Koepoort extra mooi verlicht 6 Kleedkamers De Goudvijver verouderd Haven Colijn: zeilboten in plaats van viskotters IN DE REGIO Jazz in De Spot Bijkletsen met de imker Werkgroep Stichting HerstelTalent MIJN DORP, MIJN STAD Izaak Geschiere van de Dorpsraad is blij dat er nu een plan ligt om het zwembad flink onder handen te nemen. Het is volgens hem een be langrijke voorziening. „Niet alleen voor Serooskerke zelf maar voor de hele omgeving." Het is momenteel het enige openluchtzwembad op Walcheren. Geschiere verwacht dat de Veerse politiek zonder problemen akkoord gaat met het plan om het op te knappen. „Wij hebben geen signa len dat een van de partijen tegen gaat stemmen." Tekort Als de gemeenteraad inderdaad ak koord gaat wil het college van bur gemeester en wethouders wel over- Het was al langer de bedoeling om ook de Koepoort beter te verlich ten. Maar Middelburg had daar het geld niet voor. En monumen ten in het echte stadshart kregen voorrang. Dankzij een meevaller is er nu toch ook geld om de Koepoort aan te lichten. De verbouwing van de schouwburg valt namelijk goed koper uit. Hoeveel goedkoper, wil wethouder Chris Simons niet zeggen. In elk geval blijft er vol doende over om de nieuwe ver lichting te kopen. Die kost 50.000 euro. Spaarpot Onder raadsleden bestaat wel wat twijfel. Middelburg zit er financi eel niet warmpjes bij. Moet dan elke meevaller meteen worden uitgegeven?, vraagt SGP'er Mare leggen over hoe in de verdere toe komst de exploitatie van het zwem bad wordt. Nu is het nog in ge meentelijk beheer en moet er jaar lijks zo'n zeventig mille worden bijgelegd om het tekort te dekken. Vergeleken met andere sportvoor- zieningen binnen de gemeente is dat veel, zo valt te lezen in een no titie van het college. Tegelijkertijd wordt opgemerkt dat een zwembad past bij het streven naar een ge zonde Veerse samenleving en de gemeente niet met financiële pro blemen kampt. De opknapbeurt staat voor 2020 i Gemeente wil de populariteit van het zwembad nog verder verhogen op de agenda omdat het college eerst wil weten of de gemeenteraad daarvoor 7,5 ton wil uittrekken. Bij een ja is er vervolgens flink wat tijd nodig om een goed plan op te stel len voor die opknapbeurt. Het moet onder meer energiezuiniger wor den. Ook het sanitair en de kleed ruimtes zijn verouderd en het peu- Overbeeke zich af. Ook de SP steekt het geld liever in de spaar pot van de gemeente - de alge mene reserve. Maar het is altijd de bedoeling geweest de Koepoort mooier in het licht te zetten, be nadrukt Simons. Bovendien is de huidige verlichting ook technisch erg slecht en doet die het vaak niet. De nieuwe lampen zijn vol gens hem ook veel goedkoper in gebruik. De Koepoort wordt trouwens meer dan een monument: de BV Monumentenbeheer - een stich ting die is verbonden aan de ge meente Middelburg - is bezig met het plan van B&B 't Poorthuys in de Koepoortstraat om in de Koe poort twee kamers in te richten. En dus vindt de gemeente: aan lichting van het Rijksmonument is voor de beleving van het monu ment 's avonds een must. terbad voldoet niet meer aan de he dendaagse eisen. Zo is het water iets te koud voor die doelgroep. Het zwembad is populair, geeft Geschiere aan. „Er worden onder andere veel zwemlessen gegeven." Dat blijkt ook uit de cijfers van de gemeente. Het aantal bezoekers laat een stijgende lijn zien. Van 13.039 in 2012 naar 17.572 vorig jaar. Het aantal deelnemers aan de zwemlessen verdubbelde zelfs. Van 438 in 2012 naar 990 in 2017. Dat is onder meer te danken aan de kwa liteit van de zwemlessen, aldus de gemeente. Uit een landelijke enquête blijkt ook dat De Goudvijver goed scoort. Honderd procent van de onder vraagden beveelt het zwembad in Serooskerke aan en geeft het een 8,7 als score. Catering De gemeente denkt dat het moge lijk moet zijn de populariteit van het zwembad nog verder te verho gen. Onder andere door meer oude ren en toeristen naar het zwembad te lokken. Samenwerking met ver enigingsgebouw Zandput wordt ook gezien als een mogelijke verbe tering omdat er nu geen catering is. COLIJNSPLAAT Als de vissersha ven in Colijnsplaat verdwijnt, dan neemt watersportvereniging Noord-Beveland (WSVNB) de ex ploitatie over. De viskotters maken in dat geval plaats voor particuliere jachten en zeilboten. Dat is vastgelegd in een overeen komst die de gemeente en de WSVNB hebben gesloten. In die zelfde overeenkomst worden alvast afspraken gemaakt over de uitstra ling van de haven. Er komen dan betere voorzieningen, en ligplaat sen worden aantrekkelijker. Een woordvoerder van de ge meente benadrukt echter dat die plannen pas aan