OZCAN AKYOL Snacken op straat in hartje Florence? Boete tot500euro LAATSTE DAG MEGAKORTING OP HEEL VEEL REIZEN 6 Kortings dagen 8-daagse cruise Dubai, Oman Abu Dhabi Column In publieke functies zijn auto nomie en originaliteit belang rijke factoren. Als iemand oor spronkelijk is, zowel in zijn den ken als doen, prikkelt dat de alge mene opinie. Wie dat weet, moet zich de afge lopen dagen hebben verbaasd over het optreden van Jesse Klaver bij het televisieprogramma Laat op één. Hij bracht daarin een ode aan 'de gewone en hardwerkende Ne derlander', waarbij we moeten denken aan brandweermannen en verpleegkundigen. Hij liet zijn televisiemonoloog bij de publieke omroep meteen na afloop door de afdeling marketing verspreiden om campagne te voe ren op sociale media. De partij werd teruggefloten door KRO- NCRV. De fragmenten mochten niet worden gebruikt. en Jesse Klaver dat reclamemo ment überhaupt wilden inzetten: het verhaal kwam onecht en de magogisch over. De partij wil sim pelweg af van zijn grachtengordel imago, en probeert daarom een nieuw publiek aan te boren. Maar het verkooppraatje zorgde later voor nog meer rumoer: het betoog blijkt gedeeltelijk geïnspi reerd op een ode van cabaretier Vincent Bijlo. De eerste zinnen van beide lofdichten zijn zelfs identiek: 'Dit is een ode. Aan de handen die helpen.' Waar Bijlo het heeft over 'ogen die kijken' en 'het hoofd dat altijd klaarstaat', komt de GroenLinks- voorman met 'de ogen die opletten' en 'de harten die horen'. Wat beiden doen, is constant een rustmoment inlassen met de tekst: 'Dit is een ode'. Het begint op te vallen dat eigenheid ver is te zoe ken bij Groen Links. Al eerder werd blootge legd dat Jesse Klaver teksten uit sommige speeches deels had ge leend van Barack Obama. En zelfs zijn uiterlijk, de opgestroopte mouwen en de casual look, heeft-ie regelrecht gekopieerd van Justin Trudeau, de premier van Canada. Het tekent de grote politieke ambities van GroenLinks, maar tegelijkertijd de onmacht. Want niet alleen de teksten en het uiter lijk zijn geïnspireerd door ande ren, puur in de hoop op electoraal gewin, ook het idee dat de gewone man, die veel beter bediend wordt door andere partijen, in een ode van twee minuten zal trappen, getuigt van een gebrek aan reali teitszin. minachting van deze groep. Ze zijn niet gek. Geef die mensen iets concreets, zodat zij zich daadwer kelijk gezien voelen. In onoprechte politici hebben ze in elk geval geen zin. Het begint op te vallen: eigenheid is ver te zoeken bij GroenLinks Het gaat om vier straten in de bin nenstad. Het snackverbod geldt op piekmomenten (van 12.00 tot 15.00 uur 's middags en van 18.00 tot 22.00 uur 's avonds). 'Respec teer de bewoners, handelaars en werkers van deze straat', staat in het Engels en Italiaans te lezen op posters die eetzaakjes in de betreffende straten hebben opge hangen. Vanwege een gebrek aan ban ken kiezen toeristen er vaak voor hun hapje op de stoep op te eten of in portieken van woningen of winkels, waarbij ze het afval vaak achterlaten. Het zorgt voor erger nis bij met name winkeliers. In augustus leidde dit nog tot een handgemeen tussen een winkel eigenaar en een Spaanse familie. De nieuwe verordening blijft van kracht tot 6 januari 2019. Ondui delijk is of er extra mankracht wordt ingezet om de regel te handhaven. Rond lunchtijd pa trouilleren vrijwilligers al door het centrum rond lunchtijd, maar zij mogen geen boetes opleggen. Het is niet de eerste keer dat Florence in actie komt tegen snackende toeristen. Burgemees ter Dario Nardella liet stadswer kers vorig jaar zomer de trappen van kerken natspuiten, zodat mensen er niet op zouden gaan zitten. Dit had niet het gewenste Ook natte trappen moeten toeristen ontmoedigen effect, aangezien de trappen door het warme weer snel opdroog den. Er zijn meer landen waar in onze ogen vreemde boetes wor den uitgedeeld. In Thailand mag je niet zonder onderbroek de straat op. In Singapore mag je geen kauwgom uitspugen. Met slippers aan de voeten achter het stuur in Frankrijk, duiven voeren in Venetië of knuffelen in Dubai, zonder benzine op de Autobahn? Allemaal goed voor een bekeu ring. Op vrijwel het gehele assortiment tot 10% Kijk voor nog méér aanbiedingen op onze website reizen nl -TOPPERl VAN DE DAG Nu tot 10% korting NOG MEER UIT ONS ASSORTIMENT MET FLINKE KORTINGEN! donderdag 6 september 2018 GO @ÖzcanAkyol ïiaenheid Het vreemde is dat GroenLinks Sterker nog, het is een vorm van Florence gaat de strijd aan met snackende toeristen in het historische centrum. Wie al snackend betrapt wordt met een broodje, pizza of andere lekkernij in de verkeerde straat, riskeert een boete van 150 tot 500 euro. Tim Niemandsverdriet Florence geldig t/m vanavond V 23.59 uur i^Normaal ■MM f_ 1029 nu v.a. korting zie stipreizen.nl/crcuab stipreizen.nl *Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserverinaskosten €25/€35 per boeking. Onze prijzen en kortingen zijn onderhevig aan vraag aanbod en beschikbare voorraden en zijn een momentopname. Dat betekent dat ten tijde van boeking de kortingen en prijzen dagelijks kunnen variëren. Op onze website vindt u te allen tijde de juiste prijzen en kortingen. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt en alleen geldig op stipreizen.nl of via ons Contact Center. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. STIP KORTINGSDAGEN! All Indusive riviercruise Pareltjes Duitse rivieren van 429 Groepsrondreis Klassiek Sri Lanka van 849 Ail indusive cruise Middellandse Zee van 599 Cruise Highlights van Zuidoost-Azië van 1749 Cruise van Mauritius naar Italië van £549 Cruise Florida, Caribbean en Cuba van 1429 Groepsrondreis Hoogtepunten van Vietnam van 1349 Groepsrondreis Java Bali van 999' Cruise van Italië naar de Caribbean van 1699 Groepsrondreis Hoogtepunten van Sicilië - All Ind. van 629 U vaart naar prachtige bestemmingen als Oman, Sir Bani Yas Island Abu Dhabi! De reis is ind. vliegreis per Emirates (Airbus A380), ruimbagage, transfers, cruise o.b.v. volpension en fooien t.w.v. €84 p.p. Ook boekbaar met extra nachten in Dubai!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6