Denen staan behoorlijk te kijk in 21 Kritiek op Nike na campagne Alaphilippe wint etappe WIELRENNEN VUELTA A ESPANA Lisanne de Wit derde in Zagreb Ploegmaat Fabio Sabatini had zijn armen al eerder in de lucht dan rit winnaar Elia Viviani (29) zelf. Het was tekenend voor de overmacht van Quick-Step en hun sprinter Vi viani, die met winst in etappe 10 van de Vuelta zijn zeventiende zege van het seizoen boekte. Peter Sagan -tweede - en Giacomo Nizzolo - derde - hadden het nakijken. Danny van Poppel werd zesde. Een zege zat er voor de sprinter van Lotto-Jumbo opnieuw niet in na een zesde plaats in de derde etappe, een tweede plek in de zesde rit en een derde plaats in de achtste etappe. Toch heeft zijn vertrouwen geen deuk opgelopen, zei hij na af loop. „De vorm is er, maar het moet een keer goed vallen. Ik vertrouw er op dat dat gebeurt." Tevreden Van Poppel was tevreden over zijn ploegmaten. „De ploeg deed super- goed werk, maar we lieten ons weg duwen. Daarmee was onze kans om te sprinten voor de overwinning verkeken. Ik voelde me goed en kwam in de sprint voor mijn gevoel nog sterk opzetten. De prijzen wa ren toen al verdeeld." Met de hoofdprijs voor Viviani dus. Op Vueltadag drie liet de Itali aans kampioen al zien dat wanneer het op puur sprinten aankomt, hij weinig te duchten heeft van de con currentie. Toch liet hij zich in de zesde etappe verrassen door een bocht in de laatste kilometer en dus was hij gisteren in Bermillo de Say- Ct| m.fov»T UlC/rS ago extra gebrand op de zege. Vivi ani: „Want als je de snelste bent, wil je niet verliezen." Zijn ploegmaten zetten Viviani af Op het perfecte moment in mijn carrière zit ik in het perfecte team op 100 meter van de streep waarna hij de de 60ste overwinning voor de ploeg van Quick-Step binnen sleepte. Zijn tweede ritzege in de Vuelta, nadat hij in mei al vier etap pes had gewonnen in de Giro. Deze droeg Viviani op aan zijn ploegmaten. „Het was een van de meest perfecte lead-outs van dit jaar. Op het perfecte moment in mijn carrière zit ik in het perfecte team." Met een massasprint en Viviani als winnaar kende de tiende etappe het verloop wat vooraf voorspeld was. Twee koplopers - Tiago Ma- UITSLAGEN chado enJesusEzquerra-redende hele dag rond met het besef dat hun vlucht kansloos was. Met een maxi male voorsprong van vier minuten wisten de sprinters al snel dat het aan hen zou zijn. Lekke banden Opvallend was wel het vele aantal lekke banden in de finale. Zowel ro detruidrager Simon Yates als num mer drie Nairo Quintana als Wilco Kelderman reden lek op ongeveer 20 kilometer voor de streep maar wisten allemaal terug te komen. De Italiaan Simone Petilli was daar voor na een valpartij in het peloton met de ambulance afgevoerd. De Ronde van Spanje gaat van daag verder met een 207,8 kilome ter lange etappe van Mombuey naar Luintra. Het peloton krijgt drie ber gen van de derde categorie en een tje van de tweede categorie te ver stouwen. De Deense bond is genoodzaakt tot het opmerkelijke besluit doordat de bond overhoop ligt met een groot aantal internationals, onder wie Christian Eriksen, Lasse Schone en Kasper Schmeichel. Het gaat over individuele sponsorcontracten van spelers. De vaste sponsors van de Deense bond zijn niet bereid die te betalen, waarna de vaste kern van bondscoach Aage Hareide volgens de bond in staking is gegaan. John Jensen is inmiddels aangesteld als tijdelijke bondscoach, mogelijk voor één of twee wedstrijden. Denemarken oefent mor genavond tegen Slowakije en speelt zondag het eerste duel uit de Nations League tegen Wales. Als Denemarken, in juni nog achtste finalist bij het WK in Rusland en nummer 9 op de FIFA-ranking, bij de Europese voetbalunie UEFA niet tijdig M r een selectie be- ~.