Romeo en Julia in Israël Degelijk bouwwerk van gebed, geloof en gruwel 7 Een van de origineelste thrillers van het jaar w Edit View History Bookmarks Peop FaceTime geen fakesites gebruiken. Het is in derdaad angstig om vast te stellen welke voetsporen een mens op inter net achterlaat. Ik weet dat veel men sen daar tegenwoordig moeite mee hebben en daarom hun account op Facebook hebben opgezegd. Maar ik zie ook de positieve kanten van Face book, het is een levensgeschiedenis van iemand die misschien niet meer bestaat. Het vervangt in veel gevallen de fotoalbums die onze ouders vroe ger bijhielden." Portretfoto's Om de cirkel met mensen die de dochter hebben gekend een gezicht te geven, moest Chaganty een groot aantal portretfoto's verzamelen. „Ik heb op internet een oproep geplaatst om foto's op te vragen van mensen die in onze film wilden voorkomen. Ik kreeg vijfduizend reacties. Maar vervolgens moest ik wel van iedereen De meeste regisseurs weten zich niet goed raad met sociale media SEARCHING toestemming krijgen om hun beelte nissen echt in de film te mogen ge bruiken. Ook dat vergde veel tijd." De vader en de dochter zijn Ameri kanen met een Aziatische achter grond. „Dat was een bewuste keuze. Aziatische Amerikanen spelen zel den de hoofdrol in een Hollywood- film. Ik vond het een vanzelfspre kende keuze in dit geval. Waarom niet, is meestal mijn wedervraag", zegt Chaganty, die zelf de zoon van Indiase immigranten is. Thrillers Zijn volgende film, dat weet Cha ganty nu al zeker, zal niet veel met internet te maken hebben. Het wordt wel weer een thriller. „De titel is Run. Het verhaal draait om een thuisge- schoolde tiener die zijn moeder van moord verdenkt. Ook dat zal geen conventionele film worden." The Reports on Sarah and Saleem ★★★i DRAMA Het klassieke verhaal over Romeo en Julia is al in tal van variaties verfilmd. De Palestijnse regisseur Muayad Alayan voegt daar een nieuw hoofdstuk aan toe met zijn liefdesdrama The Reports on Sarah and Saleem, dat ook nog politiek explosieve elementen bevat. De geliefden komen uit de twee kampen van het Israëlisch-Pales- tijnse conflict. De Palestijnse koe rier Saleem heeft een heftige, eroti sche verhouding met de Israëlische café-eigenaresse Sarah. Beiden zijn getrouwd. De vrouw van Saleem is hoogzwanger en de echtgenoot van Sarah heeft een hoge positie in het Israëlische leger. Dat deze affaire niet goed af loopt, kan iedereen op zijn vin gers natellen. Maar na de ontdek king van het overspel begint de film pas goed. Saleem wordt voor vermeende spionage opgepakt, gemarteld en ook Sarah wordt on der druk gezet. The Reports on Sarah and Saleem geeft met dit persoonlijke verhaal perfect aan hoe de spanningen in de regio in elkaar steken. Het re sultaat is een beklemmend en in zichtelijk drama. - A.Z. The Nun De mystiek van de rooms-katho- lieke kerk vormt ook bij deze spin-off van de Conjuring-serie een dankbare inspiratiebron. Dit duistere verhaal, dat zich afspeelt in het Roemenië van de jaren vijf tig, wordt slim omlijst door scè nes met paranormaal onderzoe kers Ed en Lorraine Warren. In een afgelegen klooster verhangt een non zich. Het Vaticaan stuurt er een priester met eigen demo nen en een jonge novice op af. Die laatste wordt gespeeld door het zusje van Vera 'Lorraine Warren' Farmiga. Enfin, u raadt het al: het duo komt, samen met een rare Franse snuiter, terecht in een gru- welnest waar het kwaad in grie zelige gedaanten verschijnt. Dit hoofdstuk is niet zo griezelig als The Conjuring uit 2013, maar er wordt gelukkig degelijk gewerkt met al bewezen schrikeffecten, montagetrucks en goed ingezet sounddesign. donderdag 6 september 2018 GO Acteur John Cho speelt vader David Kim die wanhopig een online zoektocht naar zijn dochter begint. FOTO SONY PICTURES Aneesh Chaganty De film laat niet alleen agenten zien die fysiek on derzoek doen naar de vermis sing, er wordt vooral online gezocht. FOTO SONY PICTURES c M Michelle La speelt de vermiste 16-jarige dochter Margot. FOTO SONY PICTURES THRILLER Regie: Aneesh Chaganty. Hoofdrollen: John Cho en Debra Messing. Hoe ver zou Sherlock Hol mes het schoppen als hij, zoekend naar een verdwe nen jonge vrouw, alleen in ternet tot zijn beschikking had? Met een beetje digi taal inzicht kan een speur neus een heel eind komen, zo bewijst de thriller Sear- ching. Regisseur Aneesh Cha ganty is bewonderens waardig consequent in zijn film. Elk shot dat hij toont is geplukt van het internet; websites, bewakingscame ra's, Instagram, Facebook, chatsessies, alles komt voorbij in deze film. Het verhaal draait om een vader die zijn dochter niet kan vinden. Is zij op vakan tie? Ontvoerd? Of mis schien wel vermoord? Het zijn vragen die hij via zijn computer probeert op te lossen. Hij komt een heel eind in zijn research. Het publiek kijkt over zijn schouder mee en raakt zo steeds meer betrokken bij de pa niek die de vader gaande weg bij de keel grijpt. Tegelijkertijd komt de man (gespeeld door John Cho) tot de conclusie dat hij zijn dochter eigenlijk helemaal niet kent, waaruit afgeleid kan worden hoe afhankelijk de meeste mensen van sociale media zijn gewor den. Searching is zonder meer een van de origineelste thrillers van dit jaar. Cha ganty verdient alle lof voor zijn gedurfde aanpak, die ook wat plot betreft klopt als een bus. - A.Z. Regie: Muayad Alayan. Hoofdrol len: Sivane Kretchner en Maisa Abd Elhadi. A Sarah (Sivane Kretchner) en Saleem (Maisa Abd Elhadi) hebben een heimelijke affaire. FOTO MOOOV HORROR Regie: Corin Hardy. Hoofdrollen: Demian Bichir, Taissa Farmiga. - Marieke Nieuwdorp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51