De innerlijke wereld van Chris Pureka <A Dieleman en The Doors 2 CHRIS PUREKA TaxiWars Het Belgische kwartet TaxiWars gaat graag muzikale grenzen over. Deze hoog- energieke band bundelt de krachten van onder anderen dEUSzangerTom Barmanen het grote Vlaamse saxofoontalent Robin Verheyen. Vanavond spelen ze in De Spot. Broeder Dieleman Uitgelicht Heerlijk toch, die romantische gevoelens die naar boven komen als je denkt aan de middeleeuwse troubadour. De zan ger die voor eten en een bed mensen tijdens grote banketten liet genieten van zijn muziek. De moderne troubadour is de singer-songwri- ter die zijn of haar liedjes zelf schrijft en die dan, meestal in folkstijl, zingt en zichzelf begeleidt. Singer-songwriter Chris Pureka (1979), ge boren in de VS, schreef tijdloze melodieën en geladen teksten. Haar muziek geeft een beeld van haar visie op de samenleving en haar eigen innerlijke wereld. Haar teksten zijn eerlijk en integer. Ze is emotioneel tot op het bot. Zij zong haar liedjes, maakte albums, maar het echte suc ces bleef uit. Ze legde geen gemakkelijk traject af, maar de bezieling bleef en na het realiseren van het studio-album Back tot the Ring, is ze weer volledig terug. Ze maakt een tour door Ne derland en doet ook Zeeland aan. sfeer. Zij smeedt een hechte band met haar pu bliek met haar doorleefde voordracht en haar aparte stemgeluid. Pureka heeft een sobere in terpretatie van songs die ietwat somber, maar steeds aangrijpend zijn. Haar indrukwekkende gitaarwerk geeft de nummers meer ca chet, vooral als het de akoestische gitaar be- P ure kas treft- MUZIEK TOP 3 5 REDENEN OM THUIS TE BLIJVEN eteen met de ti telloze debuut plaat in 2015 meldde Taxi- Wars zich als een band om reke ning mee te hou den. Drie klasbakken uit de Belgische jazz, Robin Verheyen op saxofoon, Nic Thys op contrabas en Antoine Pierre op drums gingen de samen werking aan met vocalist Tom Bar man, onder andere zanger van het wereldvermaarde dEUS, maar een man met vele talenten en interesses. Een daarvan is jazz en dus was Bar- mans idee een jazzband te beginnen zo vreemd niet. Alleen een typische jazzband kun je TaxiWars moeilijk noemen. Vanuit New York beaamt saxofonist en componist Robin Ver heyen dat zulks ook nooit de bedoe ling is geweest. Verheyen: „Na enkele verkennende gesprekken hebben we het huidige kwartet samengesteld en de interac tie was vanaf het eerste moment zo goed dat we nooit een andere bezet ting hebben uitgeprobeerd. Op voor hand hebben Tom en ik een paar keer gepraat over wat onze referentiepun ten waren. We hebben beide een zeer brede smaak en we hebben wel kort gekeken waar onze voorkeuren elkaar raakten, maar uiteindelijk is de mu ziek die we samen maakten toch vooral zijn eigen weg gegaan. Het was ons al gelijk duidelijk dat Tom niet zou gaan croonen en dat we geen co vers of standards zouden spelen, Cd fotoboek teksten zijn Luister naar Ship- eerliik 6fl wreek en onderga de onderliggende pijn. integer De muziek van Pu reka is de veruiterlij king van hetgeen zij innerlijk verwerkte. Zelf zei ze hierover: 'Ik was verlegen en introvert en songwriting was een heel persoonlijk proces.' Ze was helemaal niet van plan het podium op te gaan. Ze werd biologe en bleef songs schrijven. Depressie, onvrede en de strijd tegen haar innerlijke demonen zijn meesterlijk verwerkt in haar songs. zeker tijdens een zo intiem op treden in een kleine ruimte. Voel met haar mee maar vooral de eerste sessies met de ritmesectie erbij gaf ons een idee wat voor soort band TaxiWars kon wor den. Meteen was er een enorme energie, die vooral ook zeer direct was. Daar zijn we op doorgegaan." Het resultaat bleek een mix van zeer diverse invloeden, genres en stij len. TaxiWars heeft zonder meer een hippe, hedendaagse sound, maar te gelijk put de band uit oudere bron nen. Onder meer door het samen brengen van jazz en poëzie, wat al in de vormende beginjaren van de jazz veel gebeurde: de toen legendarische bandleiders als Duke Elling- ton en later Charles Min- gus werkten bijvoor beeld samen met de belangrijke Afro- Amerikaanse dichter donderdag 6 september 2018 GO Jeanette Vergouwen houdt van cultuur en vooral van klassieke muziek. Zij is muziekrecensente. Wat: Chris Pureka, huiskamerconcert Waar: Eigenhaardstraat 29, Middelburg Wanneer: vrijdag 7 september, 20.30 uur Het huiskamerconcert heeft een intieme De keuze van onze redactie Big Red Machine De supersamen- werking in de al ternatieve hoek tussen Justin Vernon (Bon Iver) en Aaron Dess- ner van The Na tional levert een gevarieerd album op met verras send gearran geerde liedjes. Neil Liam Finn - Lightsleeper Vader Neil is be kend van Crow- ded House. Door inbreng van zoon Liam Finn zijn de nog immer melo dieuze nummers een tikkeltje ex perimenteier ge worden. The Kooks - Let's go sunhine The Kooks doen op hun vijfde album wat ze het beste kunnen: di rect meezingbare gitaarpop maken, niks meer en niks minder. Mischa Andriessen Broeder Dieleman is de ar tiestennaam van Tonnie Dieleman, een volstrekt ei genzinnig Zeeuws muzi kant, die zijn poëtische gos pel- en folkliederen zingt in Zeeuws-Vlaams dialect. Hij lardeert zijn albums met Zeeuwse dialogen van de straat en natuurgelui den. Komma is zijn vierde album en verschijnt met fotoboek. Muziek en beelden zijn een eer betoon aan het mysterieuze krekengebied van het Land van Axel. Verschijnt morgen bij Snowstar Records. Ruwe 3 leman. Machiel Coehorst houdt van sfeervolle muziek, zo kijkt hij uit naar de bo nustracks op de heruit gave van een cd van The Doors en het nieuwe album van Broeder Die- Kaarten via: tangelderpre- senteert.nl Pureka is puur, A Chris Pu reka geeft morgen een huiskamer concert. FOTO MIKEGRIPPI A TaxiWars, met van links naar rechts Ni- colas Thys, Robin Verheyen, Antoine Pierre en Tom Bar man. FOTO ROB WALBERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 46