voorlopig nog geen sleet M 25 geen succes, maar hij wil blijven aanvallen Begripvoor Verstappen hij (171 om 166), misschien wel net zo veel recht had op de overwin ning. Vandaar het 'sorry'. „Volgens mij meende hij dat niet", zei de Oostenrijker even later tijdens de persconferentie. Tegelijkertijd was het geen toeval dat Nadal de beslissende tiebreak won. De man van het veeleisende krachttennis zou in deze fase van zijn carrière al lang uitgeblust en versleten moeten zijn, dachten veel tennisvolgers een paar jaar geleden. Maar op 32-jarige leeftijd kan Nadal nog steeds het fysieke gevecht aan met de 'jeugd', hoe lang een duel ook duurt. Sterker: hoe belangrijker het punt wordt, hoe groter de kans dat hij het wint. Thiem had de hele partij aanval lend getennist, hij ging voor elke kans en sloeg meer dan 70 winners. In de eerste set lukte alles, Nadal won slechts 7 punten. Het was pas de vierde keer in 282 grand slam- wedstrijden dat hij 'gehageld' werd (6-0). Gevecht Daarna werd het een gevecht, de langste, beste en mooiste wedstrijd van het toernooi. Een wilde smash vanuit het achterveld op match point tegen kostte Thiem uiteinde lijk de kop. „Deze partij gaat zich in mijn hoofd nestelen, ik zal hem nooit vergeten. Het was de eerste echt epische wedstrijd die ik speelde." Voor Nadal zijn dat soort krakers al lang niet meer op twee handen te tellen. Alleen al op Wimbledon dit jaar speelde hij er twee: tegen Juan Martin del Potro, vrijdag zijn tegen stander in de halve finale van de US Open, en de halve finale tegen No- vak Djokovic. Die ging met 10-8 in de vijfde set verloren, de enige ne derlaag van Nadal sinds half mei van dit jaar. Niet zo soepel In New York gaat het eigenlijk niet zo soepel voor de Spanjaard. Hij had in de derde en vierde ronde ook al zware dobbers aan Nikoloz Basi- lashvili en Karen Khachanov. Maar hij blijft wel winnen. Op weg naar zijn vierde titel op Flushing Mea- dows en de achttiende grand slam- zege uit zijn carrière, is dertiger Ra- fael Nadal misschien wel taaier dan ooit. Weer etappe voor Greipel Mollema komt er bekaaid af. Hij moet het doen met de prijs voor de strijdlust. Op het podium staat hij met de trofee in handen alsof hij zojuist een drol in cadeaupapier heeft gekregen. Maar zijn aanvallen hebben hem, bijna ongemerkt, wel op plek drie in het bergklassement gebracht. Ik had niet de beste benen. Het moest vooral komen van mijn geest Mollema heeft intussen dertig punten verzameld; leider Luis An gel Maté staat op zestig. Dat lijkt een groot gat, maar in de laatste an derhalve week ligt er nog een zee aan bergpunten te wachten voor de Nederlander. En Mollema klimt een stuk beter dan Maté, die het vooral moet heb ben van puntjes sprokkelen in min der fel betwiste etappes in deze Ronde van Spanje. Bergtrui Schoorvoetend geeft Mollema toe dat het misschien wel een doel is, die bergtrui. Want hij is in deze Vu- elta nog lang niet klaar met aanval len. „Morgen (vandaag, red) niet, maar de dagen erop wel. Ik blijf het proberen." Met een grijns: „Je gaat me nog wel een keer zien in de kop groep." Uiteraard. Want water is nat. Gras is groen. En de andere rij bij de kassa gaat altijd sneller. UITSLAGEN Viktor Ahn (32) stopt ermee donderdag 6 september 2018 GO FORMULE 1 Max Verstap pen komt weg met zijn ti rade van afgelopen zondag in de Grote Prijs van Italië. Racedirecteur Charlie Whi- ting van de Formule 1 neemt het Verstappen niet kwalijk. „Ik vergeef het hem. In de hitte van de strijd kun je dergelijke op merkingen verwachten", liet hij weten op de website van Autosport.De Limbur ger ging tekeer op de teamradio nadat de baan commissarissen hem een tijdstraf gaven van 5 se conden voor het hinderen van de Fin Valtteri Bottas. „Ze zijn goed bezig om het racen te vermoorden. Echt waar, dit is bullshit", riep Verstappen zwaar veront waardigd. WIELRENNEN André Grei- pel (foto) heeft de vierde etappe van de Ronde van Groot-Brittannië gewon nen. De rit ging van Nunea- ton naar Royal Leamington Spa (183 kilometer). Het was de tweede ritzege voor de sprinter van Lotto- Soudal, die in de massa sprint de Italiaan Sacha Modolo achter zich liet. De Nieuw-Zeelander Patrick Bevin, de leider in het alge meen klassement, sprintte naar de derde plaats. De renner van BMC liep daar door enkele seconden uit op zijn concurrenten in de strijd om de eindzege. maar de bergtrui? -Alessandro De Marchi (32) Bauke Mollema: „Het kostte veel energie om mee te zitten in de juiste vlucht." fotocorvos New York US Open Mannen, kwartfinale: Del Potro (Arg/3) - Isner (VSt/11) 6-7(5) 6-3 7-6(4) 6-2, Nadal (Spa/1) - Thiem (Oos/9) 0-6 6-4 7-5 6-7(4) 7- 6(5) Vrouwen, kwartfinale: S. Williams (VSt/17) - Ka Pliskova (Tsj/8) 6-4 6-3, N. Osaka (Jap/20) - Tsurenko (Oek) 6-16-1 Naomi Osaka staat voor het eerst in de halve finale van de US Open fotoap SHORTTRACK Viktor Ahn (32) heeft zijn loopbaan beëindigd. Dat heeft de zesvoudig olympisch kam pioen via Russische media laten weten. Hij wil meer tijd aan zijn gezin beste den. Op de Winterspelen van Turijn in 2006 won Ahn voor zijn geboorteland Zuid-Korea drie keer goud en één keer brons. Inmid dels in het bezit van de Russische nationaliteit evenaarde hij dat succes in Sotsji 2014. Wegens de schorsing van Russische atleten ontbrak Ahn dit jaar in Pyeongchang.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25