II II Middelburg overweegt aanpak geluidsoverlast festivals door lagere decibelgrens bastoon 7 VROUWENPOLDER VRIENDEN HELPEN ROLAND POPPE UIT DE BRAND De spuitcabine is nog hagelwit. Splinternieuw. Sinds maandag is autoschadeherstel- bedrijf Roland Poppe in Vrouwenpolder weer volop in bedrijf na de brand van 21 juni. Ringlijders vieren 50-jarige samenwerking Eigenaar Roland Poppe is de hele dag bezig in de cabine. De ene auto eruit, de volgende erin. „Het is het hart van het bedrijf', legt Roland Poppe uit. „Zonder spuitcabine kunnen we niet veel. Of er een onthulling is? Een lint doorknippen? De burge meester erbij?" Hij lacht en trekt het papier en plastic van de auto. „Daar hebben we geen tijd voor hoor." Juist bij de spuitcabine ontstond op 21 juni de brand. „Het zou be gonnen zijn in een filter. Er was niks mis mee. De technische dienst heeft de filters na de brand nog twee keer bekeken maar geen fouten of achterstallig onderhoud geconstateerd." Branddeur De brand was kort maar fel. Blus- ploegen uit Serooskerke en Veere hadden in amper een uur de vlam men onder controle. Het had alle maal veel erger kunnen uitpakken. Het deel van het bedrijf waar de meeste auto's staan, werd ge spaard. „Dankzij een branddeur en Zonder spuitcabine kunnen we niet veel de muur die dit deel scheidt van de rest." Roland tikt tegen de ste nen. „Anders was het heel anders gegaan." Rolands vrouw Marlies knikt in stemmend. „Ik was niet thuis toen het gebeurde. Roland belde me en toen ben ik direct naar huis gere den. De straat stond vol met brandweer, politie, mensen. Als je dan de vlammen uit het dak ziet slaan, dan zie je wel alles er aan gaan." Het resultaat van de brand: een deels verwoest dak, kapotte zon nepanelen en een onherstelbaar beschadigde spuitcabine. De zo mer van 2or8 werd voor Roland Poppe een tijd waarin hij zijn vrienden leerde kennen en heel blij was met zijn Zeeuwse verze keraar. „Die kwam gewoon hier langs om mijn verhaal aan de keu kentafel aan te horen. Heel anders Voor een onthulling hebben we geen tijd dan die heel grote jongens die je steeds op iets proberen te pakken om maar niet te hoeven uit te ke ren." Uitdeuken, plamuren; het voor bewerken, dat werk kon na de brand allemaal nog wel doorgaan. Een collega-bedrijf waar de auto's gespoten konden worden, vond hij niet zomaar. Autobedrijf Kluijf- hout uit Koudekerke bood hulp. Het voorbewerken gebeurde in Vrouwenpolder, het spuiten in Koudekerke. Tot afgelopen maan dag dan. Kraakhelder Dat al een aantal auto's een nieuwe laklaag heeft gekregen, is in de kraakheldere spuitcabine niet te zien. „Ik doe er vijf vandaag. Vaak zijn het er wel meer. En och, die zonnepanelen, dat komt nog wel. Da's van later zorg." MELISKERKE De ringrijdersver- enigingen van Meliskerke en Zou- telande werken al 50 jaar samen. Dat wordt zaterdag 8 september gevierd met een speciale jubileum dag. Die staat in het teken van stripfigu ren. De jubileumdag vindt plaats aan de Rapenburgweg in Melis kerke. Het dagprogramma duurt van 10.00 tot 17.00 uur en is een mix van ringrijden en behendigheids spelletjes. De ringrijders gaan verkleed als stripfiguur. Tijdens het dagpro gramma zijn er kinderactiviteiten zoals het ringrijloopbaantje en prijsvissen in het geldpakhuis van Dagobert Duck. Muziekfestivals in Middelburg krij gen mogelijk strengere normen voor geluidsoverlast. Burgemeester Harald Bergmann laat onderzoeken of het - net als in Gent - mogelijk en nuttig is om de decibelgrens voor bastonen te verlagen. Het zijn juist die tonen die voor de meeste overlast zorgen. Bergmann zei dat gisteravond na vragen van de SP over klachten over geluidsoverlast van het festival City of Dance, dat in juli in Middelburg plaatsvond. Volgens de SP stelt Gent in de vergunning een lagere decibel grens vast voor bastonen en die aan pak zou succesvol zijn. SP-fractie- voorzitter Petroesjka Sterk vroeg Bergmann dat voorbeeld te volgen. Omwonenden De burgemeester is zo ver nog niet, maar beaamde wel dat hij dat over weegt. „De vraag of dat helpt, leeft bij ons ook. Niet alleen voor City of Dance maar ook voor andere evene menten." Bergmann laat eerst onder zoek doen naar de overlast die tijdens City of Dance door omwonenden is ervaren. „Dan laat ik tegelijkertijd deze mogelijkheid onderzoeken", be loofde hij. Petroesjka Sterk benadrukte dat de SP de pijlen niet heeft gericht op City De vraag of dat helpt, leeft bij ons ook. Niet alleen voor City of Dance of Dance als festival. „Onze vragen zijn juist bedoeld om het draagvlak voor dit festival te behouden." Klachten Eén van die vragen was waarom de politie die wel aanwezig was op het festivalterrein langs de N57 aan de oostkant van Middelburg niet met een wilde handhaven na het ontvan gen van klachten. De SP vindt dat dat wel moet gebeuren. Bergmann was het daarmee niet eens. „Want niet elke klacht betekent een overschrij ding van de normen. Soms 'vinden' mensen wel iets, maar dan hoeft nog niet ergens op gehandhaafd te wor den." woensdag 5 september 2018 Autospuiter weer volop aan de slag Guido van der Heijden Vrouwenpolder Roland Poppe heeft geen tijd om de nieuwe spuitcabine te onthullen, hij moet werken, foto lex de meester -Roland Poppe, autospuiter -Roland Poppe Maurits Sep Middelburg -Harald Bergmann, burgemeester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39