Vl-triowil minder reclame: 'Anders haakt de kijker af' NPO komt EO tegemoet 29 De voetbalanalyticus stapte deze zomer samen met presentator Wilfred Genee en collega René van der Gijp over van RTL naar het Talpa van John de Mol. Het trio te kende een lucratief vierjarig con tract. De heren trokken van meet af aan een flink aantal kijkers, ge middeld zo'n 500.000. Wat wel veranderde: de duur ging van an derhalf naar twee uur, de reclame blokken werden verdubbeld, van twee naar vier. Aan tafel klonk de klaagzang steeds luider. „We hebben duidelijk uiteenlo pende doelen. Ik begrijp John de Mol wel. Als hij het programma twee uur maakt, dan heeft hij de garantie van aardige kijkcijfers en hij heeft geen programma in voor raad dat meer kijkers trekt. En re clameblokken betekenen geld. We hebben alle begrip voor commer ciële tv en weten dat we voor een flinke salarispost zorgen. Dat moet hij terugverdienen. Toch vinden wij twee uur erg lang en het aantal reclameborden overdreven. Het is storend, voor de kijkers, maar ook voor ons. Als dat zo doorgaat, vrees ik dat de kijker afhaakt. Dat zou ik als kijker na het vierde blokje wél doen." Een bijkomend nadeel, stelt Derksen, is 'het steeds weer op gang komen na neen reclameblok'. „Zit je in een lekkere flow, komt er zo'n blok van acht minuten. Steeds weer moet je dan die che mie creëren. Bovendien lopen wij elke keer heen en weer. Op zo'n avond lopen we bijna de hele de Vierdaagse." De directie van Talpa kende de kritiek al, stelt Derksen. „We heb ben dat vooraf aangegeven, maar het is niet zo dat ze bij Talpa dan zeggen: we komen aan jullie wen sen tegemoet. Wilfred praat deze week met de directie maar ik heb geen enkele hoop dat John hierin meegaat", aldus Derksen die elke maandag en vrijdag op tv is, en ook aanschuift op een Champions League-avond. Zijn de drie heren dan over een halfjaar niet opge brand? „Ik zit er al twintig jaar. Er blijft maar onzin uitkomen. Dus dat gevaar zie ik niet zo." PROGRAMMA'S GERED KALVEREN plaatsen waar ik normaal ge sproken nooit kom." Waarna Stone uitbundig lacht om haar eigen grapje. De actrice had de rust naar eigen zeggen even nodig. Haar agenda puilde de laatste jaren uit. Geen wonder, want zij wordt beschouwd als een van de grootste acteertalenten van Hollywood. Binnenkort gaat zij weer aan de slag. Vier producties, waar onder een vierdelige miniserie Maniac, liggen in het verschiet. Maar eerst kijkt zij uit naar haar verjaardag in november. „Ik ben zo blij dat ik dan dertig word. Dat klinkt misschien gek. Niemand wil ouder wor den, maar voor mijn gevoel liggen dan mijn wilde jaren als twintiger achter mij. Ik heb het gevoel dat ik dan eindelijk volwassen ga worden." Waarna Stone weer een brede glimlach toont. Meent ze het, of toch niet? woensdag 5 september 2018 GO Johan Derksen, Wilfred Genee en René van der Gijp. fotoanp Wilfred Genee zit komende vrij dag met de directie van Talpa om tafel om te praten over het programma Veronica Inside. De heren van de voetbaltalkshow klagen over het groot aantal re clameblokken (vier) en de duur van het programma, twee uur. Dennis Jansen yP-A? f *rf" t l Vier televisieprogramma's van de Evangelische Omroep die op de tocht stonden, lijken voorlopig gered. Dat meldt de EO. „De bezwaarprocedure die tegen de NPO liep, is van tafel. Het lijkt er vooralsnog op dat de NPO de programma's gewoon gaat programmeren." Gevreesd werd dat zowel Ik Mis je, De Verandering, Adieu God? en De Kist moesten verdwijnen. Zo'n maand geleden diende de EO daarom een bezwaarproce dure in bij de NPO, die ze pas gisteren weer introk. Het op nieuw programmeren van de programma's gaat de publieke omroep zo'n zeven ton kosten. De EO maakt zelf nog eens drie ton extra vrij om de EO Jonge rendag, Nederland Zingt Dag en De Nationale Bijbelquiz te reali seren. In Ik mis je ontmoeten EO-direc- teur Arjan Lock en Hella van der Wijst onbekende mensen die te maken hebben met verlies. Onder het genot van een kop koffie hebben ze op de begraaf plaats gesprekken over afscheid en verdriet. Ook in De Kist wordt gepraat over de dood, maar dan met presentator Kefah Allush. In Adieu God? gaat Tijs van den Brink met bekende Nederlan ders in gesprek over God, en in De Verandering ontmoet presen tator Mirjam Bouwman mensen die een bijzondere verandering hebben meegemaakt waarin het geloof een belangrijke rol speelt. Stone in haar rol van Abigail in het kostuumdrama The Favourite. foto 2othcentury fox Stone op de rode loper van het filmfestival, fotogettyimages Met een recordaantal van elf nominaties is het oorlogsdrama Bankier van het Verzet de grote favoriet bij de uitreiking van de Gouden Kalveren, de Grote Prijs van de Nederlandse Film. De Gouden Kalveren worden jaarlijks uitgereikt tijdens het L'OR Gouden Kalveren Gala, de afsluiting van het Nederlandse Film Festival. De film van regis seur Joram Lürsen werd in vrij wel alle categorieën voorgedra gen. Opvallend is wel dat hoofd rolspeler Barry Atsma niet werd voorgedragen, maar zijn tegen spelers Pierre Bokma en Jacob Derwig wel. Bankier van het Verzet vertelt het waargebeurde verhaal over de gebroeders en bankiers Van Hall die de Duitse bezetter om de tuin wisten te leiden met een ondergronds banksysteem waar mee het verzet en joodse vluch telingen werden gefinancierd. De film kreeg nominaties voor onder meer Beste Montage, Beste Camerawerk en Beste Scenario. Frockeline Ouwerkerk werd voorgedragen als Beste Actrice in een bijrol. In de cate gorie hoofdrollen gaat de strijd om het Kalf voor Beste Actrice tussen Rifka Lodeizen (La Ho- landesa), Maria Kraakman (In Blue) en Katja Herbers Weg van Jou). Bij de acteurs gaat het om Derwig, Bruno van den Broucke (BUI) en Achmed Akkabi en Walid Benmbarek (beiden voor Broe ders). Opvallend was dat de duurste Nederlandse speelfilm, Redbad, geen enkele nominatie kreeg. De uitreiking van de Gouden Kal veren is op 5 oktober.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29