TeamNL Op dertiger Rafael Nadal zit Ronde van Spanje is voor Nederlander nog 24 KALENDER In de hotseat WIELRENNEN VUELTA A ESPANA Hij zat weer mee, Bauke Mollema. Als hij zijn zinnen erop zet, vertrekt er in deze Vuelta geen kopgroep zonder hem. Hij blijft op jacht naar een ritzege. Kingof the Court WK roeien WK Volleybal (m) Wereldruiterspelen vanaf 11 september Ilse Paulis is al olympisch en Europees kampioen roeien in de lichte dubbeltwee. Voegt ze deze maand in Bulgarije daar ook een wereldtitel aan toe? BEKIJK DE COMPLETE KALENDER OP EAMNL.ORG Water is nat. Gras is groen. De an dere rij bij de kassa gaat altijd snel ler. En Bauke Mollema zit in de kopgroep in de Vuelta. Je kunt er je spaargeld op inzetten. Of je hy potheek. Of anders wel je eigen moeder. Het wedstrijdverslag van de eer ste uren van de elfde rit - die naar Luintra, dwars door the middle of nowhere - leest als een solovoor stelling van één man. Het gaat af zichtelijk hard, veel harder dan het snelste tijdschema voorziet; het halve peloton probeert mee te springen in de beslissende vlucht en er rijden kopgroepen weg in verschillende samenstellingen, maar Mollema zit er altijd bij. Of ze nu met z'n achten, twee- UITSLAGEN ëntwintigen of dertienen zijn: Mollema, Mollema, Mollema. Op meer dan veertig kilometer van de streep is er plotseling nog maar één koploper over: rugnummer lór, B. Mollema. Hij rijdt een halve minuut bij elkaar in de afdaling tussen twee van de vele heuveltjes die de etappe rijk is. Afdaling „Die aanval was gepland. Ik kende de afdaling. Ik voelde me niet su per, het kostte heel veel energie om mee te zitten in de juiste vlucht. Dus ik wilde vroeg in de fi nale weg rijden om daarna te kun nen herstellen als er een paar ren ners terug zouden komen. Dat lukte uiteindelijk niet." Mollema wordt teruggepakt door de sterkste renners uit te kopgroep - waaronder de Franse klassementsrenner Thibaut Pinot, die een vergeefse gooi doet naar de leiderstrui. En in de finale is het beste er af, na de zoveelste dag waarin hij aanvalt, aanvalt en nog meer aanvalt. Als BMC-renner Alessandro De Marchi het gaspedaal indrukt, kan hij niet mee. Uiteindelijk kan nie mand diens wiel volgen, trou wens. Holle blik De Marchi komt alleen over de fi nish en wint de derde Vuelta-rit in zijn carrière. Na afloop staat hij met een holle blik en vochtige ogen de camera's te woord. „Ik had niet de beste benen. Het moest vooral komen van mijn geest van daag." 'Sorry', zei Rafael Nadal toen hij aan het net de hand schudde van Dominic Thiem. Bijna vijf uur had de Spaanse nummer 1 van de wereld nodig gehad: 0-6, 6-4,7- 5, 6-7,7-6. Het was de zoveelste thriller voor Nadal (32), die ook wel aanvoelde dat het kwartje dit keer de andere kant op had kun nen vallen. Dat Thiem (25), die meer punten had gewonnen dan donderdag 6 september 2018 GO TeamNL TeamNL is hét sportteam van Nederland. Wij vertegenwoordigen Nederland 365 dagen per jaar, op het hoogste internationale niveau. Onze reis op weg naar de Olympische en Paralympische Spelen voert ons langs vele toernooien over heel de wereld. Kijk hier waar we de komende week onder andere actief zijn en volg ons via srteamnltweets, Oteamnlinstaof I3EchtTeamNL. King of the Court is een nieuwe beachvolleybal- competitie in fes tivalsetting. De topteams strijden op vier locaties in Europa en de VS. De kickoff is op 7 september in Utrecht. 7 SEPTEMBER De Nederlandse vol leyballers zijn voor het eerst sinds 2002 weer vertegenwoor digd op een WK. Het toernooi is van 9 tot en met 30 septem ber in Italië en Bulga rije. Oranje speelt de groepsduels in Ruse (Bulgarije). VANAF 9 SEPTEMBER Met een vloot van vijftien boten reist TeamNL af naar het Bul gaarse Plovdiv. Daar worden van 9 tot en met 16 september de WK roeien en para-roeien ge houden. VANAF 9 SEPTEMBER De Wereldruiterspe len worden elke vier jaar gehouden. Deze editie heeft plaats in Tyron, North Caro- lina. Disciplines waarin wordt gestre den zijn onder an dere springen, dres suur, para-dressuur, eventing en mennen. Mollema: dan Thijs Zonneveld Luintra Vuelta A Esparïa Elfde etappe, 207,8 km van Mom- buey naar Luintra: 1. De Marchi (Ita/BMC) 4.52.38,2. Restrepo (Col/Kat) +0.28,3. Pellizotti (Ita/Bhr) +0.59, 4. Peters (Fra/AG2) +1.24,5. Teuns (Bel/BMC) +1.45,6. Benoot (Bel/Lot) +1.56, 7. Majka (Pol/Bor) z.t., 8. Roche (Ier/BMC) +1.48,9. Henao (Col/Sky) +1.50,10. Pinot (Fra/Grp) z.t., 13. Kruijswijk (Ned/LJm) +2.02,15. Kelderman (Ned/Sun) z.t., 51. Mol lema (Ned/Trk) +3.21. Algemeen klassement: 1. Yates (GB/Mit) 45.57.40,2. Valverde (Spa/Mov) +0.01,3. Quintana (Col/Mov) +0.14,4. Izagirre (Spa/Bhr) +0.17,5. Gallopin (Fra/AG2) +0.24,6. Buchmann (Dui/Bor) z.t., 7. Angel López (Col/Ast) +0.27,8. Uran (Col/Edu) +0.32 Rafael Nadal moest diep gaan om zich op de US Open te ont doen van Dominic Thiem. Pas in de tiebreak van de vijfde set kreeg hij de Oostenrijker eron der in de kwartfinale. Rik Spekenbrink New York Rafael Nadal (I) zegt 'sorry' tegen Dominic Thiem, die de zege evengoed had verdiend, foto getty images ^loterij A5 Heineken Rabobank (O-^kpn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24