mmmmm Extreem weer, regelgeving en verzilting doen boeren somberen mm Eis vier jaar voor plegen ontucht met kinderen i. 5 RESCUE VLISSINGEN HOEVEEL BEZOEKERS? Het was druk bij RescueVlissingen, heel druk. Hoeveel bezoekers er waren? 100.000, zei de organisatie. Onderzoeksbureau RMC zegt 45.000. Hoeveel waren het er nu echt? „Wij hebben 22.500 unieke pas santen gemeten. De gemeente heeft dat aantal vermenigvuldigd met twee omdat het evenemen tenterrein groter was dan het ge bied waar onze meetpunten ston den. Zo waren er bijvoorbeeld strandopgangen waar bezoekers niet werden gezien door onze sen soren. Zo is 45.000 ontstaan." Trommelen: „Wij hebben geen speciale telmethode gehanteerd. In 2016 kwamen 80.000 mensen af op Rescue Vlissingen. Naar aanlei ding daarvan hebben we ingezet op betere parkeervoorzieningen en pendelbussen. Gezien de drukte van dit jaar zijn we op 100.000 uitgekomen." Lubbers: „Vlissingen telt sinds de zomer twaalf vaste wifisensoren, waarvan er drie op de boulevard staan. Die hebben we gebruikt om te meten. Elke bezoeker die een te lefoon bij zich droeg waarvan de wifi aanstond, werd opgepikt als unieke passant." foSfc 'V Trommelen: „Ik heb geen inzage in de metingen die de gemeente heeft laten uitvoeren. Eerlijk ge zegd vind ik dat ook niet zo be langrijk. Rescue Vlissingen is een gezinsevenement waar veel gezin nen met kleine kinderen op afko men. Kleine kinderen hebben geen mobiele telefoon bij zich, dus worden ze in die telling ook niet meegenomen." Lubbers: „Ons meetsysteem geeft een zeer nauwkeurig en be trouwbaar beeld. Op basis van de In 2016 waren er 80.000 mensen. Op basis daarvan zijn we voor dit jaar op 100.000 uitgekomen unieke Mac-adressen die onze sensoren oppikken, komen we op een bepaald aantal dat we vervol gens licht ophogen omdat niet alle mensen die daar rondlopen met hun mobiele telefoon daadwerke lijk hun wifi hebben ingeschakeld. Wat overigens wel klopt, is dat we kleine kinderen niet meerekenen als passant. Op basis daarvan kan er dus altijd een verschil ontstaan." Trommelen: „Ach, het aantal zegt voor ons niet alles. We willen een groot evenement neerzetten, waar veel mensen op afkomen en waar de veiligheid voorop staat." Lubbers: „Het is geen kwestie van: wie heeft er nou gelijk? We zijn actiefin honderd steden. Toe schouwersaantallen meten bij grote publieksevenementen blijft ingewikkeld. Deze meting, die in Vlissingen voor het eerst is ge bruikt, is waardevol en die kun je over twee jaar goed gebruiken om te vergelijken." De toename blijkt uit de Akker- bouwScanner 2018 van de agrari sche coöperatie AgriDirect. Voor het onderzoek zijn 7500 akkerbou wers met een bedrijf van minstens 10 hectare of 2 hectare vollegronds- groenteteelt gebeld. Akkerbouwers somberen al een tijd. Sinds 2016 kunnen ze amper een boterham verdienen. Uientelers beleefden in 2017 een dramatisch jaar. De prijzen waren zo laag dat sommige boeren hun uien maar weggaven. Droogte Dit jaar kampen uientelers op nieuw met tegenslag door het natte voorjaar, de extreme droogte en de hoge temperaturen. Een aantal te lers kan nauwelijks iets oogsten. Uien zijn ook relatief klein geble ven en de kwaliteit valt op veel per celen tegen. Telers verwachten niks tot weinig te verdienen. Ook in de aardappelen is dit jaar sprake van schade. Dat boeren weinig vertrouwen in de toekomst hebben, blijkt ook uit cijfers van Wageningen University Research. Sinds 2016 is de stem ming onder akkerbouwers negatief Hoewel ze denken dat de prijzen voor hun producten zullen stijgen, vrezen ze dat ze steeds minder ki lo's van een hectare zullen oogsten. Ze zijn beducht voor extreme weerverschillen, verzilting van de bodem (in Zeeland) en regelgeving voor gewasbeschermingsmiddelen die boeren steeds verder beperkt. Vooral na de overvloedige regenval in het voorjaar is het vertrouwen verder gedaald. DEN HAAG Tienduizenden foto's van kinderen trof de po litie aan op de computer en de gsm van de 41-jarige J. V. uit Barendrecht, nadat hij werd aangehouden op verdenking van ontucht met een 7-jarige leerlinge van de Goudse basis school Carrousel. De verdachte werkte tot eind vorig jaar op deze school. V. ontkent stellig. Hij geeft wel toe vier jaar lang ontucht te hebben gepleegd met zijn neefje in Oostkapelle. Ook maakte hij foto's en video's van hem. Tegen V. is vier jaar cel geëist, waarvan tien maanden voor waardelijk met een proeftijd van vijfjaar. V. ontkent tijdens zijn invalwerk op 25 scholen stellig ooit een kind tijdens het werk te hebben betast. Hij fan taseert wel over vooral jongens en keek thuis onder het genot van een stevige borrel achter zijn pc naar kinderporno, dat hij van internet haalde. Vol gens het Openbaar Ministerie heeft V. zich als invalkracht op de Goudse basisschool wel de gelijk vergrepen aan het meisje. Zij vertelde het verhaal na de gebeurtenis aan haar moeder. woensdag 5 september 2018 GO De tellers zullen het nooit eens zijn Eidridge Pentury Vlissingen Bert Trommelen, voorzitter Res- cue Vlissingen: „Wij houden vast aan too.ooo." Huib Lubbers, directeur RMC: Hoe hebben jullie gemeten? 100.000 of 45.000. Dat is nogal een verschil. - ri Tijdens Rescue Vlissingen werd onder meer een busongeluk nagebootst, foto lex de meester -Bert Trommelen, Rescue Zullen we maar voor de midden weg gaan dan? Steeds meer akkerbouwers en vollegrondgroentetelers zien het niet meer zitten en denken eraan het bedrijf te beëindigen. Vorig jaar wilde 5,2 procent stoppen, dit jaar is dat 7,1 pro cent. Ten opzichte van 2014 is zelfs sprake van een verdubbe ling. Frank Balkenende Colijnsplaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37