3 dagen Bergen 'Hij is voorlopig een B-merk 69.- 1 M 4 DEBAT UITSPRAKEN Met een spervuur van excuses redde Stef Blok gisteren zijn positie als minister van Buitenlandse Zaken. Zo blijft het kabinet, maar vooral de VVD, het zoveelste afscheid van een kopstuk bespaard. Suriname is een failed state. En dat heeft ernstig te maken met de etnische opdeling. Noem mij een voorbeeld van een multiculturele samenleving, waar de oorspronkelijke bevolking nog woont. En waar een vreedzaam samenlevings verband is. Ik ken hem niet. www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 70cPg Giethoorn +diner 4 dagen Brabant**** Als je in Benoordenhout woont, is het hartstikke leuk om op zondag naar de Turkse bakker te gaan. Maar als je er middenin woont, heb je enorm last. Wat hij zei was 'ongelukkig'. 'On zorgvuldig Hij 'had het niet moe ten doen'. Dat 'spijt' hem dus. Hij biedt 'opnieuw excuses aan' en 'heeft die woorden teruggeno men'. Hij had het, besluit hij, 'ge woon niet moeten zeggen'. In de eerste minuut van zijn spreektijd gaat Stef Blok al meteen diep en in razend tempo door het stof. En zegt, na enig aandringen: „De teruggenomen woorden meende ik dus niet." Hij hoopt zo een dikke streep te zetten onder de ophef rond eer dere uitspraken. Blok zei op een bijeenkomst onder meer dat hij geen vreedzame multiculturele sa menlevingen kent. En hij sugge reerde dat het genetisch bepaald is dat mensen uit verschillende cul turen niet kunnen samenleven en samenwerken. De anders zo bedachtzame Blok, een vertrouweling van premier Mark Rutte, had vriend en vijand ermee verrast. Zeker als minister van Buitenlandse Zaken dient hij zich diplomatieker uit te drukken. En hoewel Blok binnen zijn VVD bekendstaat als bewaker van een rechts profiel, was hij als minister juist zo'n kalm en zakelijk bestuur der. Uitgelekt Twee maanden na zijn uitgelekte uitspraken werd hij gisteren in de Tweede Kamer in de mangel geno men door linkse en rechtse par tijen in de Tweede Kamer. Op links klinkt woede dat Blok niet in de multiculturele samenle ving lijkt te geloven. „Het effect is: grote schade aan de reputatie van Nederland", aldus Lodewijk As- scher (PvdA). Van rechts kwam aanvankelijk applaus, maar dat verstomde toen Blok zijn woorden terugnam. GEVOLGEN Blok wil door, business as usual. Alsof er in 2018 geen zomer was waarin hij zich in een paar mi nuten de woede op de hals haalde van veel landen en de Tweede Kamer. Zelf denkt hij niet dat zijn uit spraken hem zullen worden na gedragen. Alle betrokken landen heeft hij al gebeld. 'Goed dat je belt en nu weer aan de slag', hoorde hij dan. Alleen Suriname, het meest gekrenkte land, re ageerde negatief. „Mijn agenda zit bomvol, er zijn geen afspra ken afgezegd", aldus Blok in het debat. Slager Diplomatiedeskundige Robert van de Roer noemt dat 'pathe tisch en hilarisch'. „Slager Blok keurt zijn eigen vlees. Hij zegt dat er geen klachten zijn en dat er geen afspraken zijn afgezegd. Het gaat er niet om dat afspraken niet worden afgezegd, het draait juist om de vraag of contacten uit het buitenland denken: moe ten we bij Blok zijn? Straks gaan ze misschien liever gewoon rechtstreeks naar Mark Rutte toe. Rutte is een A-merk in het Door niet meteen in te grijpen heeft hij zijn eigen leed opgerekt Incl. diner Geert Wilders (PW): „Na al deze excuses bent u politiek gecas treerd." Ook coalitiepartijen CDA en D66 zit het dwars dat Blok zei dat 'we niet goed in staat zijn om een binding aan te gaan met ons onbe kende mensen'. Zo bracht hij 'ras en etniciteit' in het debat. Iets wat hij niet had moeten doen. „Dat brengt onfrisse connotaties met zich mee." Coalitiepartners Sybrand Buma (CDA) en Alexander Pechtold (D66) hamerden fel door: want ge looft Blok écht niet dat genetica van invloed is op hoe mensen sa menleven? Pas na herhaaldelijke vragen, zegt Blok ten slotte: „Ik zie geen automatisch ver band." Toch wil hij niet 'ter zijde schuiven' dat er 'spanningen bestaan tus sen de houdbaarheid van de verzorgingsstaat en grootschalige integratie'. Als VVD'er wijst hij op Het effect is: grote schade aan de reputatie van Nederland Asscher, donderdag 6 september 2018 Een greep uit de gewraakte uitlatingen die Blok deed tij dens een besloten bijeen komst in juli. Nederige Stef Blok 'meende het niet' Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Gelegen aan de kust in kunstenaarsdorp Bergen, omringd door de Schoorlse Duinen! 2 nachten in 4* Fletcher Hotel-Restaurant Marijke (7,8) 2 keer een uitgebreid ontbijtbuffet 1 keer een 2-gangen diner Gratis fietsroutes en wifi. Betaal pas bij aankomst! 3* Hajé Hotel Heerenveen (7,5) 4* Kloosterhotel Willibrordhaeghe (8,0) 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt 3 nachten incl. uitgebreid ontbijt lx 2-gangen diner -q Gratis wifi en parkeren 3Aankomsten t/m dec. lx rondvaart Giethoorn -Stef Blok Tobias den Hartog Hanneke Keultjes Den Haag DEN HAAG Na het debat kapt Stef Blok de vragen van media af. „Ik moet naar het vliegtuig, mijn Cypriotische collega wacht op me." - Robert van der Roer, diplomatiedeskundige Voor maar: - Lodewijk PvdA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4