Ambtenaren Schouwen-Duiveland mogen niet meer met Lubbers praten 4 AMSTERDAM FASHION WEEK DAVID LAPORT David Laport uit Goes is een grote naam in de modewereld; vandaag opent hij de Amsterdam Fashion Week Vier jaar geleden kreeg de eigenaar van landgoed Watergat onderaan de duinen een soortgelijke brief van de burgemeester; Lubbers belt zo vaak naar de gemeente, dat hij 'een onevenredig beslag legt op de amb telijke organisatie'. „Gesprekken lijken vaak ook geen concreet doel te hebben, an ders dan aan te geven dat de ge meente anders handelt dan u zou willen." Bovendien, zo vervolgt de tekst, herhalen die gesprekken zich vaak bij dezelfde of een andere per soon. „U probeert toezeggingen te krijgen, waarmee u ambtenaren te gen elkaar uitspeelt. Daarnaast heb ben wij geconstateerd dat u hand havers instructies geeft over wat zij wel en niet moeten doen." Excuses Al was het in dat geval niet Lubbers, maar zijn vriend die boa's had aan gesproken. Een eveneens grijs be baarde man met bril, sandalen en een fiets. De manager handhaving heeft inmiddels zijn excuses aange boden voor deze persoonsverwis seling. „Het is zeker denkbaar dat wij u onterecht beschuldigd heb ben." De contactbeperking blijft echter in stand. Bellen naar de gemeente mag Lubbers niet meer. Brieven schrijven overigens nog wel, even als bellen naar de servicelijn met een melding over de openbare ruimte. Ook staat er nog een zitting van de klachtencommissie gepland. Of meer mensen een belverbod hebben met de gemeente Schou wen-Duiveland, wil wethouder Ankie Smit niet zeggen. „Dat is niet relevant. Wij doen geen uitspraken over individuele personen." Lubbers is de laatste om te ont kennen dat hij tamelijk doortas tend is. Hij heeft een telefoonlijst van ambtenaren en gebruikt die veelvuldig. Over verkeerde bebor- ding, missende paaltjes, fout gepar keerde auto's, gras dat snakt naar Dan belt mijn dochter toch gewoon? Die is nog ergerdan ik een maaimachine. „Soms een paar keer per dag, maar soms ook hele dagen niet hoor. Als het goed gaat, hoeft het niet. Maar als ik iets zie wat niet klopt, dan bel ik." Ook over de akkefietjes die hij nog heeft lo pen met de gemeente. En over zijn onlangs afgewezen beroep op de Wet openbaarheid van bestuur. „Ik wilde weten waarom het besluit om een paardenpad te leggen, niet gewoon wordt uitgevoerd. Ik pro beer zaken aan de kaak te stellen, maar daar houden ze hier niet van." Het belverbod vormt voor Lub bers overigens geen belemmering in zijn strijd tegen misstanden. „Dan belt mijn dochter toch ge woon? Die is nog erger dan ik." Als vanavond om 21.00 uur de Amsterdam Fashion Week begint, zit er één Zeeuw in het bijzonder ge spannen bij. Dat is de Goese modeontwerper David Laport (32). Hij opent het mode-evenement met zijn nieuwe collectie. „Mensen ver wachten wat van me. Dat vind ik best spannend." Gistermiddag. Te midden van de donders en bliksems die de noordelijke helft van het land overtrekken, legt La port met zijn team in zijn studio hartje Amsterdam - aan de Heren gracht - de laatste hand aan zijn collectie. Het zijn dagen waarop hij van hot naar her rent. Een in terview kan wel, maar dan per e-mail. Of nee, toch liever telefonisch. Kan mooi terwijl hij een jurk aan het mouleren is. Gis teravond schoof hij nog aan bij M, de talkshow van Margriet van der Lin den. Moest-ie nog wel even voorbereiden. „Ik heb een heel goed team om me heen. Dat helpt enorm. We doen dit met zijn allen. Maar een beetje nerveus ben ik wel. Het is de openingsshow. Zo'n show is altijd wel span nend. Is het goed ge noeg? Wat vinden de mensen er van? Het is een kind dat je op de wereld zet." „Ja, dat is wel zo. Dit is een belangrijke show. Een prijs winnen is één ding maar hoe vertaal je dat vervolgens? Mensen verwachten wat van me. Dat vind ik wel spannend. Maar het enige wat je kunt doen op zo'n moment is je best. En iets neerzetten waarvan jij denkt wat het moet zijn." „Ben ik ook. Dat krijg ik ook wel vaak te horen. Wat dat betreft ben ik een Zeeuw. Het is ook belangrijk, zeker in de modewereld. Een opzichzelfstaande wereld. Ik bekijk alles op een relaxte manier." „Ik ben zelf al om 14.00 uur op het Museumplein, de nieuwe lo catie van de Fashion Week. We kleden de modellen aan, doen de make-up, oefenen de show. En er is veel last-minutestress. In au gustus zijn we begonnen met de voorbereidingen voor de show. Ik wilde in september mijn nieuwe collectie uit brengen, dus dat viel mooi samen. Voor de show wer ken we samen met Studio Dennis Vanderbroeck. Een beroemde catwalk-ont- werper. Speciaal voor nu heeft hij er een spektakel van gemaakt. Met acht pianisten die op de vleu gel spelen. Er komen veel inkopers. Dan is het na tuurlijk belangrijk om iets bijzon ders en unieks laten zien. Méér dan een modeshow." De openingsshow is donderdag live te volgen via amsterdamfas- hionweek.nl donderdag 6 september 2018 GO Hoorn op de haak als Peter belt En weer heeft Peter Lubbers uit Renesse een belverbod met de gemeente Schouwen-Duiveland te pakken. Zodra ambtenaren hem aan de lijn krijgen, moeten ze de hoorn erop gooien. Wendy Wagenmakers Renesse -Peter Lubbers 'Het is een kind dat je op de wereld zet' David Laport. FOTOLINDASTULIC Michiel Bouwman Amsterdam Ben je nerveus? Twee jaar terug kleedde je So- lange, de zus van zangeres Beyoncé. Vorig jaar won je de prestigieuze Europese Woolmark Prize. Zorgt dat voor extra druk? Nuchter. Wat kunnen we vanavond ver wachten?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 32