Geen nieuws Ook hof legt Goesenaar twee jaar celstraf op U vraagt, wij antwoorden 2 WILLEM VAN DAM Column Ik zet de radio aan en hoor: 'de grenzen zijn bereikt, 'hoge werkdruk', en 'grote actiebe reidheid'. Hier is onmiskenbaar een vakbondsvertegenwoordiger aan het woord. Waar zou het dit keer over gaan? Over de zorg, het onderwijs, de politie misschien? Onvrede woont overal. verwoest - ik zie huilende kinde ren tussen ruïnes.Ik pak mijn iPad en lees dat de oorlog in Syrië tot dusver 500.000 doden heeft geëist en dat arbeidsmigranten massaal de boel flessen. Het weerbericht is ook al somber: wolkenvelden, hier en daar een bui. DESTELLING Vandaag: Zeeuwse scholen moeten mobieltjes verbieden Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters VEEL NIEUWE TV-PR06RAMMA S UITbA<3N<5] WAT IS &AT A58 richting Vlissingen dicht Geen nieuwe tips in vermissingszaak Het gaat om de grote zaak waarin in 2016 ook veertien klanten van het meisje zich moesten verantwoor den voor de rechter. Zij kregen met name taakstraffen. Het toen 17-ja rige meisje uit Vlissingen werd no vember 2014 gevonden in een huis in Middelburg. De week ervoor bracht de Goese naar haar samen met een vrouwe lijke medeverdachte naar een chalet op camping Stelleplas in Heinkens- zand. Daar werden foto's van het meisje gemaakt en werd een adver tentie opgesteld. Ook maakten de Goesenaar, een Vlissingse en een mannelijke mededader uit Arnhem daar afspraken over de verdeling van de opbrengst. Mededader De mannelijke mededader werd in 2016 veroordeeld tot vier jaar cel. Hij had volgens de rechtbank de groot ste rol. Hij ging weliswaar in hoger beroep, maar trok op het laatste In 2016 moesten ook veertien klanten van het 17-jarige meisje zich bij de rechter verantwoorden. Zij kregen met name taakstraffen moment zijn appel in. De vrouw uit Vlissingen kreeg een werkstraf en voorwaardelijk cel. Zij ging niet in hoger beroep. Weet u noc wat waarheid is en wat niet klopt? VLISSINGEN Wat wilt u altijd al uitgezocht hebben? Waar zit volgens u het nieuws? Op welke vraag wenst u nu eindelijk eens een helder antwoord? Dat vroegen wij u begin deze week. Mijn mailbox begint al aar dig vol te stromen. Iemand stelde de vraag: hoe komt de Lange Jan in Middelburg aan zijn naam? Dat zoeken wij voor u uit! Waarom verdwijnen alle winkels uit 's Heerenhoek, vroeg een inwoner van de gemeente Borsele, en krijgt Heinkenszand er juist meer win kels bij? We gaan proberen deze lezer antwoord te geven. Een in woner van Vlissingen wil graag antwoord op de vraag hoeveel 50- plussers in Zeeland wonen en wat straks hun invloed is bij de verkie zingen Provinciale Staten en Wa terschap Scheldestromen? De vraag: waarom stelt de over heid geen beschermende kleding beschikbaar, zodat ik zelf asbest kan opruimen, vinden we ook bij zonder. aantal vragen dat u ons tot nu toe hebt gesteld. Maar we kunnen nog wat meer reacties gebruiken. Ons voorstel is en blijft: U stelt ons vragen. Wij selecteren een reeks onderwerpen die de redac tie voor u aanpakt. Wij beginnen onderzoek. U kunt ons desge wenst helpen. Samen vinden we de antwoorden. de Week van de Krant, van 24 tot en met 29 september. Dan viert de Persgroep Nederland, de uitgever van de PZC en een groot aantal andere Nederlandse dagbladen, de journalistiek. chefnieuws@pzc.nl. Op pzc.nl komt een overzicht van de ge stelde vragen. In de krant en on- line houden we u op de hoogte van de kwesties waar we mee aan de slag gaan. In de Week van de Krant publiceren we de resulta ten. over de twee kinderen van 12 en 13 jaar