verzet ae zinnen J? Muziek, festivals en rommel 4 Anjerconcert Troost en ontroering. Die gevoelens maakt het optreden van de Marinierskapel van de Koninklijke Marine los, verwacht oud-marinierLau van der Linde. Het orkest geeft morgen op uitnodiging van de Stichting Veteranen Schouwen-Duiveland een Anjerconcert in Zierikzee. Food en Lifestyle biedt trends voor eten, mode en varen Rommelroute en Mosselfestijn Het muzikaal boegbeeld van de Koninklijke Ma rine heeft een rijke histo rie. De traditie van het toonaangevende symfo nisch blaasorkest gaat immers terug tot de tijd van luitenant-admiraal Mi- chiel de Ruyter. Met besef van dat im ponerend verleden richt chef-dirigent en artistiek leider Arjan Tien zich toch vooral op vernieuwing en breed pu blieksbereik. „Het is een eervolle taak, het werken met dit orkest is zo veel zijdig" zegt Tien. De kapel heeft cere moniële taken bij herdenkingen, ver tegenwoordigt muzikaal het Konink lijk Huis en de Nederlandse krijgs macht. Maar daarnaast geeft het orkest concerten voor publiek in binnen- en buitenland. Majoor Tien: „Zo zijn we net terug van een optreden in Oosten rijk en net voor het vakantieverlof ga ven we concerten op Aruba en Cura- cao." De Marinierskapel bestaat uit 53 musici. Een conservatoriumopleiding is een eerste vereiste om in aanmer king te komen voor een plekje in het orkest. „De belangstelling voor een auditie is altijd groot. Dat auditeren gebeurt achter een gordijn, dus 'zon der aanziens des persoons': daarbij wordt dus zuiver op de muzikale pres tatie beoordeeld", vertelt de chef-diri gent. Hij benadrukt dat na een succes volle auditie nog medische en psy chologische keuringen, veiligheidson- Problemen verdwijnen niet door muziek, maar ze worden er wel wat lichter door derzoek en militaire instructies vol gen. „Immers ook als musicus hier ben je medewerker van Defensie." Arjan Tien verheugt zich op het An jerconcert vrijdag. „Zierikzee krijgt hier echt wel een primeur, met onze cd-presentatie. Officieel is die pas vanaf 28 september verkrijgbaar bij de start van de concertserie Aangenaam Klassiek, waarvoor ook ons orkest ge selecteerd is. Wie die cd dus wat eer der wil hebben, moet er op 7 septem ber voor naar Zierikzee komen. Het eerste exemplaar van Rimsky&Co Ori- ginals wordt daar aangeboden aan Rob Kramer, commandant van de Zee strijdkrachten." Troost „Muziek verzet de zinnen", zegt oud marinier Lau van der Linde (73). Hij is algemeen bestuurslid bij de Stichting Veteranen Schouwen-Duiveland én zelf groot muziekliefhebber. „Ik ben tien jaar drummer geweest bij big band The Evergreens, hier in Zeeland. Problemen verdwijnen niet door mu ziek, maar ze worden er wel wat lich ter door", weet Van der Linde uit er varing. Hij verheugt zich enorm op het concert vrijdagavond in sporthal LACO. Volgens hem is dat immers de plek bij uitstek waar de Marinierska pel volledig tot zijn recht kan komen én waar maar liefst 800 mensen van het gevarieerde programma kunnen genieten. „In 2015, bij het 350-jarig be staan van het Korps Mariniers, was er een concert in de Nieuwe Kerk in Zie rikzee. Dat was mooi hoor, maar de muzikanten hadden te weinig ruimte en zaten daar echt te krap. In de sport hal zal dat straks veel beter tot z'n recht komen", verwacht hij. Hij is er trots op dat het de nog jonge Stichting Veteranen Schouwen- Duiveland is gelukt dit Anjerconcert naar Zierikzee te halen. Dit alles dankzij medewerking van gemeente, regionale sponsors en belangrijke fi nanciële steun van de landelijke Stichting Veteranen. Zelf was hij des tijds in 1965 liever naar 'de vloot' ge gaan, maar hij werd ingedeeld bij het Korps Mariniers. Hij diende er 21 maanden en pakte toen weer gretig 5 REDENEN OM UIT TE GAAN Festival Tweedehands donderdag 6 september 2018 Ali Pankow 44 Lau van der Linde, oud-marinier AT Majoor Arjan Tien is dirigent van de Marinierskapel, fotocorné VAN DER STELT Dit week is er weer van alles te doen in Zeeland. Food Lifestyle in Bruinisse, Rommelroute en Mosselfestijn in Vrouwenpolder, muziekoptredens van the Open Doors Project en Conspiracy of Seven en de de jaarlijkse Sras- kerksedag in 's-Heer Arendskerke. Fleur Verloo kan zich als orga nisator van het Food Life style (FL) - Festival zaterdag 8 september geen mooier decor voorstellen dan Jacht haven Bruinisse. Trends voor eten, mode en varen staan centraal in deze derde editie, maar meer nog dan voorheen wordt in het programma verbin ding gelegd tussen deze 'goede dingen in het leven'. Op culinair gebied houdt dit in ge nieten van het aanbod bij de foodtrucks van oesters tot sui kerspin en Zeeuwse frieten van Zilt-e, van culinaire hapjes bij meerdere restaurants en van fijne wijnen en cocktails aan de diverse bars. Yvonne Kuijpers van Ocean People vertelt van uit haar zeilbeleving over varen op zee. Magnifiek Mode uit Bruinisse geeft een modeshow onder leiding van presentatrice Victoria Koblenko. Esther Tim mermans geeft een kookde monstratie. Kinderen kunnen zich laten schminken, aquaball spelen en een 'kantelervaring' opdoen in een auto. 's Avonds treedt Isabel Provoost op. Jachthaven Bruinisse, zater dag 8 september 12.00 - 00.00 uur. Vrouwenpolder, 8 september vanaf 10.00 uur. Meer dan vijftig huishoudens doen zaterdag mee met de rommelroute in Vrouwenpolder. Garages, tuinen en opritten worden opengesteld en gevuld met tweedehands spullen. Speciaal voor het evenement is een route samengesteld. Naast de rom melroute is er ook een braderie en alweer de tiende editie van het mosselfestijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 48