m I Hageman durft te dromen van WK veldrijden 13 Zwintriatlon viert verjaardag met primeur EimÈ&L - i v Fris Ze had echter niet lang de tijd om de balen van de misgelopen podi umplaats. Al snel was Nobus weer bezig met haar volgende wed strijd. „Het belangrijkste vind ik dat ik vrij fris over de finish kwam. Zaterdag ga ik de dubbele afstand afleggen. Dat is dus 2 kilometer zwemmen, 90 kilometer fietsen en 21 kilometer lopen. Dat is echt het grote doel dat ik mezelf gesteld heb. Het zou mooi zijn als ik een tijd van rond de 5.15 uur zou kun nen halen." Het zal voor de triatlete de eerste keer zijn dat ze een halve triatlon loopt. Toch droomt ze stiekem wel eens van meer. Ook gisteren keek ze voorzichtig alvast in de toe komst, naar de volgende edi tie van de Zwintriatlon. „Ik heb geruchten gehoord dat ze hier volgend jaar de hele triat lon willen organiseren." En ook dan wil de Aardenburgse erbij zijn. „Het mooie is dat er dan eventueel ook kwalificatie voor de Iron Man mogelijk is, het ul tieme evenement op dit vlak, in Hawaii. Of ik het aankan is een tweede, maar dromen mag altijd, hè." Hulst organiseerde in februari dit jaar met succes de tweede editie van de Vestingcross. Vijftiendui zend mensen kwamen op het evenement af en daarmee werd het aantal toeschouwers van de eerste editie ruim overtroffen. Op hetzelfde parkoers als de Vesting cross moet in de toekomst het we reldkampioenschap verreden worden, is de wens van Hage man. De Vestingcross maakt onder deel uit van een serie van acht vel- dritten, genaamd de Brico Cros sen. De wedstrijd in de Vesting stad is de enige veldrit op Neder lands grondgebied. De andere ze ven crosses worden in België ver reden. „Onze organisatie heeft het in zich om ook het WK naar Hulst te halen", is Hageman overtuigd. „Als we het WK naar Zeeland willen halen, moeten we dat sa men met de Provincie Zeeland aanpakken", doet Hageman zijn plannen uit de doeken. „Het is na tuurlijk veel moeilijker om een WK naar Hulst te halen dan naar een grote stad in bijvoorbeeld Noord-Holland of Zuid-Holland. Die steden daar zijn allemaal veel groter en hebben meer bereik. Daarom moet je dit echt als Zeeuws geheel gaan aanpakken, dan sta je een stuk sterker. Heel Zeeland moet exposure gaan pak ken van dit WK." In 2014 vond het WK veldrijden in Hoogerheide plaats en dit jaar was Valkenburg gastheer. „Als Hoogerheide het kan, moet Zee land het ook kunnen", vindt Ha geman. „Net als bij het WK in Hoogerheide mikken ook wij op de toestroom van veel Belgische fans." Juist om die reden heeft Ha geman ook geen interesse in een Nederlands kampioenschap op het parkoers van de Vestingcross, maar wil hij per se een WK. „Het NK vindt altijd in hetzelfde week einde als het Belgisch kampioen schap plaats. Daardoor zou je veel Belgische supporters mislopen." „Een WK binnenhalen kost ja ren tijd", vervolgt Hageman, „maar die intentie om het naar Zeeland te halen is er. Daarom moeten we er nu ook al achteraan gaan. Het is vooral belangrijk dat je er goed opstaat bij wielerbond UCI. Zij moeten vertrouwen heb ben in je organisatie. Alles rond onze cross moet de komende ja ren kloppen." Onze organisatie heeft het in zich om het WK naar Hulst te halen Buiten de doorstroming van de VIP-gasten, die niet heel vlot ver liep, was dat bij de afgelopen edi tie ook het geval volgens Hage man. Om die reden vinden er bij de derde editie van de Vesting cross, die gepland staat voor zon dag 17 februari 2019, ook weinig veranderingen plaats. Het wed strijdprogramma is wel iets aan gepast. De Brico Doe-Het-Zelf cross, een wedstrijd over het ori ginele parkoers, waarbij een uit verkoren gezelschap zich voor even prof kan wanen, is verdwe nen in Hulst. Daar is een wed strijd voor renners tot 23 jaar voor in de plaats gekomen. „De tweede editie van de Ves tingcross is fantastisch verlopen", blikt Hageman terug op de tweede editie van de Vestingcross. „Het was één grote feestdag." Bij de mannen was Mathieu van der Poel, bij afwezigheid van wereld kampioen Wout van Aert, voor de tweede maal op rij de sterkste. Bij de vrouwen ging de zege naar de Belgische Laura Verdonschot. donderdag 6 september 2018 GO is groter dan alles •4 Monique Nobus giste ren tijdens het loopon derdeel van de Zwintriatlon, fo TOS PETER N COLA schreven. Waar normaal alleen indi viduele deelname is toegestaan, mag de halve triatlon ook in estafetteteams van drie afgewerkt wor den. De start met het on derdeel zwemmen vindt plaats in de Damse Vaart in Sluis. Ook een deel van het fietsparkoers is uitgezet in West-Zeeuws Vlaanderen. Vervolgens voert de wedstrijd, net als tij dens de reguliere Zwintriat lon, naar Knokke-Heist in Bel gië. Daar sluit men de wed strijd af. KNOKKE-HEIST De Zwintri atlon vierde dit jaar een mooie mijlpaal. De editie van 2018 betekende de twintigste uitgave van het atletiekevene- ment door Zeeuws-Vlaande- ren en België. Ter ere van dit jubileum wordt komende za terdag voor de eerste keer een extra evenement georga niseerd, de halve triatlon. Hierbij moeten de deelne mers twee kilometer zwem men, negentig kilometer fiet sen en meer dan twintig kilo meter hardlopen. In totaal hebben een kleine vierhonderd atleten zich voor dit nieuwe onderdeel van de jubilerende Zwintriatlon inge- Een wereldkampioenschap veldrijden op Zeeuwse bodem? Als het aan Jean-Paul Hage man ligt, komt dat er binnen enkele jaren. Althans, de wet houder van de gemeente Hulst gaat er vol voor. „Je moet dro men durven hebben en ik droom dat het WK veldrijden van 2023 in Hulst plaatsvindt." Arwin Willemsen Ronse -Jean-Paul Hageman Mathieu van der Poel in actie tijdens de laatste editie van de Vestingcross in Hulst, foto johan van der fielden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41