de orde zijn als duidelijk wordt in welke richting Colijnsplaat zich ontwikkelt. „Daarvoor wordt nu aan een toe komstvisie gewerkt." Restaurant De plannen voor de haven van Co lijnsplaat staan al langer op de ge meentelijke agenda. Vorig jaar sprak de gemeente de hoop uit dat er in het najaar van 2017 een plan zou liggen. Losse ideeën waren er toen al wel, zoals meer diversiteit in de jachthaven, een overdekte eve nementenruimte en een restaurant in het hogere segment. Moet dan elke meevaller meteen worden uitgegeven? woensdag 5 september 2018 Zwembad krijgt grote opknapbeurt WA MIDDELBURG TaxiWars, de band van dEUS-zanger Tom Barman en saxofonist Robin Verheyen, komt morgen naar Middelburg. „TaxiWars is hard- core-jazz met een punkachtige bena dering", aldus Bar man. De band was in 2016 de slotact op het International Jazzfestival Middel burg. De avond in De Spot begint om 20.30 uur. Kaarten kosten 15 euro, en 12 euro met CJP. www.muziekpodi- umzeeland.nl OOSTKAPELLE De imker van Terra Maris in Oostka- pelle neemt bezoe kers van het mu seum mee in de fascinerende we reld van de bijen. Vrijdag tussen 13.30 uur en 15.30 uur vertelt de imker er alles over. Reser veren is niet nodig. De kosten bedra gen de entreeprijs voor het museum. MIDDELBURG Mensen die last hebben van per soonlijkheidspro blematiek en hier mee aan de slag willen, kunnen te recht bij de herstel werkgroep van Stichting Herstel- Talent. In een kleine groep met lotgeno ten worden ervarin gen uitgewisseld. Het doel is om een beter evenwicht te krijgen tussen den ken, emoties en ge drag. De eerste bij eenkomst is aan staande vrijdag van 10.00 uur tot 12.30 uur in het Zelfregie- centrum, Oranje laan 17. Meer infor matie: 06- 22889296 of info@ hersteltalent.nl. VLISSINGEN Nieuwe ramen en deuren in de Vlissingse Pe- truskerk doen vermoeden dat het woonhotel in het voorma lige godshuis binnenkort die deuren kan openen. Maar Bram Maljaars van Habitat Projectontwikkeling waarschuwt dat het nog wel tot eind volgend jaar duurt voor belangstellen den een appartement in de kerk kunnen huren. „Het interi eur moet nog helemaal op de schop." De glas-in-loodramen aan de 'zichtkant' van de Paul Krugerstraat blijven behou den, maar aan de andere zijden wijken kerkramen voor isole rend 'triple-glas'. „Het woonhotel krijgt nul op de meter is met de gemeente afgesproken. Ook denken we nog over een zonnepark op het dak." foto lex de meester Zwembad De Goudvijver in Se- rooskerke krijgt een grote op knapbeurt, als de Veerse poli tiek een voorstel van het college volgt. Het sanitair en de kleed kamers zijn flink verouderd evenals het peuterbad. Daar naast moet het openluchtzwem bad energiezuiniger worden. Emile Calon Serooskerke Na het stadhuis, de Lange Jan, de Kloveniersdoelen en de Gasthuiskerk zet Middelburg nog een monument extra mooi in het licht. Nieuwe verlichting in de grond moet de grandeur van de Koepoort nog beter tot zijn recht laten komen. Maurits Sep Middelburg AAGTEKERKE Gymzaal, 17.30- 18.30 uur: Pilates; 19.00-21.00 uur: Badminton ARNEMUIDEN Museum Arne- muiden en 't Uusje van Eine, 13.00-17.00 uur: Historie, Vis serij, Streekdrachten en ten toonstelling DOMBURG Galerie Duinheuvel, 12.00-17.00 uur: Verkoopexpo sitie met werken gemaakt in kader van de Schildersweek GRIJPSKERKE Nimmerdor, 10.00-11.00 uur: Koffieochtend voor senioren; Dorpshuis, 13.30-17.00 uur: Biljarten en koersbal voor 50+'ers MELISKERKE Dorpshuis 'Ons huis', 13.30-17.00 uur: Biljarten MIDDELBURG Het Palet, 09.30-11.15 uur: Linedance; Kruitmolenlaan 125, 09.45- 12.00 uur: Koffie-inloop voor bewoners Dauwendaele; Kruitmolen, 10.00-12.00 uur: Bowlen 50+; Koudekerkseweg 139,13.30 uur: Jeu de Boules bij CJBM; ZB, 19.30 uur: Le zing over 'het geheim van geluk'; Cinema Middelburg, 20.00 uur: 'The man who killed Don Quixote'; Restaurant de Likkepot, 20.00 uur: Mee-zing- avond van zanggroep De Lie- derentafel OOSTKAPELLE De Halve Maan, 13.30-16.30 uur: Bridgen; De Egelantier, 13.30- 14.30 uur: Wandelen voor se nioren; Duinvlietweg 6,13.00, 14.00,15.00 uur: Terra Maris organiseert 'Zoldergeheimen' SEROOSKERKE Johannes- kerk, 13.00-17.00 uur: Exposi tie Johan de Visser VEERE Het Akkoord, 10.15-11.15 uur: Gym voor 70+; 13.30- 16.30 uur: Ouderensoos; Mu seum Veere, 12.00 en 14.30 uur: Vaartocht met zeilboot VLISSINGEN ZB, 11.30-13.00 uur: Taallunch VROUWENPOLDER Fort den Haakweg en Dorpsdijk, 10.00- 19.00 uur: Seizoensmarkt ZOUTELANDE De Tienden, 13.30-16.30 uur: Soos voor se nioren met o.a. biljarten. -Mare Overbeeke, raadslid SGP WOONHOTEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38