Reimers(k)waa Stormloop op Zeeuwse films Nothing But Thieves klapper op Vestrock 2 MAAN LEO Column Arme Reimerswaalers. Nu staan jullie opeens op de kaart als allerdomste ge meente van Nederland. Hier kan geen gemeentemarketeer, geen bezoek van de koning, geen strijd bare lokale voetbalclub meer iets aan doen. Nee, jullie zijn gedoemd voor altijd met gebogen hoofd door het leven te gaan. naamgeving. Reimerswaal is ver noemd naar een dorp dat ooit op Zuid-Beveland lag. Dat de boel daar herhaaldelijk overstroomde in de 16de eeuw omdat de Rei merswaalers de bodem vernachel- den met hun zoutwinning werd gevoeglijk vergeten, net als het feit dat dit dorp tijdens de Tachtigja rige Oorlog platgebrand werd; had het stadsbestuur maar niet de kant van de Spaanse vorst moeten kie zen. Toen begin 18de eeuw ook de laatste ruïnes na jaren van ver waarlozing in de golven verdwe nen, was dat misschien maar beter ook. naam weer opgediept en op een gloednieuwe gemeente geplakt. Bijna 50 jaar leidde de gemeente Reimerswaal een redelijk onop vallend bestaan. Totdat afgelopen week de leider van Leefbaar Rei merswaal, Marien Weststrate, de gemeente landelijk op de kaart zette dankzij zijn tomeloze dom heid. U heeft het vast gehoord: de heer Weststrate is tegen Arabische cijfers, op geen enkele manier ge hinderd door het feit dat dit sim pelweg ons huidige cijfersysteem is, u weet wel: 1,2,3 enzovoort. Het regent inmiddels smalende stuk ken, en het filmpje waarin Zeeu wen opeens het cijfer 3 niet meer herkennen als men zegt dat het een Arabisch cijfer is, maakt de hele situatie alleen maar gênanter. DESTELLING Vandaag: Nederland is fantastisch Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters EX-VRIEN&IN PECHTOLtS OVERVALLEN bOOR PUBLICITEIT HET IS EEN /£^fp*V/AAN<3EI-E<3ENHEIE> Eén arrestatie bij steekpartij 3FM-Award voor 'Zoutelande' SAS VAN GENT Jongeren sturen raket de lucht in In totaal twaalf nieuwe Zeeuwse films gaan tijdens het festival in première. De meeste belangstelling gaat uit naar Van verlies kun je niet betalen van Helge Prinsen en John Albert Jansen, over de Vlissingse groenteboer Adrie Trimpe en zijn vrouw Francien. De animo ervoor is enorm groot, aldus Film by the Sea. Het festival had daar al rekening mee gehouden deze veelvuldig te programmeren. Zo is de film van maandag 10 tot en met vrijdag 14 september elke mid dag te zien in het Vlissings Film- Theater (in woonzorgcentrum Scheldehof), zowel om 13.30 als om 15.30 uur.' Ook Ladybug, this is Ineke van Bo van Scheyen is in trek. De première van de documentaire over kunste naar Ineke Otte, komende zondag, is al uitverkocht. Daarom heeft het festival een extra voorstelling ge programmeerd op dinsdag 11 sep tember (19.00 uur). De première van Building bridges, op donderdag 13 september (16.30 uur), is van wege de grote belangstelling ver plaatst naar een grotere zaal. De do cumentaire van de HZ-studenten Carlijn Mulder en Nadine Smits gaat over de klimaatverandering. Alle twaalf Zeeuwse films zijn zaterdag 15 september ook te zien In totaal twaalf nieuwe Zeeuwse films gaan tijdens Film by the Sea in première tijdens de PZC Dag van de Zeeuwse Film. Zij strijden om de PZC-pu- blieksprijs en de PZC-juryprijs. Ook de Lions Club Vlissingen reikt een prijs uit voor de beste film. De 20e editie van Film by the Sea begint vanavond met de galapre mière van Becoming Astrid. Het fes tival duurt tot en met zondag 16 september. HULST Vestrock laat er geen