Koeman kiest voorCillessen wennen aan de Italianen 23 ik me dat goed voorstellen", aldus Koeman. „Wesley is een liefheb ber. Iemand ook die nadenkt over het spel. Daar begint het allemaal mee." „Ik vind het nog wat te vroeg", zegt Sneijder zelf, tegenwoordig speler van Al Gharafa in Qatar. „Voorlopig vind ik voetballen nog te leuk. Pas als dat voorbij is, ga ik me focussen op andere dingen." Of zijn record van 134 interlands ooit nog verbeterd gaat worden? „Dat hoop ik natuurlijk wel - en dat denk ik ook", aldus Sneijder. „Dat zou alleen maar goed zijn voor het Nederlandse voetbal. Een speler die al heel jong een vaste ba sisplaats heeft, zoals nu Matthijs de Ligt, zou dat heel goed kunnen halen. Ik gun hem dat van harte." alleen maar fijn." Koeman is onder de indruk van Frenkie de Jong. De 21-jarige middenvelder van Ajax zit voor het eerst bij het Nederlands elftal en mag vanavond in de oefenin terland tegen Peru hopen op zijn debuut. „Frenkie is een geweldige voet baller met een groot inzicht. Die indruk kreeg ik bij Ajax al van hem en nu ook hier bij het Neder lands elftal, wat toch weer een ho ger niveau is", zei Koeman. „Hij houdt zich heel goed staande. Zijn ontwikkeling gaat heel hard." De Jong brak vorig seizoen bij Ajax door als inschuivende verde diger; dit jaar is hij een vaste waarde op het Amsterdamse mid denveld, zijn natuurlijke terrein. „Hij kan op meerdere posities op het middenveld spelen. Daar ge bruik ik hem ook voor, niet als verdediger." Koeman wilde niet hardop zeg gen of De Jong vandaag gaat de buteren, maar daar lijkt het wel op. „Dat kan. Het gaat ook om de toekomst, we zijn gezegend met zulke talenten." In de vier oefeninterlands on der Koeman mocht zowel Cilles sen als Zoet twee keer onder de lat staan. Zoet is bij PSV een vaste waarde, terwijl Cillessen alleen in de bekerwedstrijden in actie komt voor Barcelona. Koeman: „Jasper heeft aangetoond dat hij daar geen hinder van ondervindt. We wil len duidelijkheid scheppen, zeker bij de keepers. Ik vind dat als een speler regelmatig een wedstrijd speelt en aantoont daarin de beste te zijn, dan stel ik hem op. De keuze is gevallen op Jasper, hij is voorlopig onze eerste keeper." Voorkeur Cillessen was tijdens het WK 2014 al de vaste doelman van Oranje en kreeg sindsdien meestal de voorkeur onder de lat. Alleen na zijn verhuizing in 2016 van Ajax naar Barcelona raakte hij even uit beeld. Ondanks zijn re serverol bij Barcelona werd hij vo rig jaar onder Dick Advocaat ook weer de nummer 1. Voor Koeman hoeft een inter national niet wekelijks bij zijn club te spelen om in aanmerking te komen voor een plek in het Ne derlands elftal. „Kijk naar Kenny Tete, die heb ik ook geselecteerd terwijl hij nu even niet speelt bij Olympique Lyon. Als iemand maandenlang niet in actie komt, krijg je een andere situatie. Maar als het voor korte tijd is en iemand is fit, dan stel ik gewoon het beste team op. We hebben op diverse posities veel concurrentie, dat is „Ik voel me geen tweede keus, ook geen eerste keus. Het zit er een beetje tussenin. Maar ik merk nu al dat ik als voetballer completer word." „De trainer (Eusebio Di Franceso, red.) ziet me het liefst wat meer aan de binnenkant spelen, wat dichter bij de spits. Zonder bal moet je het compact houden, waarbij je meteen goed moet staan zodra we de bal veroveren. Daar werk ik hard aan - en voor mijn gevoel gaat dat steeds beter. Het gaat me sowieso lukken." „Het is wel een beetje gek. Tot deze zomer heb ik nooit voor een andere club gespeeld dan voor Ajax. Niet dat ik spijt heb hoor, Kluivert is blij dat het voorbij is: dat gebakkelei over zijn toekomst bij Ajax maar soms denk ik wel heel even: stond ik daar maar. Ja, ook omdat het nu zo goed gaat met ze. Maar ik gun het Ajax, echt, het zijn nog steeds mijn vrienden daar, ik heb er zo lang gespeeld. Maar ik zit zelf ook bij een mooie club hè, wij spe len ook Champions League." „Ja, Kevin heeft er toch vijfjaar gespeeld, kende de club heel goed. Samen met Rick (Karsdorp, red.) heeft hij me veel verteld, over de stad, over de club. We zijn ook meteen met zijn drieën even uit eten gegaan. Maar de aanpassing is sowieso wel goed verlopen, vind ik. Ik had gedacht dat ik Amsterdam veel meer zou missen, eerlijk gezegd. Mijn moe der is er veel, het Italiaanse leven bevalt me goed. Heb inmiddels ook een huisje, buiten Rome." Nederland donderdag 6 september 2018 GO A Jasper Cillissen. foto pim ras Programma Oranje: Oefeninterland, vandaag, 20.45 uur: Nederland - Peru. Nations League/divisie A. Zondag, 20.45 uur: Frankrijk - Nederland. Andere duel in groep 1 (vandaag): Duitsland - Frankrijk. ZEIST Jasper Cillessen is onder bondscoach Ronald Koeman de nummer 1 van het Nederlands elftal. Koeman ver telde gisteren dat de reserve keeper van FC Barcelona in de nationale ploeg de voorkeur krijgt boven Jeroen Zoet. „In het hele totaalplaatje is Jasper net iets beter. Het is teleurstellend voor Jeroen, maar wij zijn blij dat we twee geweldige keepers heb ben", zei Koeman. Hoe zie je je eigen positie binnen het team van Roma? Wat is er specifiek anders? Met welk gevoel kijk je naar Ajax, dat zo succesvol is begon nen aan het seizoen? Was het een tegenvaller dat Kevin Strootman naar Olympi que Marseille vertrok? Hij kon je ongetwijfeld een beetje weg wijs maken in Rome? A Justin Kluivert (r) en Tony Vilhena fietsen samen naar de training van Oranje, foto pim ras Vermoedelijke opstellingen Scheidsrechter Tobias Stieler (Dui) Vanavond aftrap 20:45 uur NPO 1 Johan Cruijff Arena

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23