Nieuwe berisping voor makelaar 'Sloop kassahuisje Molenwaterpark in Middelburg strafbaar' 7 TROOSTWIJK CINECITY UITLEENCENTRUM Danny en Sabrina de Boer uit Domburg maakten de zaak aan hangig bij de tuchtraad. Het stel moest in maart vorig jaar, als huur ders van het Rijswijksche Huis in Oostkapelle stoppen wegens oplo pende huurschulden. Het hoge huurbedrag bleek gebaseerd op onrealistisch hoge omzetvoorspel- lingen. In de rechtszaak die volgde, kreeg het paar in mei van dit jaar gelijk van de rechter. De rechtbank sprak van 'bedrog, dan wel dwa ling' van de kant van eigenaar/ver huurder Nas. Gedurende de lang lopende rechtszaak liet Nas door Ook makelaarsclub NVM vindt dat makelaardij Wisse onzorgvuldig is geweest Wisse een taxatie opstellen van het Rijswijksche Huis. In deze taxatie worden dezelfde omzet- verwachtingen genoemd als Nas zijn huurders had voorgehouden. Enkele weken geleden kreeg de taxateur van Makelaardij Wisse al een berisping van de tuchtraad van de NRVT Nederlands Register Vastgoed Taxateurs vanwege de zelfde taxatie. De tuchtraad van de makelaarsvereniging NVM berispt nu Wisse ook vanwege de taxatie van het hotel/restaurant. Volgens de raad is de Dom- burgse makelaardij onzorgvuldig geweest. „De bestreden taxatie blijkt immers, in belangrijke mate gebaseerd op omzetcijfers die ken nelijk zijn aangenomen of veron dersteld", schrijft de tuchtraad. De verwachte omzet volgens in de taxatie 'is niet gestaafd, geverifi eerd of gecheckt', is het oordeel. Omdat de beklaagde niet eerder een tuchtrechtelijke maatregel heeft gekregen, volstaat de tuch traad nu met een berisping. Als Middelburg het kassahuisje in het Molenwaterpark zomaar sloopt, pleegt zij een strafbaar feit. Het huisje is in 2009 door de gemeente aan de Vereniging Stadspark Molen water gegeven als een 'clubhuis'. En dus zal de vereniging bij sloop aan gifte doen bij de politie, waarschuwt Caja Oldenburger. Sloop is volgens het college van B en W onontkoombaar, omdat het kassahuisje voor de herinrichting van het park verplaatst moet wor den. Daarvoor is het er te slecht aan toe. Restauratie en verplaatsing kos ten 19.000 euro. De Vereniging Stadspark Molen water is zeer verbolgen over dat be sluit, zei Caja Oldenburger gister avond tegen de raadscommissie ruimte. „Wij organiseren veel eve nementen en activiteiten vanuit het kassahuisje. Op Koningsdag, met Middelburg VolKoren, met de Nacht van de Nacht. En we helpen veel an dere verenigingen die iets willen doen in het park." Van binnen ziet het er 'tiptop' uit, benadrukte Oldenburger. En als herstel van de constructie 19.000 euro kost, dan is er echt wel geld vol doende, stelde zij. „Dankzij de ver eniging heeft de gemeente twee keer zo veel geld voor de herinrich ting van het park (via Europese sub sidie, red). Dus het zou een mooi 'dank je wel' zijn aan de vereniging als het kassahuisje wordt behou den." De vereniging is inmiddels in gesprek met het college. Oldenbur ger: „Zoals wij zijn geschrokken van de aankondiging van de sloop, zo is het college geschrokken van onze brief dat wij aangifte zullen doen. We staan voorlopig dus quitte." De Vlissingse bibliotheek heeft de meeste klanten behouden, blijkt bijna een jaar na de verhui zing van de Spuistraat naar de Spuikom. Het afgelopen jaar zijn 75.000 boeken uitgeleend, slechts acht procent minder dan het jaar er voor, terwijl de collectie met meer dan de helft