gras over groeien. De organisatie maakt nu al de eerste naam bekend voor het festival dat in 2019 van 31 mei tot en met 2 juni gehouden wordt. En het is direct een klapper: Nothing But Thieves. De Britse indierockband heeft zich de afgelopen jaren ontwikkeld tot een van de populairste bands van Europa. Op het palmares prijken hits als Sorry, Amsterdam en Itch. Vorig jaar speelde de band op grote festi vals als Rock Werchter, Glaston- bury, Sziget en Lowlands en ook was het voorprogramma van onder meer The Killers en Muse. Nothing But Thieves is de headliner op vrij dag. Vestrock viert in 2019 het tienjarig bestaan en heeft aangekondigd flink te zullen uitpakken. De kaartver koop voor het festival in Hulst be gint op 1 oktober. De tickets zijn dan tegen een gereduceerd tarief ver krijgbaar. Geniet in 4*-hotel op de Veluwe incl. diner de 16de eeuw zijn er in Zeeland meer dan honderd dorpen ver dwenen. De Reimerswaalers kun nen simpelweg een andere naam kiezen en zo de schaamte wegva gen! En dan is de partij Leefbaar Reimerswaal ook in één klap over bodig geworden. U heeft het vast gehoord: de heer Weststrate is tegen Arabische cijfers vrijdag 7 september 2018 Misschien ging het al mis bij de Maar twee eeuwen later werd de Reageer op pzc.nl Gisteren: Zeeuwse scho len moeten mo bieltjes verbie den 893 reacties O VLISSINGEN Bij de steekpartij in de Hendrikstraat in Vlissin- gen is woensdagavond iemand gewond geraakt. Er is één verdachte aan gehouden. Meerdere politiewagens en de ambulancedienst werden even na 23.00 uur opgeroepen. Wat er precies aan het incident vooraf is gegaan, is niet duidelijk. Het slachtoffer is per ambulance afge voerd naar een zieken huis. Over de aard en de ernst van diens letsel is niets bekend. De politie zette rond een woning op de hoek met de Nieuwstraat een klein gebied af met linten. VLISSINGEN Het nummer Zoutelande van BL0F en Geike Ar- naert heeft de 3FM- award voor het beste nummer 2018 in de wacht gesleept. 'Je kon de afgelopen maanden niet om dit nummer heen! Wat een hit! BL0F en Geike pakken daarom de 3FM Award voor Beste Nummer', staat op de site van NP03FM. Zoutelande werd eerder dit jaar de grootste Ne derlandstalige hit ooit in de Mega Top 50, en de versie met de Vlaamse zangeres Arnaert zorgde voor een doorbraak van de Zeeuwse groep in Vlaanderen. Het Industrieel Museum Zeeland in Sas van Gent, dit jaar uitgeroe pen tot Beste Uitje van Zeeland, biedt zaterdag met Open Monumenten dag een speciale activi teit voor jongeren: Zelf een raket bouwen en ook lanceren. De Space Agency van het museum zorgt voor begeleiding. De te bouwen raket kan wel een hoogte van veertig meter halen. Op de website van het mu seum is er een filmpje van te zien. Het Industri eel Museum is zaterdag open van 10.00 tot 17.00 uur. Toegang vijf euro, tot achttien jaar gratis. De belangstelling voor de Zeeuwse films tijdens Film by the Sea is groot. Het festival kiest daarom onder meer voor extra voorstellingen. Rolf Bosboom Vlissingen ZEELAND4 Nothing But Thieves speelde dit jaar ook op Sziget in Hongarije. FOTOJOSEPHOKPAKO Fletcher Hotel-Restaurant Mooi Veluwe 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet Gelegen in het Speulder- en Sprielderbos 1 x 3-gangendiner t.w.v. 34,50 p.p. Gebruik wandel-en fietsroutes v* Tip: bezoek o.a. Apeldoorn hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 Maar ik heb goed nieuws: rond

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2