die een paar dagen onderdo ken om uitzetting naar een ver en voor hen vreemd land te ontlopen. Ik lees over een witwasaffaire bij mijn bank; over ronselaars die jonge asielzoekers overhalen om uit naam van de profeet bommen te leggen; over een huisarts die een jongen zou hebben verkracht. hoe een orkaan over Japan raast; hoe bombardementen grote delen van de Iraakse stad Mosul hebben televisie uit, vouw de krant dicht en leg de iPad weg; is er dan echt helemaal geen nieuws om een beetje vrolijk van te worden? Hero ons juichend de nieuwe fiets laten zien die hij voor zijn ne gende verjaardag kreeg. Klein dochter Fay vertelde glunderend dat ze een 10 heeft voor haar En gelse toets. Kleindochter Brechje demonstreerde trots de nieuwe oefening die ze bij de turnvereni ging heeft geleerd. Vandaag schuift de hele kudde kleinkinde ren weer aan om pannenkoeken met stroop te eten. En, hoewel nie mand anders het hoorde, weet ik het zeker: gistermiddag zei mijn negen maanden oude kleindoch ter Phileine voor het eerst 'opa' te gen me. nieuws natuurlijk. Zuchtend zet ik de radio en de televisie uit, vouw de krant dicht crafter» probeert I donderdag 6 september 2018 Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik heb nooit last van kleding- stress 687 reacties REALITY SERIE. EEN VAM KISIbERMOORb VERbACHTE bush- VLISSINGEN De A58 richting Vlissin gen gaat twee week enden dicht voor onder houd. De weg wordt van vrijdag 14 september 20.00 tot maandag 17 september 6.00 uur af gesloten tussen Yerseke en Goes-Zuid. Van vrijdag 28 september 20.00 tot maandag 1 oktober 6.00 uur gaat de A58 dicht tussen knooppunt Mar- kiezaat en Rilland (afslag 31). Het verkeer dat Zee land in wil wordt omge leid via de A15 en N57 of via de N59, N256 en A256. Het verkeer in Zeeland wordt omgeleid via de N289 en N666, N669 of N665. 'S-GRAVENPOLDER Het ontbreekt op dit mo ment aan concrete aan knopingspunten in de zoektocht naar de ver miste Angelique Vis-Raas uit 's-Gravenpolder. Dat betekent echter niet dat er niet meer gezocht wordt, benadrukt politie woordvoerster Esther Boot. Eind augustus werd er naar Angelique ge zocht in het Schelde- Rijnkanaal naar aanlei ding van een tip uit het Bravis-ziekenhuis in Ber gen op Zoom. Dergelijke concrete aanknopings punten heeft de politie nu niet in handen. Angelique Vis-Raas is vermist sinds maandag 13 augustus. MIDDELBURG Andere plek voor albumpresentatie De presentatie van het album Komma van broe der Dieleman is wegens grote belangstelling ver plaatst van de Kapel van Hoogelande naar de Zeeuwse Concertzaal in Middelburg. In het voor programma speelt Peter Slager van Blof. Komma is een dubbel-cd of -lp met een fotoboek. Het geheel is een ode aan de kreken bij Axel, de geboorteplaats van Mid delburger Tonnie Diele man. Kaarten voor het concert, zondag 30 sep tember om 20.00 uur in Middelburg, zijn ver krijgbaar bij (en op de site van) de Drukkerij. Een 22-jarige Goesenaar heeft gisteren ook van het gerechts hof in Den Bosch twee jaar cel gekregen, net als eerder bij de rechtbank in Middelburg. De man buitte een 17-jarig meisje uit door haar aan te zetten tot prostitutie. Pieter van Klinken Goes krant We zijn best tevreden met het We publiceren de uitkomsten in Stuur uw vragen in een mail naar Arie Leen Kroon Hoofdredacteur PZC Arie Leen Kroon. Ik sla de krant open en ik lees Ik zet de televisie aan en ik zie Zuchtend zet ik de radio en de Van de week kwam kleinzoon Maar dat is allemaal geen TE OVERLEVEN IM EEN ©EVANSEMIS."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2