~xi kendmaakt, loopt ze kans te worden uitgesloten voor de kwalificatiereeks van het EK in 2020. Om die reden werd een schaduwselectie samenge steld met zaalvoetbalin ternationals en spelers uit de tweede divisie. Volgens de Deense krant Ekstra Bladet gaat het om onder anderen de zaalvoetballers Chris- toffer Haagh, Jim Brothmann Hougaard, Kevin Jorgensen en Louis Veis, maar ook om de dertigjarige top- scorer Christian Offenberg van BK Averta, een club die uitkomt op het derde niveau in Denemarken. Hij scoorde zaterdag nog drie keer te gen Marienlyst. De spelersvakbond wil vanavond nóg een laatste verzoeningspoging ondernemen, zodat bond en inter nationals in elk geval tot de vol gende interlandronde, in oktober, uit de sores zijn. Volgens oud-Aja- cied Christian Eriksen is dat een re den om alsnog vanavond in het vliegtuig te stappen, zo bevestigt hij. „We moeten dit conflict nu op lossen. We bieden opnieuw een tij delijke verlenging van de oude overeenkomst aan, en dan reizen we vandaag alsnog naar Slowakije. Dan redden we voor nu het gezicht van het Deense voetbal." woensdag 5 september 2018 AMERICAN FOOTBALL De aandelen van Nike zijn bijna twee procent gedaald nadat de veelbesproken American Footballspeler Colin Kaepernick als ge zicht van een nieuwe cam pagne is gebruikt. Op so- cial media riepen velen op tot een boycot en sommi gen verbrandden hun Nike- schoenen. Kaepernick was in 2016 de eerste speler die knielde en zijn vuist om hoog stak tijdens het Ame rikaanse volkslied uit pro test tegen buitensporig po- litiegeweld tegen zwarte Amerikanen. auict WIELRENNEN Julian Ala philippe (foto) heeft de derde rit in de Ronde van Groot-Brittannië op zijn naam geschreven. De Franse wielrenner van Quick-Step was in Bristol, waar de etappe zowel begon als eindigde, de rap ste in de sprint van een uit gedunde groep. Achter Alaphilippe finishte Patrick Bevin als tweede. De Nieuw-Zeelander nam daarmee de leiderstrui over van de Italiaan Alessandro Tonelli, die niet bij de eer ste renners zat. De Let Emils Liepins kwam als derde over de eindstreep. ATLETIEK Lisanne de Witte is gisteren bij een in ternationale atletiekwed strijd in Zagreb als derde geëindigd op de 400 meter. De Nederlandse had voor haar race 52,30 se conden nodig. De winst ging naar Salwa Eid Naser uit Nigeria in 50,54. Ste- phanie McPherson uit Ja maica eindigde als tweede: 51,20. De Witte behaalde vorige maand bij de Euro pese kampioenschappen in Berlijn brons op de 400 meter. Laura de Witte, het zusje van Lisanne, deed ook mee op de 400 meter in Zagreb. Zij finishte als zesde in 53,36, kort achter de Poolse Europees kampi oene Justyna Swiety-Erse- tic. Viviani slaat terug met sprintzege Elia Viviani won voor de tweede keer in de Ronde van Spanje een etappe. Danny van Poppel van Lotto-Jumbo moest met de zesde plek genoegen nemen. Daan Hakkenberg Bermillo de Sayago «1 o oTï Elia Viviani viert zijn tweede etappezege in de Vuelta. fotoap - Elia Viviani (29) Ronde van Spanje, 10de etappe, 177 km: 1. Viviani (Ita) 4.08.08, 2. Sagan (Slw), 3. Nizzolo (Ita), 4. Soto (Col), 5. Sarreau (Fra), 6. D. van Poppel (Ned), 7. Garcia (Spa), 8. Aberasturi (Spa), 9. Consonni (Ita), 10. Trentin (Ita), 21. Teunissen (Ned), 22. Bol (Ned), 24. Valverde (Spa), 36. Kruijswijk (Ned), 38. Quintana (Col), 50. Boom (Ned), 51. S. Yates (GBr), 65. López (Col), 99. Tusveld (Ned), 117. Leezer (Ned), 136. Porte (Aus), 140. Mollema (Ned), 149. Van Baarle (Ned), 150. Lindeman (Ned), 157. Lange- veld (Ned), 163. Kelderman (Ned) z.t.. Algemeen klassement: 1. S. Yates 41.03.00, 2. Valverde 0.01, 3. Quintana 0.14,4. Buohmann (Dui) 0.16, 5.1. Izagirre (Spa) 0.17,6. Gallopin (Fra) 0.24, 7. López 0.27, 8. Uran (Col) 0.32, 9. Kruijswijk 0.43,10. Bennett (NZI) 0.47, 14. Kelderman 1.50, 27. Mollema 10.12, 96. Teunissen 59.55,102. Tusveld 1.03.10, 108. Bol 1.07.33,144. Lindeman 1.21.04, 150. D. van Poppel 1.23.25,151. Leezer 1.23.35,157. Langeveld 1.29.22,158. Van Baarle 1.30.55,170. Boom 1.46.01. Vanwege een staking van de in ternationals en de dreigende uit sluiting voor de EK-kwalificatie heeft de voetbalbond van Dene marken zaalvoetbalinternatio nals en spelers uit de tweede di visie opgeroepen voor de natio nale ploeg. Mark Caldenhoven Kopenhagen -4 Christian Eriksen. FOTO REUTERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21