EK niet dichterbij 22 VOETBAL NEDERLAND - PERU Het randprogramma was fraai en feestelijk, maar de laatste interland van Wesley Sneijder tegen Peru (2-1 winst) leidde ook tot kopzorgen. Zondag wacht wereldkampioen Frankrijk. 'Het is een zeldzame ervaring' Kort Jorgensen maakt rentree Nicolai Jorgensen (27) heeft zijn rentree ge maakt bij Feyenoord. De Deense spits, die door een voetblessure de start van dit eredi visieseizoen moest missen, speelde mee in een besloten oefenduel tegen Jong NEC (4-1) en kwam daarin meteen tot scoren. Stam niet naar FC Utrecht FC Utrecht, dat graag een grote naam aan stelt als opvolger van de ontslagen trainer Jean-Paul de Jong, kan een streep zetten door Jaap Stam. Hij wil niet terug naar Ne derland. Ook Frank de Boer en Peter Bosz zijn niet beschikbaar. FC Utrecht hoopt snel na de eredivisiehervatting tegen FC Emmen (16 september) een trainer te presenteren. Benf ica ontkent corruptie Benfica, tegenstander van Ajax in de Cham- pions League, ontkent krachtig alle beschul digingen over mogelijke corruptie. Portu gese aanklagers stelden deze week Benfica en drie juridische medewerkers van de club in staat van beschuldiging. m Drommel: één duel geschorst De KNVB heeft de schorsing van Joel Drommel (21) gehalveerd. De doelman van FC Twente trok zich dinsdag terug bij Jong Oranje en werd door de bond eerst voor twee duels geschorst. Omdat FC Twente morgen tijdens de interlandperiode al een duel speelt (tegen TOP Oss), besloot de KNVB de schorsing te halveren. Flitsen WK Ronaldo De gelijkmaker valt donderdag avond net op tijd, op de minuut af. Lange tijd dreigt een wat cynisch en teleurstellend vaarwel voor Wesley Sneijder in het Nederlands elftal, bij een verdiende o-i achter stand tegen Peru. De klok tikt steeds dichter rich ting het uur, en daarmee richting het einde van een gedenkwaardig tijdperk. Maar precies op dat mo ment is daar opeens de 1-1 van Memphis Depay, en meteen aan sluitend de publiekswissel waar ie dereen in het stadion voor geko men is. Het bord met rugnummer 10 gaat omhoog - en in een sfeer van vro lijkheid, warmte en waardering loopt Sneijder voor de laatste keer het veld af, in zijn 134ste interland voor Oranje. Het publiek klapt en brult, de staf van Oranje staat op, de spelers op het veld klappen zich de handen stuk, zijn vrouw Yolanthe en de kinderen zwaaien van geluk, kus handjes werpend naar de vedette op het veld. En dan moet het gala circus meteen na afloop nog vol gen: een kwartier waarin alles uit de kast wordt gehaald om Sneijder uit te zwaaien, als slotstuk van een prachtige carrière. Aan het omlijstend programma ligt het toch al niet zozeer, donder dagavond. Al ruim voor de aftrap knalt het stampnummer Like lions in the wild van Martin Garrix door de speakers, compleet met een lichtshow en een gelikte video montage. Het ereterras zit vol met be roemde vrienden van Sneijder, oud-ploeggenoten, en zo'n beetje alle leden van zijn Utrechtse dup pie DHSC. De recordinternational zelf betreedt het veld met zijn beide kinderen, en in de rust wordt zowaar een 'Applaus op z'n We- sleys' geoefend. Fans op de tribunes wordt ver zocht met vlakke hand op het voor hoofd te slaan, ongeveer zoals Sneijder in 2010 deed na zijn kop goal tegen Brazilië: een beeld dat overal in en rond de Johan Cruijff Arena terugkomt, op foto's overal waar je kijken kunt. Circus Maar op het veld is het lang een ronduit moeizame bedoening. Wie vreesde dat het circus rondom de recordinternational een serieus be doelde oefenwedstrijd in de weg zou zitten, ziet zijn gelijk bevestigd. Zeker voor rust, want Oranje be gint weer ronduit moeizaam aan het duel tegen de veel scherpere Peruvianen. Na twee opgelegde kansen is de derde raak, na amper een kwartier spelen. Pedro Aquino Sanchez wint uit een corner simpel het kopduel van Daley Blind, Jasper Cillessen kansloos latend: 0-1. Het leidt tot een rare atmosfeer in de Arena, maar ook tot een lelijke, lange tijd stuurloze wedstrijd van Oranje. Van de hoofdrolspeler zelf zijn slechts subtiele stukjes brille te - -W ■- De aanloop naar de wedstrijd tegen Engeland liep voor Jong Oranje be paald niet vlekkeloos. Keeper Joël Drommel verliet het trainings kamp in de voorbereiding omdat hij liever bij zijn club FC Twente wilde spelen dan bij Jong Oranje op de bank te zitten. De KNVB schor ste hem daarop voor de twee duels die Twente tijdens de interlandpe riode speelt. De bond halveerde die straf gisteren waardoor de keeper alleen de wedstrijd tegen TOP Oss mist. Bovendien haakte Steven Bergwijn, zo in vorm bij PSV, af met een blessure. Bergwijn werd door de bond bewust nog niet voor het grote Oranje opgeroepen omdat de belangen voor Jong Oranje zo groot waren. Maar Erwin van de Looi kon dus geen beroep doen op de aanvaller. Hofleverancier De flanken werden nu bezet door Arnaut Groeneveld (basisspeler van Club Brugge) en Oussama Idrissi (AZ). Die laatste club was hofleve rancier van Jong Oranje met ook Quote van de dag vrijdag 7 september 2018 VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL Dirk Kuyt (38), ex-speler van Feyenoord en Oranje, mag na het behalen van zijn trai nersdiploma alle amateurclubs coachen. Ook kan hij een beloftenploeg trainen of werken als assistent in het betaalde voetbal. De Deense voetbalbond en internationals hebben een voorlopige overeenkomst over een cao gesloten. Daardoor speelt het zon dag met de beste voetballers tegen Wales. 3 De Neder landse roei- bond mikt bij de WK, die zondag begin nen, op mini maal 3 medail les. „Maar ik ben pas tevre den als we het toernooi afslui ten met drie plus, zoals ik dat noem", aldus Hessel Evertse. 3 Cristiano Ronaldo (33) heeft zijn club Juventus ge vraagd om 3 extra body guards. Twee voor zijn ge zinsleden en één voor zijn huis. In Italië heerst een Ronaldo-hype. Glenn Bijl heeft zijn con tract bij FC Emmen ver lengd tot medio 2021. „Spelen in de eredivisie is geweldig", aldus de 23- jarige midden velder. O fi. <0 GO Prachtig feest, Q Nederland Q Peru Sjoerd Mossou Amsterdam Wesley Sneijder (m) omhelst Memphis Depay, maker van de 1-1. Aangelo pen komt Frenkie de Jong, die de assist verzorgde. Twee minuten hierna krijgt Sneijder zijn publiekswis sel. FOTO PIM RAS U Jong Engeland PI Jong Oranje A Arnaut Groeneveld foto pro shots Jong Oranje speelde gister avond 0-0 op bezoek bij Jong Engeland. Door deelname aan het jeugd-EK van 2019 hoeft daardoor nog geen streep. Daniël Dwarswaard Norwich Nicolas Tagliafico (foto) begint morgen met Argentinië aan het oefenduel met Guatemala zonder Lionel Messi, die na het WK voor onbepaalde tijd afzwaaide.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22