Buurtpreventie voor veiliger wijk in Tholen Aanleg spoortunnel in Goes vanuit luie stoel te volgen 7 Afscheid van feestcafé Tholen BEVELANDEN BUITENBADEN Het was een topseizoen voor de Zuid-Bevelandse buitenzwembaden. De baden in Kruiningen, Kapelleen Heinkenszand verkochten samen meer dan 90.000 kaartjes. fgelopen weekend kon voor het laatst een plons worden genomen in één van de gemeente- ^^klijke buitenbaden. Bij Den Inkel in Kruiningen ein digde de teller zondag op 36.114 be zoekers. Het buitenbad van Stelle- plas in Heinkenszand was zaterdag voor het laatst open en heeft in to taal 42.730 zwemmers mogen ver welkomen. „Het is meer dan tien jaar geleden dat we zo'n topjaar hebben meege maakt", zegt Patrick Moison van Stelleplas. „We gaan het zwembad nu winterklaar maken. Als het weer het toelaat, kunnen we nog één van de twee baden schilde ren." Het buitenbadseizoen van 't Groene Woud in Kapelle is offici eel nog niet ten einde. „We zijn nog operationeel tot zaterdag, dan is het hondenzwemmen. Ik denk niet dat we deze week nog open gaan. Afgelopen week waren we één dag open en toen kwam er bijna niemand meer", zegt Cees van Dongen van Optisport. Hij zegt dat het buitenzwembad zo'n 11.500 bezoekers heeft mogen ver welkomen. „Dat is een globale schatting, omdat wij niet precies weten of de bezoekers gebruikma ken van het binnen- of buitenbad." Het Kapelse buitenbad sluit straks naar alle waarschijnlijkheid haar één-na-laatste seizoen af De gemeente Kapelle gaat een gloed nieuw sportcomplex bouwen. In die plannen is er geen plaats voor een buitenbad. Van Dongen houdt rekening met alle scenario's. „We slopen nog niks. Als de nieuw bouw vertraging oploopt maken we ons een paar dagen flink boos met schoonmaakwerk en kan het buitenbad weer open." Nog één zomer open Wethouder Jon Herselman houdt er rekening mee dat het buitenbad in Kapelle ook volgend jaar nog opengaat. „We hebben altijd er op We zijn nog operationeel tot zaterdag, dan is het hondenzwemmen ingezet dat het nieuwe sportcom plex in de zomer van 2021 de deu ren kan openen." Hij hoopt dat de bouw volgend jaar rond deze tijd kan beginnen. „We willen alles zo veel mogelijk in bedrijf houden tij dens de bouw. Dat betekent dat het terrein van het buitenbad gebruikt wordt voor de nieuwbouw, zodat het oude binnenbad en de sporthal open kunnen blijven." Sportcomplex met bad Afgelopen zomer heeft Herselman gesprekken gevoerd met zwem badbouwers om uit te vinden wat de beste manier is om de klus aan te besteden. Daaruit is het de wet houder duidelijk geworden dat geïnteresseerde bedrijven de vrij heid moeten krijgen om zelf een ontwerp te maken. „In Nederland zijn er maar zo'n tien bedrijven die genoeg kennis in huis hebben om een sportcomplex met zwembad te ontwikkelen. Bovendien is de markt dusdanig dat ze de klussen voor het uitkiezen hebben." Om als Kapelle zo aantrekkelijk mogelijk te zijn voor de zwembad bouwers, stelt de gemeente een raamwerk op waarin de eisen staan omschreven. „Om het heel zwart wit te schetsen: een doos voor een vijfbanenbad en een doelgroepen- bad en een doos met een sporthal waarmee alle verenigingen uit de voeten kunnen. De markt kan veel beter dan wij met slimme oplos singen komen om dat alles vorm te geven." Herselman hoopt over een halfjaar over te gaan tot een aanbe steding. THOLEN Feestcafé Tholen viert zaterdag haar 5-jarig jubileum, wat tevens het afscheidsfeest is. Wegens tegenvallende bezoe kersaantallen was Feestcafé Tholen, gericht op mensen met een beper king, genoodzaakt te stoppen. Mede door de aandacht in de media kan het stokje worden overgedra gen aan Connect. Zij willen het feest in een nieuw jasje stoppen. De nieuwe locatie wordt Bowling en Eeterij de Thoolse Brug. Het afscheidsfeest wordt gehou den in sport- en gemeenschapscen trum Meulvliet. De avond begint om 18.00 uur met een barbecue. Het feest duurt tot 22.00 uur. Inlo pen kan vanaf 17.00 uur. Aanmel den kan tot 5 september via Feest- cafetholen@outlook.com. GOES Wie de aanleg van de nieuwe spooronderdoorgang bij de Van Hertumweg in Goes wil volgen, hoeft daar niet eens de deur voor uit. Op het dak van het informatie centrum aan de Lijnbaan is een webcam geplaatst waarop de werkzaamheden continu kun nen worden gevolgd. De aanleg van de onderdoorgang, bedoeld om de doorstroming te verbete ren, is één van de grootste pro jecten van de afgelopen jaren in Goes. Na een paar maanden van voor bereidende werkzaamheden als het afVoeren van vuile grond en het verplaatsen van kabels en leidingen, begint aannemer Ge broeders de Koning nu met het 'echte' werk. Medio 2020 gaan automobilisten, fietsers en voet gangers onder het spoor door. In het informatiecentrum kan met een zogeheten VR-bril al worden ervaren hoe dat straks gaat. Het centrum is elke woens dag open van 16.00 tot 17.00 uur. Iedereen kan er dan terecht met vragen. Er kan ook een afspraak voor een bezoek op een ander moment worden gemaakt. De beelden van de webcam zijn te volgen via www.goesbeterbereikbaar.nl. Om het team op te zetten, zijn on geveer veertien buurtbewoners no dig, vertelt projectleider Bianca Noomen van de gemeente Tholen. „De Ambachtenwijk is in opmars. Vroeger had deze een slecht imago, werd Tranendal genoemd. Maar door inzet van bewoners verandert dat. Ze zijn bezig om de wijk een nieuw impuls te geven." Het opzetten van een buurtpre ventieteam hoort daarbij, zegt ze. "De Ambachtenbuurt is één van de wijken die het meest in beweging zijn; waar een gemêleerd publiek woont en soms aanstoot is. Zo'n team is er niet alleen om iets te be strijden, maar werkt ook preven tief. Je laat je zien en mensen spre ken je aan. Zo kom je veel meer te weten wat er speelt in de wijk. Van uit die insteek wordt het gedaan, niet omdat er veel terreur en el lende is." dinsdag 4 september 2018 BE Zwembaden draaien topseizoen Joeri Wisse Kapelle -Cees van Dongen, Optisport Na Sint-Maartensdijk wil ook de Ambachtenbuurt in Tholen een buurtpreventieteam. Dat be staat uit bewoners die op afge sproken tijden een ronde lopen door de buurt om een oogje in het zeil te houden. Michiel Bouwman Tholen Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden kan via e-mail: am- bachtenwijk-tholen@outlook.com. Het buitenbad in Kapelle beleefde een topseizoen. archieffotomechteldjansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52