton. fotobeptielemans ATLETIEK Op het Sloehaven-circuit in Vlissingen- Oost wordt morgen de voorlaatste wedstrijd meetellend voor het Open Zeeuws Kampioen schap motorcross verreden. In alle klassen is er nog spanning wat betreft de titel, de start is om 11.15 uur aan de Engelandweg. De waterpoloërs van De Zeeuwse Kust krijgen morgen hoog bezoek. Eredivisionist ZPC Amersfoort is op trainingskamp in Zee land en komt verschillende activiteiten verzor gen bij de Vlissingse club. Er staan trainingne, clinics en een oefenduel op het programma. RSV Luctor et Emergo organiseert morgen in Axel een dressuurwedstrijd. Om 10.00 is de klasse L als eerste aan de beurt. De paarden in de klasse Z2 sluiten om 18.50 uur af. GO De rugbyers van Oemoeme- noe spelen morgen de tweede wed strijd in de Be NeCup. Om 17.00 uur is meervoudig Belgisch kam pioen Dender- monde de te genstander. Zondag-derde klasser HVV'24 heeft de 28-ja- rige middenvel der Lamine Tew aan de se lectie toege voegd. De Belg met Senega- lese roots is de zoon van oud prof Mamadou Tew, die onder meer voor Club Brugge uit kwam. 5 De Belgische wielrenster Kaat Hannes bezorgde haar Zeeuwse ploeg Jos Feron Lady Force opnieuw een topkalsse- ring in de Lotto Belgium Tour. Na haar vierde plek van woensdag werd ze giste ren vijfde. Oppe Roeland van Vliet Arnemuiden - Kees-Jan Oppe BESCHOUWING De zaalvoet ballers van Groene Ster Vlissin gen grepen afgelopen seizoen in de eredivisie net naast deel name aan de play-offs om het landskampioenschap. De ploeg van coach Samir Yaqoobi werd vijfde, waar de vierde plaats nodig was om het toetje opge diend te krijgen. Barry van der Hooft Vlissingen a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40