Ex voelt zich door en dat is slecht' Pechtold besmeurd 5 Anne Lok stapt op als duo-raadslid voor D66 GA NAAR MAGAZINE.NL/AD de moeilijke kanten van integra tie, want hij weet hoe graag zijn partij die benoemd wil hebben. En zegt dus: „We moeten de pro blemen niet ontkennen. De multi-etnische samenleving is iets waar mensen dagelijks mee worstelen." Mijlenver Na zijn eerdere uitgelekte woor den, gelooft PvdA-fractievoorzit- ter Lodewijk Asscher weinig meer van zulke nuanceringen. „Dat ligt namelijk mijlenver af van wat u daar zei." Zo denkt de hele linkse opposi tie dat Blok zijn ware aard liet zien. Of op z'n minst wat stoere teksten stond uit te slaan in een zaaltje, terwijl hij dacht dat dit niet zou worden vastgelegd door camera's. Daarom steunen SP, PvdA, GroenLinks en Partij voor de Dieren een motie van wan trouwen van Denk tegen Blok. Maar gestut door de coalitie- De multi-etnische samenleving is iets waar mensen elke dag mee worstelen partijen, komt zijn positie geen moment in gevaar. Zo blijft het kabinet, maar zeker de VVD, een nieuw verlies be spaard. Sneuvelde eerst al Halbe Zijlstra als minister, zag de partij vervolgens afgelopen week ook sleutelfiguren uit de Kamerbank jes vertrekken. Han ten Broeke vanwege een ongelijkwaardige re latie met een medewerkster uit het verleden, voormalig minister Jeanine Hennis omdat zij een baan in Irak verkoos. Het gevaar rond Blok is daaren tegen geweken. buitenland. Blok is voorlopig een B-merk. Dat is slecht voor Nederland." Braaf En het buitenland kijkt mee, merkte Van de Roer. „Vergis je niet: al die ambassades koppe len deze informatie braaf terug aan hun thuisland." En Neder land stond er al gekleurd op, omdat de vorige buitenlandmi nister - Halbe Zijlstra - al na een paar maanden moest aftre den. Premier Rutte zei al eerder dat het in het buitenland zo is dat fouten na excuses zijn afge daan. Van de Roer betwijfelt dat. „Dat zou misschien zo kun nen zijn als je als minister een soepele presentatie en goede communicatie hebt. Het ligt niet aan zijn inzet en integriteit, maar Blok had meteen moeten zeggen: ik heb dit echt totaal verkeerd gedaan. En inmiddels heeft hij vier excuusbrieven ge schreven. Het is een oerwet bij diplomatieke crises dat, als je niet meteen intervenieert, je la ter in die crisis alsnog veel uit gebreider moet ingrijpen. Hij heeft zijn eigen leed opgerekt." ./nu OF BEL GRATIS: 0800-5566599 In haar ontslagbrief aan burge meester Richard Korteland be schuldigt ze Pechtold, met wie ze een aantal jaar een relatie had, van machtsmisbruik. „Zoals u onge twijfeld weet vanuit de populaire weekbladen had ik een affec tieve relatie met de leider van mijn partij, Alexan der Pechtold", schrijft ze, verwijzend naar een artikel in week blad Privé. In dat ar tikel zegt Lok dat ze zich op een onbe hoorlijke manier aan de kant voelt gezet door Pechtold. In haar ontslagbrief schrijft Lok verder dat het erop lijkt dat de D66-leider haar als 'la biel en gestoord' weg wil zetten. Op de vraag wat ze daarmee bedoelt, antwoordt Lok: „De journalist van Privé zei mij dat Pechtold over mij zou hebben gezegd dat ik labiel en gestoord zou zijn. Daar werd ik boos om." Overigens zegt Lok nu het te be treuren dat ze met Privé heeft ge sproken. „Ik voel me erin geluisd. Sommige informatie is zó persoon lijk, die wilde ik niet in de publici teit. Ik heb de fout gemaakt te rea geren op vragen, maar ik wilde niet Pechtold zou over mij hebben gezegd dat ik labiel en gestoord zou zijn met modder gooien in de media." Desondanks trekt ze in haar ont slagbrief fel van leer tegen haar par tijleider. Ze schrijft onder meer: „Er hangt mij ook boven het hoofd dat hij mij, als ik mij tegen deze publi citeit wil verweren door zijn mis bruik, wangedrag en opportunisme aan te tonen, zal vervolgen voor het schenden van het briefgeheim of iets dergelijks." Verstoppertje Lok zegt zich 'besmeurd' te voelen. „Ik wil geen verstoppertje spelen. Dat gaat in tegen mijn rechtvaar digheidsgevoel. Ik voel mij niet er kend." Alexander Pechtold zelf zegt zich 'niet te herkennen in de geschetste beelden die Anne Lok opwerpt over hun relatie en het beëindigen er van'. Verder zegt hij het te betreu ren dat zij heeft besloten om op te stappen als raadslid. De partijvoor zitter van D66 wil niet ingaan op 'de persoonlijke kwestie'. Ook Loks fractievoorzitter Jean- net Bos betreurt het vertrek. Lok was geen volwaardig raadslid, maar mocht als zogeheten duo-raadslid het woord voeren in commissiever gaderingen. „Zij had een relatie met een bekend politicus. Dat brengt heel wat met zich mee. Als dan een relatie op een nare manier stopt, dan snap ik dat je niet meer actief wilt zijn voor die partij." Lok is moeder van vijf kinderen en geeft les op een christelijke school in Friesland. Als ik zijn wangedrag en misbruik wil aantonen, zal hij mij vervolgen donderdag 6 september 2018 GO M Minister Stef Blok maakt zijn excuses en geeft aan dat zijn woorden ongelukkig waren. FOTO'S ANP -minister Blok ^jjlvaiw ALLE MAGAZINES D66-lid Anne Lok is opgestapt als duo-raadslid in de Meppelse gemeenteraad na forse beschul digingen te hebben geuit tegen politiek leider Alexander Pech told. -Anne Lok, ex van Pechtold AM Anne Lok haalt fel uit naar Pechtold, die zij be schuldigt van machtsmisbruik, fotowilbert bijzitter -Anne Lok Annerieke van der Krift Jan Hoedeman Meppel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 5