Grafsteen verklapt: Frank overlijdt in House of Cards VVD wil er alles aan doen om WNLen PowNed te behouden 21 Frank Underwood, het personage van Kevin Spacey in House Of Cards, leeft aan het begin van het nieuwe en laatste seizoen niet meer. In de nieuwste teaser van de Netflix-serie is te zien dat zijn vrouw Claire Underwood (ge speeld door Robin Wright) zijn grafbezoekt. Het was al duidelijk dat Spacey niet meer terugkeerde in House Of Cards, maar hoe hij uit de serie zou worden geschreven was tot dusver nog niet bekend. Spacey werd vo rig jaar door Netflix ontslagen van wege beschuldigingen van seksu eel misbruik. Het ontslag van Spacey had grote gevolgen voor House Of Cards, de populaire serie over de Amerikaanse politiek. Een dag na dat de eerste beschuldigingen over seksueel wangedrag van de acteur naar buiten waren gekomen, maakte Netflix bekend dat het zesde seizoen van de serie het laat ste zou zijn. Toen ook medewer kers van House Of Cards klaagden over Spacey, moest hij vertrekken. Vanwege zijn ontslag werd de laat ste reeks teruggebracht tot acht af leveringen. Spacey speelde de manipulatieve politicus Frank Underwood, die het tot president van de VS schopte. De laatste reeks van de politieke dramaserie draait om zijn vrouw en opvolgster als president, Claire Underwood. Het slot staat vanaf 2 november op Netflix. De drie publieke omroepen heb ben momenteel nog de aspirant- status, wat inhoudt dat ze in de nieuwe concessieperiode (vanaf 2021) officieel minstens 150.000 le den moeten hebben om program ma's te mogen blijven uitzenden. Omdat ze dat alle drie niet lijken te halen, dreigen ze over twee jaar te verdwijnen uit het publieke bestel. „De VVD wil dat de publieke omroep alle Nederlanders aan spreekt. Daarom is het belangrijk dat er verschillende omroepen zijn met elk een eigen karakter en ei gen geluid", stelt Yesilgöz, die haar wens vandaag kenbaar wil maken tijden het Mediadebat in de Tweede Kamer. „Ik heb de oplos sing nog niet, maar ik wil wel dat hiernaar wordt gekeken." Directeur Bert Huisjes van het rechtsgeoriënteerde WNL (onder meer van het programma Goede morgen Nederlandnoemt het le- Het is belangrijk dat er verschillende omroepen zijn met elk een eigen geluid dencriterium 'niet meer van deze tijd'. „In elk geval de hoogte daar van. Er is sprake van een enorme leegloop aan leden. Sinds 2014 zijn er in totaal al zo'n miljoen leden vertrokken bij de publieke om roep. Het is voor Den Haag de uit daging te kijken hoe je alle gelui den kunt blijven laten horen: links, rechts, gelovig, conservatief en progressief, et cetera. Onze me ning is dat de NPO neigt naar links, dus we zijn ook heel blij dat de WD wil zorgen dat het breder gaat klinken." galoppeer zonder handen... Zolang het maar dienstbaar is aan het verhaal en niet verwordt tot een trucje." De hal van het WTC is 100 meter breed en 60 meter diep. De tribunes staan over de gehele lengte opgesteld. De achterwand, vertelt De Jong, vormt een 85 meter breed projectiescherm waarop fragmenten worden vertoond van de natuurfilm WAD, overleven op de grens van water en land van filmer Ru ben Smit. „Een natuurdocumentaire a la De nieuwe wildernis." Opmerkelijk detail: bestsellerschrij ver Dan Brown stond voor ten minste één miljoen euro garant, mocht het spektakel te weinig toeschouwers lok ken. Hij en zijn echtgenote zijn grote liefhebbers van het Friese paarden stamboek. Ik zat continu in de sportschool om alle spieren voor het paardrijden te trainen En Brown is niet de enige Amerikaan. Een van de paarden waarop De Jong reed, werd tussentijds voor 90.000 euro gekocht door een vriend van Donald Trump. „Zo gaat dat in de paardenbusi- ness." De première, aanstaande zaterdag, wordt bijgewoond door koning Wil lem-Alexander en prinses Beatrix. Zij zijn getuige van het verhaal van de am bitieuze dijkgraaf die - gegrepen door de dood van zo velen door de storm vloed in Noord-Nederland - de strijd tegen de watersnood aanbindt. Maar daarbij te maken krijgt met een myste rieuze zigeunerin (Ten Damme), die zijn hoogmoed voedt die hem fataal wordt. De Jong, die tussen alie bedrijven door ook nog eens met zijn danspartner Bridget Maasland volop in de weer was in het tv-programma Dance Dance Dance, kan niet wachten tot De Storm- ruiter vanavond begint. „Ik ben in vorm. Man, ik heb me rot getraind. Continu in de sportschool om alle essentiële spieren voor het paardrij den te trainen. Zeker in het begin van Dance Dance Dance ging ik met Bridget bont en blauw en met spierpijn de dansvloer op. Nu heb ik dijbeenspieren als liftkabels. En inderdaad een achter werk van staal." francis j. underwood donderdag 6 september 2018 GO De VVD gaat zich hard maken voor het behoud van de drie as pirant-omroepen WNL, PowNed en HUMAN. Dat laat Kamerlid Dilan Yesilgöz (Media) van de politieke partij weten aan deze krant. „Ik wil kijken hoe we er voor kunnen zorgen dat het ge luid dat zij vertegenwoordigen, niet verloren gaat." Gudo Tienhooven —Dilan Yesilgöz (VVD) Jellede Jong AM Jelle de Jong als hoofdrolspeler in het spektakel De Stormruiter. FOTO RUBEN VAN VLIET 1959 - 2017 SS UniuJStaUsf^ Het graf van Francis J. Underwood zoals het te zien is in het laat ste seizoen van House of Cards. Rechts zijn weduwe Claire, zijn op volgster als president van de Verenigde Staten, fotos netflix

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21