0) 6 Stadswestern vol rauw realisme met topacteur c De thriller Searchingspeelt zich volledig af op sociale media. Voor de Amerikaanse regisseur Aneesh Chaganty was het een uitdaging die hij dankbaar aanvaardde. FILMNIEUWS Top 5 in de bioscoop Here We Go Again €314.988 €268.239 Nu in de bios BlacKkKlansman BookClub Juliet, Naked Imagine weer te zien in bioscoop Retrospekt in première in Toronto en vader denkt zijn dochter te kennen, maar na haar ver dwijning komt hij tot de slotsom dat hij ei genlijk heel weinig over haar weet. Door zelf op internet al haar gangen na te gaan, komt hij dicht bij de waarheid over haar lot. De man, gespeeld door John Cho Harold Kumar, Star Trek), ontdekt ook dingen over haar die hij eigenlijk niet wil weten. Hoe vertel je zo'n verhaal? Het kan als een conventionele thriller met de gebruikelijke beelden van een poli tieonderzoek van een scherpzinnige rechercheur, het speuren naar moge lijke verdachten en een ontknoping die niemand verwacht. Al deze ele menten zitten in Searching, maar re gisseur Aneesh Chaganty (26) wilde Alle gebruikte internetlinks bestaan echt Dogman Hondenverzorger Marcello is on danks zijn frêle postuur niet bang uitgevallen. Hij deinst er niet voor te rug om pitbulls ter grootte van een kalf in zijn aftandse salon te wassen en te vertroetelen. Met mensen heeft Marcello, afge zien van zijn dochter, meer moeite. Zijn dochtertje adoreert hij, maar binnen de kleine gemeenschap, gesi tueerd in een desolate voorstad van Napels, probeert hij zich gedeisd te houden. Wat niet meevalt, zeker niet als een reusachtige bullebak, de vol komen losgeslagen ex-bokser Simon- cino, zijn leven gaat beheersen. Met noodlottige gevolgen. Regisseur Matteo Garrone (bekend van zijn maffiafilm Gomorra) noemt zijn film een stadswestern. Dat is in zeker opzicht te begrijpen. De iele Marcello staat er alleen voor om de terreur van Simoncino op te lossen. Een thema dat in een westernklassie- ker als High Noon ook voorkwam. Dogman lijkt vrij simpel van opzet, maar onder de oppervlakte van zijn rauwe realisme zegt Garrone ook veel over fascisme, terreur, lafheid en het een op een andere manier doen. „Mijn producent en ik kregen het verzoek om iets te maken met inter net en film. Het was aanvankelijk een korte filmserie, maar toen wij dit ver haal hadden bedacht, groeide het plan om er een lange speelfilm van te maken", vertelt Chaganty. De opzet vergde veel research naar de beschikbare sociale media op in ternet. Alle opties zoals Facebook, Google, Instagram, Twitter, Face- Time, Skype en sms-berichten wor den benut om het verhaal te vertel len. Geen fakesites „Sociale media zijn natuurlijk eerder in films en series gebruikt. Denk aan de sms-berichten in House of Cards. Maar de meeste regisseurs weten zich niet goed raad met deze vorm van communicatie. Het wordt vaak heel geforceerd in films gebruikt. Onze opzet was om het een wezen lijk element van deze thriller te ma ken." Om de zoektocht in gang te zetten ontrafelt de vader, een jonge weduw naar die na de dood van zijn vrouw vervreemd is van zijn kind, het leven van zijn dochter op onder meer Face book. Hij benadert haar vrienden kring, haar leraren en losse contacten op chatsites. Chaganty: „Alle gebruikte inter netlinks bestaan echt. We wilden ongewild heldendom. Hoofdrolspe ler Marcello Fonte werd dit jaar in Cannes uitgeroepen tot de beste ac teur. Volkomen terecht. - A.Z. donderdag 6 september 2018 GO Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (-) BlacKkKlansman €325.589 2 (1) Missiordmpossible - Fallout €330.308 3 (4) Mamma Mia! 4 (2) The Equalizer 2 €302.256 5 (3) The Meg ZWARTE KOMEDIE Regisseur Spike Lee vertelt in zijn zwarte komedie BlacKkKlansman het ongelooflijke en waargebeurde ver haal van een zwarte rechercheur die weet door te dringen tot een lokale afdeling van de Ku Klux Klan. Een joodse collega helpt hem daarbij. KOMEDIE Ondanks de aanwezigheid van supersterren als Jane Fonda, Mary Steenburgen, Diane Keaton en Can- dice Bergen is deze komedie ontiege lijk flauw. Vier vriendinnen op leeftijd besluiten na het lezen van FiftySha- des of Grey hun seksleven op te por ren. Met soms pijnlijke gevolgen. KOMEDIE Schrijver Nick Hornby heeft iets met geobsedeerde mannen, zie zijn vorige films Fever Pltch en High Fldellty. Iets soortgelijks zien we weer in Juliet, Naked, waarin een echtgenoot hele maal in de ban is van de fictieve en onbekende muzikant Tucker Crow. DOCUFILM De film Imagine van John Len- non en Yoko Ono uit 1972 draait 17 sep tember in 40 Nederlandse bioscopen. Het beroemde kop pel creëert in de film een wereld die qua verbeel ding net zo rijk en ontroerend is als de begelei dende muziek. Deze digitaal geremasterde uitgave heeft er 15 minuten bonusmateriaal bij gekregen. SPEELFILM Retrospekt, de tweede film van regisseur Esther Rots (Kan Door Huid Heen), gaat deze maand in première op het Toronto Interna tional Film Fes tival. Retrospekt vertelt het ver haal van Mette (gespeeld door Circé Lethem), een jonge moe der die worstelt met de 'angst voor de grote leegte van nut teloosheid'. Kijk op de site bij /trailers Hier vindt u alle trailers van de films van deze week. E G Online zoektocht via sociale. media Ab Zagt Aneesh Chaganty DRAMA Regie: Matteo Garrone. Hoofdrollen: Marcello Fonte en Edoardo do Pesce. Marcello neemt in zijn aftandse trimsalon een hond ter grootte van een kalf onder handen, fotocineart

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50