Justin Kluivert begint al te 22 VOETBAL NEDERLAND - PERU Het zal nog jaren duren, maar ooit wordt het interlandrecord van Wesley Sneijder geëvenaard en verbeterd, denkt de voetballer zelf. „Ik hoop het ook. Dat is alleen maar goed voor ons voetbal." Kort Stam in beeld bij FC Utrecht Jaap Stam (foto) is een serieuze kandidaat om de dinsdag ontslagen trainer Jean-Paul de Jong op te volgen bij FC UtrecJit. De 46-jarige Stam is werkloos na zijn ontslag in maart bij het Engelse Reading. Kevin Diks bij Jong Oranje Bondscoach Erwin van de Looi heeft Kevin Diks aan zijn selectie van Jong Oranje toege voegd. De rechtsback van Fiorentina ver vangt Timothy Fosu-Mensah, die wegens een knieblessure vandaag niet in actie kan komen tegen Jong Engeland. Jong Oranje speelt dinsdag ook nog tegen Schotland. Helpers voor Dumoulin Team Sunweb heeft de ervaren ronderenner Nicolas Roche aangetrokken. De 34-jarige Ier, nu nog in dienst van BMC, moet vooral kopman Tom Dumoulin bijstaan in de grote rondes. De ploeg heeft ook de 23-jarige Aus traliër Robert Power vastgelegd. Hij komt over van Mitchelton-Scott. Ook Power kan goed bergop en zal een helpende rol krijgen. Infantino bij duel Oranje De hoogste baas van het voetbal komt van daag naar Amsterdam om bij de afscheidsin- terland van recordinternational Wesley Sneijder te zijn. Voorzitter Gianni Infantino (foto) van de mondiale voetbalbond FIFA is op uitnodiging van de KNVB als eregast aanwezig in de Johan Cruijff Arena. Flitsen Koech Yusuf Het ziet er vertrouwd uit, maar te gelijk ook wat onwennig: Wesley Sneijder in het nieuwe Oranje-trai ningspak in de bossen van Zeist. De voetballer die 133 wedstrijden lang in Noordwijk zetelde met het Ne derlands elftal, is er nu ook bij op de nieuwe KNVB Campus. „Mooi om mee te maken, zo'n nieuwe fase, ook al is het dan de laatste keer", vindt de voetballer zelf. Feestavond Vanavond wordt de feestavond van Sneijder, bij zijn afscheidswedstrijd als international tegen Peru in de Arena. Maar de spagaat is bekend: het Nederlands elftal bereidt zich óók voor op het belangrijke duel van komende zondag in Parijs, te gen Frankrijk in de Nations League. „Ik wil het team ook echt gaan helpen richting de wedstrijd van zondag tegen Frankrijk", zegt Sneijder zelf meteen tijdens een persconferentie. Bondscoach Ro nald Koeman: „Het zou raar zijn als ik niet hetzelfde systeem zou spe len als tegen Frankrijk. Ik hoop op een prachtige avond. In de eerste plaats voor het Nederlands elftal, en daarmee uiteraard ook voor Wes ley. In die volgorde." Zijn 134ste interland wordt hoe dan ook een speciale, realiseert Sneijder zich. „Ik voel een ander soort spanning dan normaal", zegt de voetballer. „Dat is gevoel, ik kan dat niet precies uitleggen. Mis schien omdat ik niet precies weet wat er allemaal gaat gebeuren. Maar ik hoop vooral op een mooie wed strijd. We zien wel hoe het loopt." Oud-bondscoach Louis van Gaal is er normaal gesproken alsnog bij, na een eerdere afmelding. „Dat heb ik begrepen ja. Dat is mooi, maar verder weet ik niet precies wat er al lemaal op me afkomt. José Mou- rinho kon helaas niet." Toekomst Veel vragen vanuit de zaal richtten zich alvast op de toekomst van Sneijder, die er nooit een geheim van heeft gemaakt de trainerscur sus te willen volgen. „Toen ik hem als jong mannetje