Jongen (10) betast op Franse camping Ab Pouwer: 'Niet meer 40 jaar naar dezelfde plek' 3 Elco Tieleman: 'Locatie is het toverwoord' Camping Oranjezon in Vrou wenpolder is een familiebedrijf. De vader van Ab Pouwer bood vooral plek aan stacaravans met vaste gasten. „Hij had veel min der toeristische kampeerplek- ken. Ik heb dat in de jaren 90 al omgedraaid, toen ik de camping overnam. Er zijn nu 100 stacara vans, 100 seizoenspiekken, en de rest is toeristische kampeer- plek. Voor mij is dat een prettige mix. Dat is niet alleen een ver haal van opbrengst, want op een stacaravanpark kun je met veel minder perso neel toe. Het is ook risicosprei ding, omdat we niet elk jaar zo'n mooie zomer hebben als deze. En hoeveel werkdruk kan je personeel aan? Maar het gebeurt niet meer dat mensen 30 of 40 jaar op vakantie gaan naar de zelfde plek, zoals vroeger. Ik denk wel dat de mix die ik heb moeilijker is in het binnenland. Daar zal een campinghouder meer moeite hebben om toeris tische gasten te vinden." Locatie is het toverwoord, zegt Elco Tieleman van camping Bonte Hoeve in Sint Kruis. Vanaf het mo ment dat de gemeentelijke ver plichting verviel om ten minste 20 procent van zijn plekken te reser veren voor toeristische kampeer ders ruilde hij ze in voor zeventien jaarplaatsen met stacaravans. „De omgekeerde trend, om van stacara vans naar toeristische kampeer- plekken te switchen, zie ik wel op de strandcamping in Groede, waar de bezetting altijd goed is. Verder zie je dat zulke tri- ple A-locaties worden opge kocht door de Roompotten, de Molecatens en de Droomparken om er huis jes en chalets neer te zet ten. Gezinnen met kin deren, vooral Duitsers, willen vlak aan de kust zitten. Daardoor is er minder plaats voor sta caravans op jaarplaat sen. Ik zit meer in het binnenland. Bij mij bleven de toeristische plaatsen juist wat achter. De stacaravantoerist hoeft niet alle geneugten van de streek in drie weken te beleven. Ik kan mijn product hier aanprijzen als minder druk, hier kun je voor een wat mildere prijs genieten van rust en ruimte. De Franse politie heeft afgelopen zomer een man uit Kaatsheuvel ge arresteerd voor ontucht met een 10- jarige jongen uit Vlissingen op een camping in de Franse plaats Amba zac. Dit gebeurde op 29 juli nadat de ouders van het kind alarm sloegen. Op 18 september moet Kaatsheu- velnaar in Limoges voor de rechter verschijnen. De familie, ouders en twee kin deren, ontmoetten de verdachte na afloop van een feestavond nabij het campingterrein in het Franse de partement Haute-Vienne. Ze be sloten nog een wijntje bij de cam per te drinken, vertelt de moeder. Op enig moment moest de jongen naar de wc, waarop de Kaatsheuvel- naar meeliep naar het sanitairblok. Even later ging ook de moeder - haar man en andere kind lagen al te slapen - naar het sanitair. Toen ze terugkwam trof ze haar zoon ont daan aan. Hij vertelde haar dat 'de meneer' aan hem had gezeten. De man zou bij het toilet aan de 10-ja- rige hebben gevraagd of hij 'zijn bil len mocht zien' en zou hem later hebben betast. De volgende ochtend alarmeer den de ouders de campingbaas, die de politie waarschuwde. De ouders hebben inmiddels aangifte gedaan tegen de Kaatsheuvelnaar. Op 18 september is de zitting bij de recht bank van Limoges. Daar wordt de moeder van de jongen gehoord. Man uit Kaatsheuvel wordt verdacht van ontucht meteen Vlissingse jongen (10) Ook de man uit Kaatsheuvel moet er verschijnen. De verdachte, een man van hal verwege de veertig, is inmiddels op vrije voeten. De ouders van het slachtoffer hebben van de Franse rechter vernomen dat de man sinds 31 juli onder gerechtelijke controle is geplaatst en een contactverbod heeft. Als hij dit overtreedt, kan hij in voorlopige hechtenis worden ge nomen. Dat de zaak voor een Franse rech ter wordt afgehandeld, is gebruike lijk, omdat de gebeurtenissen zich afspeelden op Frans grondgebied. „Zij hebben de bevoegdheid en ne men de verantwoordelijkheid", al dus een woordvoerster van het Openbaar Ministerie in Breda. „Ze hadden de zaak uit eigen beweging kunnen overdragen aan justitie in Nederland, maar hebben dit niet gedaan." De politie is door de Nederlandse ambassade op de hoogte gesteld van de kwestie. Ze is geen partij in de strafzaak. Een zedenrechercheur heeft wel contact gezocht met de ouders van het slachtoffer om hen te ondersteunen en begeleiden in Nederland. Met haar zoon gaat het naar om- Kaatsheuvelnaar moet voor de rechter verschijnen in Limoges (F) standigheden goed, vertelt de moe der. Ze zegt dat de jongen in Frank rijk is gehoord door een psycholoog in bijzijn van een tolk. De ouders beraden zich nog op het indienen van een schadever goeding. donderdag 6 september 2018 de stacaravan passé Elco Tieleman FOTO BOAZ TIMMERMANS Een man uit Kaatsheuvel wordt in Frankrijk verdacht van on tucht met een 10-jarige jongen uit Vlissingen. Op 18 september dient de rechtszaak in Limoges. Hein Eikenaar Ambazac

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 31