kromp: van 50.000 naar 20.000 boeken. Coör dinator Marileen van Wijnen van de ZB/Bibliotheek Vlissingen dankt het succes aan de actuele en populaire collectie en de rui mere openingstijden. Leden kunnen elke dag boeken lenen van 10.00 tot 22.00 uur. Bi bliotheekmedewerkers helpen en geven advies gedurende een aan tal uren, maar een groot deel van de dag kunnen leden zelf boeken inleveren en/of uitzoeken en meenemen. Naast het actuele aanbod zit het succes van het nieuwe uitleencentrum ook in de locatie en de aankleding, weet van Wijnen. „De knusse zithoek- jes, de leestafel, de griezelbus van Paul van Loon en de Kindertuin geven jong en oud de kans zich lekker terug te trekken. Daarnaast is het taailoket gebleven en kun nen mensen een computer ge bruiken." Zelia Woei (6) en haar broer Si meon (10) komen bijna wekelijks naar de bibliotheek Vlissingen. Net als andere kinderen kunnen ze uren zoet zijn met een tele foontje, maar ze houden ook van lezen. Stancey Ogenia neemt de kinderen graag mee naar het uit leencentrum bij CineCity. Hij vindt het belangrijk dat de kinde ren de liefde voor boeken vast houden. En zelf vindt hij het heerlijk om in de bieb in de ge schiedenis te duiken. „Ik houd van historie en lees er graag boe ken over. Grasduinen op sites op de computer kun je hier in de bieb ook. Een mooie voorziening dus." Dat de bieb in het complex van bioscoop CineCity is getrokken - met het café naast de deur - bleek een schot in de roos, stelt Van Wijnen. „Moeders komen hier ook graag met peuters en kleu ters. Prentenboeken kijken, een voorleesbijeenkomst bezoeken en een bakje koffie - al dan niet met een gebakje - is voor moeder en kind een leuk uitje." Boten, heftrucks gereedschap www.TroostwijkAuctions.com dinsdag 4 september 2018 INDUSTRIAL AUCTIONEERS VALUERS SINCE 1930 Ook de NVM tikt makelaar Wisse uit Domburg op de vin gers in de zaak Rijswijksche Huis. Wisse wordt berispt van wege een taxatie van het hotel restaurant waar een en ander aan schortte. Guido van der Heijden Domburg Maurits Sep Middelburg Herstel PLEZIERVAARTUIGEN w.o. waterscooters "Seadoo", rubberboten w.o. "Zodiac" Mark 2c, "Lomac" Marivent 250 en "Royalribs"; buiten boordmotoren; PERSONENAUTO'S w.o. "Mercedes-Benz" ML 270 CDi, "VW" Touran, "Jaguar X-Type 3.0 V6; gesloten en open aanhang wagens en autoambulance "Hapert" K2703; caravan "Hobby" 370; MOTOREN "Suziki" RMZ 450 en "Honda" VFR 750F; VISBOOT "Beekman" Alpha 485 op rvs trailer; BOUWMACHINES w.o. rups bumper, hydrauliekunits, hydr. spreiders en scharen; scooter "Kymco"; AARDAPPELROOIER "Grimme" GZ1700 DL1; hijsgereedschap, bo venloopkraan "Hollestelle"; tig en mig/mag lasapparatuur; etc. SLUITING: woensdag 12 SEPTEMBER vanaf 19u00 Bezichtiging: dinsdag 11 september van 9.00 tot 12.00 uur Meerkerkweg 5 - 4361 SW Westkappele Foto's catalogus beschikbaar op onze website Lezers blijven nieuwe Vlissingse bieb trouw De Vlissingse bibliotheek. Vlnr: Zelia Woei, Stancey Ogenia en Simeon Woei. foto dirk-jan gjeltema René Hoonhorst Vlissingen Komende zaterdag is de uitleen precies een jaar onderdeel van de ZB. De eerste honderd leden die zich aanmelden krijgen koffie met gebak tijdens de literaire talkshow van schrijver Jaap Robben. Kaarten hiervoor zijn op te halen bij de bibliotheek of aan te vragen via www.dezb.nl ONLINE VEILING in opdracht van belanghebbenden,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39