In het spoor van Toots Thielemans 44 0 Muziek 0 Muziek 5 J. The Open Doors Project Conspiracy of Seven geeft afscheidsconcert Straskerksedag Grégoire Maret zijn werk in de burgermaatschappij op: eerst als herenkapper en daarna als professioneel duiker. De onderlinge verbondenheid heeft hij pas sinds 1972, na oprichting van het Contact Oud Mariniers (COM), ervaren. Hoewel hij zelf nooit werd uitge zonden of in oorlogssituaties heeft verkeerd, zegt hij besef te hebben van het belang van met elkaar te kunnen praten. De oprichting van Veteranen Schouwen-Duiveland juicht hij zeer toe en vooral ook de psychologische hulp die desgewenst van daaruit wordt geboden. En de troost van mu ziek dus. „Als We'll Meet Again wordt gezongen, voel ik de ontroering bij de ouderen, maar die zie ik dan ook di rect overslaan op de jongeren." Anjerconcert Marinierskapel, vrij dag 7 september, sporthal LACO, Zierikzee. Aanvang 20.00 uur. OEUVRE Klassiek en show Nadat het er sterk op begon te lijken dat Jean 'Toots' Thie lemans het eeuwige leven had, overleed de Belgische gitarist en virtuoze mondharmonicaspeler op 22 augustus 2016. Zijn leven lang gewaarschuwd voor zijn zwakke gezondheid, werd Toots toch liefst 94 jaar oud. Hij was in vele genres thuis, Toots, maar in de jazz, de muziekstijl waarbinnen hij zijn eerste muzikale stappen zette en die hij ten slotte altijd trouw bleef, groeide hij uit tot niets minder dan een legende. Jazzmondharmonicaspelers die niet op zijn minst een klein beetje schatplichtig zijn aan Toots, hoefje niet eens met een zaklamp te zoe ken: ze zijn er niet. De Amerikaans- Maret komt niet alleen, hij brengt de fantastische pianist Kenny Werner mee Zwitserse mondharmonicavirtu oos Grégoire Maret maakt er dan ook geen geheim van dat Toots zijn grote inspirator is. Maret speelde sa men met vele groten in jazz en pop. Saxofonist David Sanborn, pianist Herbie Hancock en zangeres Cas sandra Wilson zijn maar een paar namen uit een lange, lange lijst pro minenten. Vooral live is Maret sen sationeel, zoals hij telkens door zijn knieën buigt, naar het lijkt om de zoveelste onmogelijke noot aan zijn mondharmonica te ontlokken. Tus sen al die technische hoogstandjes duiken meer dan eens melancholi sche passages op, waarin de invloed van Toots duidelijk wordt. Hoog tijd dus voor een tribuut, vond Maret. Dat vindt plaats in Porgy en Bess in Terneuzen, een zaal met de perfecte ambiance voor dit intieme duo-concert. Want Ma ret komt niet alleen, hij brengt de fantastische pianist Kenny Werner mee. De subtiele, poëtische Werner was Toots' lievelingspianist, en te recht. In een programma met Toots' klassiekers zullen vervlogen tijden worden teruggehaald, maar zal het desondanks niet lijken alsof de tijd heeft stilgestaan. Jaardag donderdag 6 september 2018 GO Het concert van de Marinierskapel van de Koninklijke Marine, vrij dagavond in Zierikzee, bestaat uit een klas siek- en een showge deelte. Voor de pauze worden drie nummers gespeeld van de gloed nieuwe cd Rimsky&Co Originals waaronder ho bovariaties van Nikolaj Rimsky-Korsakov uitge voerd door de Russi sche meester-hoboïst Alexei Ogrintschouk. Het showdeel na de pauze wordt geopend met het bekende Zorg dat je erbij komt van Léon Zwijgers. Met me dewerking van acteur/zanger René van Kooten volgen daarna onder meer medleys van Lionel Richie en André Hazes. Ook staan nummers als Hey Brother van Avicii en Radar Love van Golden Earring op het pro gramma. Mondharmonicaspeler Grégoire Maret en pianist Kenny Werner brengen zondag in Porgy en Bess een ode aan de legendari sche Toots Thielemans. Met als titel Between a Smile and a Tear. Mischa Andriessen Grégoire Maret en Kenny Werner, Between a Smile and a Tear, ode aan Toots Thielemans. Zondag 9 sep tember, Porgy en Bess Terneuzen. Aanvang 15.00 uur. Grégoire Maret (I) met zijn inspirator Toots Thielemans. FOTO JOS KNAPEN Zaterdag staat de iconische band 'the Doors' centraal in Grand café de Loods in Kortgene. Coverband the Open Doors project geeft er een optre den, met als rode draad het werk van de band van Jim Morrison. Overigens spelen ze niet alleen nummers van the Doors. Ook verschil lende andere num mers uit met name de jaren zestig zul len de revue passe ren. Om 22.00 uur zal het optreden van de vijf heren van the Open Doors Project beginnen. De Loods in Kort gene, 8 september om 22.00 uur. De afgelopen zes jaar maakten ze naam in de muziekwereld binnen Zeeland en daarbuiten. Met hun 'symphonic power metal' timmerde de vijfkoppige band Con spiracy of de Seven aar dig aan de weg. Voor wie het niet weet, Conspiracy of Seven bestaat uit drie gitaristen, een drummer en een zangeres. De Zeeuws-Vlaamse band heeft echter besloten om er een einde aan te maken. Nog een keer geven ze een show, in de Pit in Terneuzen. Tijdens dit afscheidsconcert zul len ook trashband Apex en grungeband Shaking Haze aanwezig zijn. De toegang voor de show in de Pit in Terneuzen is gratis. Alles om publiek nog een laatste keer kan genieten van de laatste knaller van een show. De Pit in Terneuzen, 8 september om 20.00 uur. Rond de toren van 's-Heer Arendskerke is het zaterdag een drukte van belang tijdens de jaarlijkse Sraskerksedag. Er staan dertig kramen en uiteraard de on vermijdelijke food- trucks staan. Daar naast zijn er rondrit ten te paard en pony ritjes voor de kinde ren. Voor volwasse nen is er een gin- tonic proeverij en de kerktoren is de hele dag vrij te bezoeken. 's Avonds wordt dag muzikaal afgesloten door het duo Alwin en Albertina'. 's-Heer Arends kerke, 8 september vanaf 09.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49