1-rerotii II 5 Er is veel mis met opslag en verkoop vuurwerk Tijdens haar begrafenis werd ingebroken in huis van overleden vrouw in Tholen. 'Echt respectloos' 969,pp Meer weten? Bel 070 30 76 700 of kijk snel op nrv.nl Dat blijkt uit het vuurwerkjaar verslag 2017, dat naar Provinciale Staten is gestuurd. Omgevings- dienst RUD Zeeland ziet toe op de naleving van de regels bij het opslaan en het gebruik van vuurwerk tijdens evenementen. Binnen Zeeland zijn 31 bedrij ven die consumentenvuurwerk mogen opslaan en verkopen. Tij dens de verkoopdagen van 2027 heeft RUD Zeeland in totaal 55 controles uitgevoerd. Zij consta teerde diverse overtredingen, waaronder een te smal gangpad in de opslagplaats en het meer verkopen dan de 25 kilogram per klant die is toegestaan. Al in de loop van het jaar heeft RUD Zeeland bij diverse onder nemers de opslagplaats gecon troleerd. Daarbij stuitte zij op di verse tekortkomingen. Zo bleek de brandwerendheid niet altijd aan de normen te voldoen. Na genoeg alle gebreken waren op- Bij 31 bedrijven die vuurwerk mogen verkopen, ging zes keer iets mis gelost vóór de verkoopperiode eind december. Bedrijven die vuurwerk op slaan, moeten een certificaat van goedkeuring hebben. Dit wordt verleend door een van de inspec tieorganisaties. Die laten soms steken vallen, merkt RUD Zee land. Zij heeft daarover aan de bel getrokken bij de Raad voor Accreditatie, 'omdat we moeten kunnen vertrouwen op de in houd en de juistheid van de rap porten en certificaten'. Evenementen Tijdens evenementen met vuur werk werd vorig jaar 21 keer ge controleerd. Dat leidde, net als in 2016, twee keer tot een formele waarschuwing: één keer voor het ontbreken van een certificaat en één keer omdat het publiek in de veiligheidszone rond het af steken kon komen. i o sta je afscheid te nemen van je moeder, en zo hoor je dat er is ingebroken in haar .woonwagen." Diana Fens I uit Rilland kan er een dag la ter nog steeds niet bij met haar hoofd. De woonwagen van haar moeder in Tholen werd opengebroken door onbe kenden, jüist op moment dat ze werd begraven. Diana Fens bewijst met vrienden en familie de laatste eer aan haar moeder Anna. Na een mooie dienst, verkast het gezelschap naar de koffietafel. „Daar hoorden we dat er in Steenbergen met een politiehelikopter naar een inbreker werd gezocht", vertelt Fens een dag la ter. Uit een soort verontrustend onder- buikgevoel besluit een kennis toch maar een kijkje te nemen bij het woonwagen- tje van moeder Anna. En, jawel, wat blijkt: het huisje is opengebroken en van binnen volledig overhoop gehaald. „Te triest voor woorden. Echt respectloos." De inbrekers maken echter niks buit. „Zaterdag is mijn moeder overleden en toen hebben we alle kostbare spullen eruit gehaald. De inbrekers hebben alles overhoop gehaald, het lijkt alsof ze spe- neemt je mee 69 groepsreizen al vanaf 549,p Het is schandalig dat dit gebeurt tijdens de begrafenis van mijn moeder Ook daar werd niks buitgemaakt, want de politie wist één van de in brekers snel in de kraag te vatten. Hij werd bij de aanhouding gebeten door een politiehond. cifiek gezocht hebben naar bepaalde spullen. Er stond alleen niks meer binnen, dat is ons geluk geweest." Als klap op de vuurpijl blijkt er tij dens de begrafenis ook nog ingebro ken te zijn bij een familielid in Steen bergen. Vandaar de politiehelikopter. Schandalig Er lijkt daarom sprake van een voor opgezet plan, om familieleden te be roven tijdens de uitvaart. Voor Fens is het een raadsel wie hier achter zou kunnen zitten. „Er is geen rouwad vertentie ge plaatst, ik heb alleen iets op Facebook ge deeld." Ze hoopt met behulp van het publiek de losse eindjes aan elkaar te kunnen knopen. „Het is gewoon schandalig dat dit gebeurt tijdens de begrafenis van mijn moeder. Ze heeft al tijd zoveel betekend voor iedereen. Ze was geen rijk mens, maar gaf alles weg. Het is gewoon laag om dit te doen." De politie kon niet bevestigen dat er een verband is tussen beide inbra ken. donderdag 6 september 2018 GO Er gaat nogal wat mis bij de opslag en verkoop van vuur werk in Zeeland. Controles leidden vorig jaar tot zes for mele waarschuwingen, omdat bedrijven regels overtraden. Rolf Bosboom Middelburg Een nieuw plafond in één dag! PLAFONDS Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Tel: 0113-270000 www.plameco.nl Onverlaten breken in precies op moment van begrafenis Tim Besters Tholen Verre rondreizen zijn ons specialisme en volgens onze reizigers zijn we er goed in. Profiteer nog 6 dagen tot 175 p.p. korting op al onze 281 groeps- en privéreizen. Vertrekken t/m augustus 2019. Beleef Klassiek Thailand Groepsreis 16 dagen, al vanaf Alle klassieke highlights inclusief relaxen aan het strand van Hua Hin Beste van Vietnam Groepsreis 17 dagen, al vanaf Een onvergetelijke ontdekkingstocht van koloniaal Hanoi tot Ho Chi Minh City Heel veel Safari in Zuid-Afrika Privéreis 18 dagen, al vanaf Ontdek wilde dieren en de mooiste natuur in 4 top wildparken. Adembenemend! Mooiste van India Nepal Groepsreis 21/22 dagen, al vanaf Een reis vol hoogtepunten van twee verschillende werelden in één prachtige rondreis Ecuador de Galapagos Groepsreis 18 dagen, al vanaf Imposante natuur, indiaanse culturen, koloniale steden en zien wat Darwin zag Volop inspiratie en veel meer reizen? Ga naar nrv.nl Prijs incl. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. pnvereizen al vanaf nrv neemt je mee •Wnyn. -Diana Fens De opengebroken deur van het woonwa- gentje van moeder Anna. fotodianafens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33