Over werk, geld en consumentenzaken Tikkie We kennen Tikkie inmiddels als handige app om onderlinge betalingen te regelen. Sinds kort kun je de app ook gebruiken om je boodschappen mee af te rekenen. Directeur Freek de Steenwinkel legt uit hoe het werkt. „We hebben een proef gedaan met een aantal winkel bedrijven, waaronder Spar. Het grote voordeel van betalen met een Tikkie is dat je de rij kan skippen. Normaal doe je boodschappen en eindig je in de rij voor de kassa of bij de zelfscan om te pinnen. Als je betaalt via Tik kie is dat niet nodig. Je scant de pro ducten die je pakt met je smarthpone en gooit ze in je kar. Als je klaar bent druk je op betalen. Je rekent af met je Tikkie-app en dan ben je klaar." „Op dit moment wel, maar we zijn met meerdere supermarkten in ge sprek. Ook in andere branches wordt al veel met Tikkie betaald. Dat loopt uiteen van de tandarts en de kapper, tot aan kledingwinkels en kleine zelfstandigen. Het heeft voordelen voor zowel klanten als bedrijven. Neem het voorbeeld van de tandarts: normaal gesproken krijg je een reke ning thuisgestuurd. Die moet je gaan overmaken. Een Tikkie betalen is makkelijker. Minder werk voor de klant en de tandarts heeft sneller zijn geld. Mensen betalen een Tikkie na melijk heel snel. Tachtig procent wordt binnen een dag betaald." „Dat kan nog niet, maar dat is zeker een idee voor de toekomst. We zijn begonnen voor de doelgroep studen ten, omdat die veel onderling beta len. Dat blijft een belangrijke doel groep voor ons en ik kan me voorstel len dat zij er behoefte aan hebben. Bijvoorbeeld als ze samen inkopen doen voor eten en gelijk de kosten willen delen. We willen het pinnen zeker niet vervangen, maar betalen wel makkelijker maken We hebben wel al een dergelijke toepassing bij KLM. Als je een ticket koopt voor jezelf en voor anderen, kun je de medereizigers direct via Tikkie hun eigen ticket laten beta len." „We willen het pinnen ook zeker niet vervangen, maar wel extra waarde toevoegen om het mensen makkelijker te maken. We werken bijvoorbeeld samen met parkeerapp YellowBrick. Als je de rekening nog niet hebt betaald, kun je geen nieuwe parkeeractie meer starten. Dat is heel vervelend als je net met moeite een plek hebt gevonden. YellowBrick biedt nu de mogelijkheid die open rekening meteen te voldoen met een Tikkie. Daarna kan je weer gewoon met de app parkeren. In de Westerscheldetunnel kun je de tol ook met een Tikkie betalen. Dat is een secundaire betaaloptie, bij voorbeeld voor mensen die geen pas bij zich hebben, maar wel een tele foon. Ook voor goede doelen is het han dig. Mensen willen vaak wel done ren, maar hebben lang niet altijd con tant geld in huis. Daarom hebben we WIE? een Q_R sticker gemaakt op de collec tebus. Als mensen die scannen met hun telefoon, kunnen ze via Tikkie een bedrag schenken. Klein of groot." „Tot nu toe hebben we daar nog nooit een melding over gekregen, maar het zou natuurlijk best kunnen gebeuren. Daarom vragen we men sen altijd goed op te letten. Staat er een vinkje achter de bedrijfsnaam? Dat weet je dat het een geverifieerd account is dat Tikkie zakelijk mag ge bruiken. Controleer ook de link, die moet eindigen op tikkie.me. Als dat er niet staat, betaal dan niet. En be taal sowieso alleen aan mensen en bedrijven die je kent en waarvan je weet dat je moet betalen omdat je er een product of dienst afneemt." „Tikkie is voor iedereen. Dat is altijd het uitgangspunt geweest en dat blijft ook zo. Alleen dan maakt het betalen makkelijk. Dat geldt voor particulieren, maar ook voor bedrijven." woensdag 5 september 2018 GO' Geld&Soed vanaf nu betaal je mobiel met Tikkie als pinpas Arwen Kleyngeld Waarom zouden we boodschappen met Tikkie willen betalen? Geldt dit alleen voor de bood schappen bij Spar? Kun je in de winkel gelijk de kosten met anderen verdelen? Pinnen is toch net zo makkelijk? Freek de Steenwin kel ziet steeds meer mogelijkheden voor zijn app: „Ook voor collectanten is het handig." FOTO MARCO OKHUIZEN Freek de Steenwinkel (45) studeerde be drijfskunde in Gronin gen. Daarna werkte hij in verschillende banen in de e-commerce, tot hij drie jaar geleden met een kleine groep men sen Tikkie begon. Twee jaar geleden ging de app live. Sindsdien werkt hij als directeur Tikkie aan de verdere uitbreiding van de app. Is het niet heel fraudegevoelig? Oplichters kunnen vrij makkelijk Tikkies versturen. Tikkie is van ABN Amro. Werkt het alleen voor klanten van die bank?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23