Honderdste zege Jaap en Adriaan Scheele In jeugdraad maakt Ben Sellam zich hard voor het zaalvoetbal 11 Hun jonge geschelpte doffer 'Cento' zorgde voor dit jubileum. „Alsof hij het wist, want met een snelheid van bijna 74 kilometer per uur kwam hij op het hok afge stormd, precies uit de goede rich ting", aldus Jaap Scheele. „Zonder een seconde verlet landde hij op de antenne en dook het hok in om voor zijn jong te zorgen." Het was al de vierde provinciale overwinning van dit seizoen voor de ervaren liefhebbers. De tweede plaats was voor Arie Bustraan uit Heinkenszand, Gebr. van Beveren enkidsuitNieuw-Namen maak ten het podium vol. De duiven waren in Gien, met een gemid delde afstand naar Zeeland van 430 kilometer, om 8.30 uur gelost. Natoervlucht Ook de vierde Natoervlucht uit Roye stond op het programma en was een prooi voor Alfons, Annie en Danny van Daalen uit Sint Jansteen. De 6369 in concours staande duiven werden om 8.45 uur gelost. Hun jonge geschelpte doffer arriveerde om 11.08 uur op het hok en legde daarmee de af stand van 195 km naar Sint Jans teen af met een snelheid van bijna 82 kilometer per uur. Het was ruim voldoende voor de winst. Vrijdag reisde hij per trein naar de eerste officiële bijeenkomst op de KNVB Campus in Zeist. „Het was in eerste instantie weer om even bij te praten", vertelt Ben Sellam. „We kenden elkaar al van de se lectiedag." De groep kreeg meteen wat nieuws onder ogen: het ARAG Replay Center, de thuishaven van de Video Assistant Referee, ofwel videoscheidsrechter. „Het was een kleine kamer met heel veel schermen. Ik dacht dat het wel wat groter was." Ben Sellam was blij dat hij zich in Zeist mocht melden. Tijdens een selectiedag in juni liet hij een goede indruk achter. „Je moest toen een case bespreken met een groepje", legt hij uit. „Daarna moest je een kleine presentatie geven. Ook deden we allerlei spelletjes, met de nadruk op wer ken in teamverband." Dinsdag 19 juni kwam het ver lossende telefoontje uit de Zeister bossen. „Ik kreeg te horen dat ik goed kon om gaan met anderen, dat ik de leiding nam en dat mijn argumenten sterk wa ren." Ben Sellam is de enige Zeeuw in het gezelschap. De eerstejaars cios- student pakt de lijst er maar eens bij. „Je hebt er één uit Am sterdam, Bavel, Den Haag, Mal den, Rosmalen, Almere, De Meern. Precies wat ze wilden, mensen uit verschillende hoeken van het land." Ben Sellam weet al precies waar hij zich in de komende bijeen komsten sterk voor gaat maken. „Ik wil dat er meer samenwerking komt tussen veld- en zaalvoet bal", zegt de goalie. „Succes is mooi af te leiden aan toplanden zoals Spanje, Portugal en Brazilië. Daar wordt zaalvoetbal er meer bij betrokken. Je hebt bij zulke landen nu meer technische voet ballers. Ze zijn vier, vijf stappen verder dan de rest. In Nederland is er te weinig aandacht voor zaal voetbal. Het verschil tussen Ne derland en de wereldtop, met alle respect, is veel te groot." Als keeper van eredivisionist Ik kreeg te horen dat ik goed kon omgaan met anderen Groene Ster Vlissingen klinkt het relaas van Ben Sellam heel lo gisch. „Wat ikzelf hoop, is dat we binnen nu en vijf jaar een prof competitie in Nederland heb ben", vervolgt de Vlissinger. Ben Sellam moest vrijdag eerder weg uit Zeist om te gaan trainen in de Bas- kensburghal. Hij denkt echter niet dat hij te veel hooi op zijn vork neemt. „Tuurlijk, het is allemaal veel", be kent Ben Sellam. „Toch denk ik dat alles goed te combi neren valt." dinsdag 4 september 2018 Elbert Simonse uit Aagtekerke spoelt zich schoon na de finish, foto johan van der heijden Jaap en Adriaan Scheele uit Terneuzen finishten op de wed vlucht uit Gien als eerste van de 2766 jonge Zeeuwse dui ven. In het overkoepelende sectorale concours (Brabant en Zeeland) - met 8527 duiven - behaalden ze de vierde plaats. In hun Samenspel was het hun honderdste overwin ning sinds 2008. Marcel Buijsse Oostburg Youssef Ben Sellam (18) maakt sinds dit seizoen deel uit van de nieuw gevormde KNVB Jeugdraad. De jonge doelman van zowel Groene Ster Vlissin- gen als Walcheren mag met tien andere jongeren uit de leeftijdscategorie 13-18 jaar meedenken met de KNVB over uiteenlopende thema's. Stefan Maas Vlissingen - Youssef Ben Sellam Op een traject van 11 kilometer kwamen de deelnemers uiteenlo pende hindernissen tegen. Ze klommen onder meer in netten, liepen met autobanden door een sloot en beklommen een steiger. FOTO'S JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43