liet debuteren bij Ajax, had ik dat niet meteen achter hem gezocht, maar inmiddels kan Ja, Justin Kluivert is soms wel eens blij dat het allemaal voorbij is. Dat maandenlange gebakkelei over zijn toekomst bij Ajax. Het spel dat zo opzichtig via de media werd ge speeld. De onderhandelingen tus sen club en zijn beruchte zaak waarnemer, Mino Raiola. Alle verhitte meningen erover op soci ale media, op televisie. „Het is niet zo dat ik er last van had, maar ik ben wel blij dat het nu achter de rug is, en dat iedereen er nu vrede mee heeft gekregen", aldus Kluivert. Hoofdzaak In de Serie A is voetbal een hoofd zaak, een wereld waarin alles om winnen draait. „Als we met Ajax een partijtje speelden op de trai ning, werden er vaak wel zes goals gemaakt", vertelt Kluivert. „Bij Roma vallen er maar twee. Ieder een wil per se winnen, iedereen houdt elkaar in evenwicht. Niet dat het er bij Ajax niet serieus aan toeging, maar het is wel anders." Kluivert is deze week voor het eerst sinds maanden terug in Ne derland, bij Oranje, want bonds coach Ronald Koeman selecteerde hem voor het nationale elftal, ten faveure van concurrent en PSV'er Steven Bergwijn. „Maar als ik voor Jong Oranje was gekozen, had ik me ook met heel veel plezier ge meld, hoor." Invaller Bij zijn nieuwe club speelde hij tot nu toe twee keer, beide keren als invaller na rust. „Mijn doel is om lopende dit seizoen een vaste ba sisspeler te worden", zegt Klui vert. „Maar ik had ook niet ver wacht dat ik er nu al meteen elke wedstrijd in zou staan. Ik lig op schema. Ik probeer zo snel moge lijk gewend te raken aan een wat andere manier van voetballen." Quote van de dag 'Na zes jaar is dit voor mij een buitengewone eer' donderdag 6 september 2018 VOETBAL VOETBAL WIELRENNEN VOETBAL Het bekerduel Te Werve - Ajax wordt op 26 oktober in Noordwijk afgewerkt. De twee deklasser uit Rijswijk wijkt uit omdat de eigen accommodatie niet aan de veiligheids eisen voldoet. Scheidsrechter Danny Makkelie leidt za terdag het duel tussen Engeland en Spanje in de Nations League. Kylian Mbappé van Paris Saint-Germain is de komende drie competitiewedstrijden ge schorst. Hij kreeg het afgelopen weekeinde in het duel met Nïmes een rode kaart. IS De Keniaanse atleet Paul Koech is op 49-jarige leef tijd overleden in een zieken huis in Nairobi. De langeaf- standsloper veroverde tien jaar geleden de wereldtitel op de halve mara thon. Hij won in 1997 de Dam tot Damloop. Ajax en FC Utrecht heb ben gisteren na 25 minuten hun oefenduel afgeblazen we gens nood weer. De stand in Amsterdam was 1-0 door een goal van David Neres (foto). I De Nigeriaanse voetbalfedera tie heeft bondscoach Salisu Yusuf (56) voor één jaar geschorst. De coach werd betrapt op het aannemen van steekpennin gen. Sneijder: Ik wil nog één keer helpen Sjoerd Mossou Zeist Wesley Sneijder, nog even het stralende middelpunt van Oranje. FOTO PIM RAS Justin Kluivert was maanden lang onderdeel van een soort nationale discussie over zijn toekomst. De 19-jarige aanvaller koos voor AS Roma - en beziet het prille Europese succes van Ajax. „Ik gun het ze, echt, het zijn nog steeds mijn vrienden." Sjoerd Mossou Zeist O Q. (0 Tiger Woods (42) is geselecteerd voor de Ryder Cup, die hij twee keer miste vanwege rugblessures

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22