44 Op de foto met Jan Klaassen en Katrijn 9 CHECK DIT! Kunstschilder Michiel Paalvast (1976) is geboren in Waarde en woont sinds 2002 in Veere. Hij speelt in zijn schilderijen graag met het licht. Volgende week opent hij zijn expostie bij KULT Toonbeeld in Terneuzen. Zeeuw „Ik ben geboren in Zuid-Beveland en ging naar de academie voor Beel dende Vorming in Tilburg en Rotter dam. Ik wilde vooral landschappen schilderen, zoals Van Gogh, de Im pressionisten en de schilders van de Haagse School. Het stadslandschap trok mij niet en daarom ging ik steeds vaker terug naar Zeeland om daar landschappen te schilderen. Toen zag ik een mogelijkheid om in Veere te komen wonen. De schilder geschiedenis van Veere en de gewel dige natuur van Walcheren zorgden ervoor dat ik me hier direct thuis voelde." Fascinatie „Op de Willem de Kooning academie in Rotterdam heb ik geleerd dat je je eigen idee moet volgen en dat je zelf de middelen moet zoeken en tech niek moet verwerven om je idee te kunnen realiseren. Daardoor raakte ik gefascineerd door de werking van het licht op de kleuren en hoe je daar met verf vorm aan kan geven. Ik liep over van ideeën en heb van alles uit geprobeerd. Ik vind elke keer de ver houding tussen kleur en licht weer een spannend onderwerp bij het tot stand komen van een schilderij. Mijn inspiratie haal ik uit mijn directe om geving. Ik heb het geluk dat ik op Walcheren woon, omdat het licht is hier ontzettend mooi is, met vlagen magisch. Ik wil dat mijn schilderijen ook iets magisch hebben. Het magi sche in het gewone." Zeeland gevoel „Zeeland is een prachtige provincie. Als ik bij een lange wandeling over de duinen loop en over de zee kijk, stel ik me altijd voor dat dit al hon derden jaren hetzelfde is gebleven. Dan krijg ik dat gevoel wat ze het Zeelandgevoel noemen." Het licht is hier ontzettend mooi, met vlagen magisch Passie „Mijn grootste passie is schilderen en daarnaast voel ik mij bevoorrecht dat ik mijn kennis hierover kan delen met anderen. In mijn atelier in Vlis- singen en in het Cultuurhuis in Mid delburg geef ik cursussen. Ik geniet van het lesgeven omdat ik het gewel dig vind anderen te inspireren en te zien groeien. De een kan goed en ge makkelijk tekenen en de ander heeft een goed gevoel voor kleur of compo sitie en het is natuurlijk geweldig als je alles hebt." Favoriet „De afgelopen twee jaar ben ik in de zomer dicht bij huis gebleven en dat is mij eigenlijk wel goed bevallen. We hebben veel zon gehad en als ik op mijn vrije dagen op de fiets naar het strand reed, voelde dat toch als een heerlijke vakantie. Mijn favoriete plekjes zijn de plekken op het strand waar je een stuk voor moet lopen, dat hebben de meeste mensen er niet voor over en daardoor is het daar meestal rustig en ruimtelijk." Eten „Ik ga niet vaak uit eten, ik kook veel liever zelf en dan met name vegeta risch. Ik haal de meeste ingrediënten lokaal en gebruik als zilte toevoeging aan mijn gerechten Zeeuwse produc ten zoals; zeewier, lamsoor en zee kraal. Laatst ben ik wel uit eten ge weest bij restaurant Mezger in Dom burg, aan de kust, lokale producten en visgerechten, een echte aanrader." Interessen „Er worden in Zeeland nog steeds in teressante tentoonstellingen georga niseerd. Ik kijk vaak even wat er te doen is in de Vleeshal en loop ook andere galeries af. Daarnaast ga ik graag naar een film, theatervoorstel ling of concert. En ik heb een aparte hobby die ik hier in Zeeland kan be oefenen: aikido. Dat is een Japanse verdedigingskunst. Dat doe ik bij Saam Aikido in Souburg." donderdag 6 september 2018 GO 'Ik wil dat mijn schilderijen ook iets magisch hebben' Jeanette Vergouwen -ITr< y-Vf. Michiel Paalvast Kunstschilder Michiel Paalvast haalt zijn inspiratie uit zijn directe omgeving, zoals zijn woonplaats Veere. fotomarcelledavidse Michiel Paalvast exposeert bij KULT Toonbeeld in Terneuzen van 13 september tot en met 27 oktober. De werken zijn ook al te zien tijdens de Open dag van Toonbeeld op za terdag 8 september tussen 13.00 en 16.00 uur. Meer informatie is te von den op de websites michielpaal- vast.nl en toonbeeld.nl Naam voorstelling: 40 jaar Het Land van Jan Klaassen Genre: Pretpark/poppen theater Leeftijd: alle leeftijden Waar: Het Land van Jan Klaassen, Gilde- weg 6 in Braamt Wanneer: zaterdag 8 sep tember 10.00 tot 17.00 uur Op de rode loper als een echte beroemdheid op de foto worden gezet, omdat je naar een pop penkastvoorstelling gaat. In Het Land van Jan Klaassen kan het niet gek genoeg. De be levingswereld van kin deren krijgt in het pret park volop de ruimte. Jan Klaassen en zijn vrouw Katrijn: wie ze niet kent, heeft een paar eeuwen onder een steen gelegen. De figu ren zijn namelijk al eeu wenoud en zijn interna tionaal bekend, zij het onder andere namen. In Nederland hebben Jan Klaassen en Katrijn vol gens de overlevering echt bestaan, maar zeker weten doen we dat niet. Misschien ken elke plaats of streek wel zijn eigen Jan Klaa- sen en Katrijn en dat maakt ze misschien zo vertrouwd en herken baar. In de wereld van Jan Klaassen gebeurt er van alles en dat is in 1950 voor poppenspe ler Marius Prein de aan- In Het Land van Jan Klaassen zijn kinde ren aan zet. leiding om Het Land van Jan Klaassen op te richten. Die bestaat aanvankelijk uit een speeltuin in Doetin- chem. Nadat zijn zoon Geert de leiding over neemt, verhuist hij 'Het Land' naar Braamt en groeit het uit tot een pretpark met museum, poppentheater, cam ping en verschillende attracties. Overal in Het Land van Jan Klaassen draait het om de fantasie van kin deren. Zo gaat de ka- boutertrein pas rijden als alle kinderen op hun neus drukken. Nu 'Het Land' 40 jaar bestaat, wordt er een speciale jubileumdag gehouden. Daarom is de rode loper uitgerold en is er van alles te doen. Je kunt zelfs een kijkje achter de schermen nemen bij Jan Klaassen en samen met hem op de foto. Valeska Nastaly

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53