-app De warmetruiendag 'Heroverweeg breuk met muziekschool' 3 Aïcha Hosten, Waterlandkerkje Peter van Popeling, Vlissingen JacquesGosman, Middelburg Thianny Mercera, Vlissingen De Zeeuwse Muziekschool is een gemeenschappelijke regeling van alle gemeenten. In 2015 besloten Sluis en Vlissingen daar per 1 ja nuari 2018 uit te stappen. Zij moe ten daarvoor een afkoopsom beta len. Die werd eind 2016 overeenge komen op 770.000 euro voor Vlis singen en 214.000 euro voor Sluis. Dat was een voorlopig compromis, omdat de jaarrekening 2016 van de ZMS nog moest worden vastge steld. Toen dat gebeurde, kwam de ZMS met andere bedragen. De be rekeningen op basis waarvan een compromis was bereikt, bleken 'achteraf foutief te zijn. Vervolgens werd Vlissingen aangeslagen voor 1,1 miljoen en Sluis voor 818.000 euro. Beide gemeenten zijn bij de provincie in beroep gegaan tegen deze beslissing van het bestuur van de ZMS. De provinciale commissie be zwaar, beroep en klachten heeft een niet-bindend advies uitge bracht. Op basis daarvan had het dagelijks provinciebestuur uiterlijk deze week een beslissing moeten nemen, maar dat is met zes weken uitgesteld. Er is een oproep gedaan Er is een oproep gedaan om een uiterste poging te doen er alsnog samen uit te komen 'aan alle belanghebbenden om een uiterste poging te ondernemen er alsnog onderling uit te komen', schrijven GS aan de Staten. Of dit betekent dat het advies niet erg duidelijk was, wil gedeputeerde Jo-Annes de Bat niet zeggen. Zo lang Gedeputeerde Staten geen be sluit hebben genomen, is het advies van de beroepscommissie geheim. De Bat: „Ik kan en wil er even niets over zeggen." Wel wil hij kwijt dat Vlissingen en Sluis gevraagd is nog eens goed na te denken over hun besluit in 2015 om uit de Zeeuwse Muziek school te stappen. „We zeggen: 'Alsjeblieft, kijk er nog eens naar.' Het was hun eigen besluit om eruit te stappen. In hoeverre gelden nu nog de overwegingen die toen gol den of is er reden om dat te her overwegen? Er zitten nu ook andere colleges dan toen." De provincie heeft part noch deel aan het conflict, maar kan er vol gens De Bat wel nadelige gevolgen van ondervinden. „Het is een heel moeilijk verhaal. Wie in het onge lijk wordt gesteld, gaat misschien wel tegen onze beslissing in beroep Als het moet, pakken we onze rol. Maar we hopen eigenlijk dat ze er zelf uitkomen bij de rechtbank. Dan gaan ge meenten straks tegen de provincie procederen. Als het moet, pakken we onze rol. Daar lopen we niet voor weg. Maar we hopen eigenlijk dat ze er zelf uitkomen." woensdag 5 september 2018 een trui of T-shirt aan? „Vanmorgen had ik nog een jurk aan. Met een spijkerjasje. Dat was mijn eerste outfit. Ik keek naar buiten en dacht: nee, een broek. Zwarte broek met spijkerjasje, tweede outfit. De broek was te warm, dus die heb ik weer uitgedaan. Toen een spijkerbroek, met dat spijkerjasje weer. Was het jasje te koud. Nu heb ik een leren jasje aan en heb ik het weer te warm. De sneakers die ik vanmorgen aan had, zijn ook alweer uit. Verwisseld voor laarzen." „Over deze gele regenjas heb ik wel getwijfeld. Ik heb een stuk of dertig jassen. Dan is het moeilijk kiezen. Maar deze staat bijna overal bij. Meestal bedenk ik de avond tevoren al wat ik aan ga doen. Het stond vast dat het vandaag deze zwarte tuinbroek zou worden. De vraag was: korte of lange mouw. Toch maar voor de korte gegaan. De schoenen zijn nieuw. Stan Smith van Adi- das. Mijn moeder heeft ze van daag ook aan. Vandaar." „Overhemdje met korte mouwen en een leeuwerik-printje, omdat mijn vrouw daar blij van wordt. Zwarte, zomerse schoenen zonder sokken. Het is warm genoeg toch? Vanmorgen ben ik met korte broek op de fiets naar het zwembad gegaan, maar nu moet ik even winkelen en dan doe ik een lange broek aan. Ik ga graag passend ge kleed. Wat het weer betreft: een blik naar buiten en ik weet wat ik aandoe. Mijn vrouw had het vandaag moeilijker; die is nadat ze de hond uitgelaten had nog even teruggegaan om zich om te kleden, hoorde ik." „Ik heb het nooit koud. Als de tempera tuur onder de vijf graden zakt, dan wil ik nog wel een fleecetrui aandoen. Nu ge woon een polo. Ik heb dit shirt in blauw, rood, paars en oranje, dus dat is makke lijk kiezen. Mijn vrouw heeft een enorme kast. Geeft alleen maar keuzestress. Normaal zou ik misschien wel schoenen aanhebben, maar ik kreeg last van mijn voeten. Steunzolen aangeschaft, niks hielp. En toen deed ik deze sandalen aan. Gekocht bij de Lidl, voor 5 euro, voor een vakantie in Tenerife. Ner gens geen last meer van." en wie hem gebruikt, levert gelijk een bijdrage aan onderzoek naar hoe Nederlanders zich kleden en hoe ze de temperatuur ervaren. Gebruikers maken een persoonlijk profiel aan; op basis daarvan krij gen ze advies. Geintje toch, zo'n app? Of niet? „Allebei", zegt Van Loon. „De app is een leuke aanleiding voor mensen om het gesprek aan te gaan over energiegedrag. Verwarm jezelf, niet de wereld, is ons devies. Aan per soonlijke thermoregulatie worden hele congressen gewijd. Het is goed voor jezelf en voor het milieu. Per graad lager bespaar je 6 pro cent C02 en energie. En onder zoek heeft aangetoond dat het ge zond is als je lichaam leert omgaan met temperatuurschommelingen." Airco Volgens Van Loon zorgt de aircon ditioning ervoor dat de seizoenen binnenshuis bijna worden omge draaid. „Werkende mensen rijden in de zomer in een dun blousje naar hun werk op kantoor en moeten binnen een trui aandoen omdat de airco zo hard staat te loeien. An dersom komen ze 's winters in een trui binnengewandeld en zitten ze even later in hun T-shirt in de kan toortuin omdat het binnen zo warm is." De provincie vindt dat de ge meenten Sluis en Vlissingen nog eens goed moeten nadenken over hun besluit om uit de Zeeuwse Muziekschool (ZMS) te stappen. Gedeputeerde Sta ten besloten gisteren een oor deel over de al jaren slepende kwestie nog zes weken uit te stellen. Ernst Jan Rozendaal Middelburg -Jo Annes de Bat, gedeputeerde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35