i CHTHCOITIBE Vreemde vangsten bij sportviscontrole 4 Dickvan den Bout neemt vandaag afscheid van ZB Planbureau en Bibliotheek van Zeeland. Maar niet om achter de geraniums te kruipen. f AFSCHEID DICK VAN DEN BOUT WEG BIJ ZB PLANBUREAU Hij wil nog drie dagen per week werken, niet alleen als gemeenteraadslid in Vlissingen maar ook als oliemannetje dat in en buiten Zee land samenwerking bevordert. Zijn kantoor met uitzicht op het centrum van Middelburg heeft hij al ingeruild voor een flexibele werkplek bij Zig Zag - de Zeeuwse Innovatie Groep/Zeeuwse Aanjaag Groep - aan de Kenniswerf in Vlis singen. De naam van de stichting verwoordt goed wat Van den Bout al zijn hele leven doet: netwerken, mensen in contact brengen, ver nieuwing stimuleren. „Je moet het met elkaar doen, dat is de bood schap die ik heb." Scoop Halverwege de jaren negentig werd Van den Bout directeur van Scoop, de Zeeuwse welzijns- en onderzoeksorganisatie die drie jaar geleden samen met de Zeeuwse Bibliotheek opging in ZB Planbureau en Bibliotheek van Zeeland. Die kreeg een nieuwe di recteur - Perry Moree - en Van den Bout werd hoofd van het project bureau. Jeugd De periodes zijn moeilijk met el kaar te vergelijken, vertelt hij. „Scoop was ook een fusie-organi- satie. We kregen heel veel ruimte om in de samenleving te acteren. We hebben goede onderzoeken gemaakt die trendsettend waren voor beleidsmakers." Hij is er trots op dat hij University College Roosevelt mede mogelijk heeft gemaakt, in landelijke media om schreven als 'het wonder van Zee land'. „We moeten investeren in de jeugd, dat zei ik toen en dat zeg ik nu. Ploeg in Zeeland, zaai in Zeeland en oogst in Zeeland." De ZB begon onder een minder gelukkig gesternte. „Men is anders gaan kijken naar gesubsidieerde instellingen. Bij de ZB was minder budget, we moesten afscheid ne men van mensen, digitaal veran derde er veel, waardoor ook de rol van de bibliotheek veranderde. Voor de Scoop-periode was ik de verantwoordelijke, voor de ZB-pe- riode iemand anders." Hij kijkt met plezier terug op het behoud van de bibliotheek in Vlissingen als onderdeel van het bioscoop complex CineCity en het interna tionale jongerenproject Our De mocratie Europe (ODE). „Dat zoiets in Zeeland kón. Het is be langrijk over grens van de provin cie te kijken." Oliespuitje En nu gaat Van den Bout gewoon door met zijn werk, dat voor de buitenwereld vaak niet zichtbaar is. „Mijn rol is mensen bij elkaar aan tafel zetten. Ik wil de verbin- We moeten investeren in de jeugd, dat zei ik toen en dat zeg ik nu ding tussen overheid, onderne mers en onderwijs versterken. Met mijn Haarlemmer oliespuitje pro beer ik daar een bijdrage aan te le veren. Ik vind het belangrijk om dingen te blijven doen. Daarom ben ik gemeenteraadslid gewor den in Vlissingen (voor de Lokale Partij Vlissingen - red), maar ik zet me ook in als vrijwilliger voor het Odense Huis, een plek voor men sen met dementie. Ik heb geen zin om iemand te worden die zijn zu righeid elke dag twittert." Pensionering Maximaal drie dagen per week blijft hij nog werken, heeft hij thuis beloofd. „Als je pensione ring begint, ga je je leven anders indelen. En wat heb ik een be wondering voor de dames die agenda's beheren. Dat moet ik nu helemaal zelf doen. Wat kost dat veel tijd." ÏÏItheSB® - BI AZ Tickets informatie www.fjlmbythesea.nl Politie, Douane, marechaussee, de Belastingdienst en andere organi saties hielden de grote controle. In totaal werden 93 vaartuigen gecon troleerd bij Breskens, op de Wes- terschelde en bij Neeltje Jans. Op de Westerschelde zijn 38 vaartuigen aan een inspectie on derworpen. Daar werd iemand be trapt op het afhalen van drugs. Van een ander zijn vragen gerezen over zijn financiële situatie. Die wordt verder onderzocht. In Breskens zijn 20 vaartuigen gecontroleerd. Daar kreeg één per soon een proces-verbaal voor rode diesel in de tank. Dat is verboden in Nederland. Drie personen krijgen een vervolgonderzoek van de Be lastingdienst en enkele schepen worden nog verder onderzocht omdat er een grote hoeveelheid vistuig aan boord was. Op Neeltje Jans werden 35 vaar tuigen gecontroleerd. Van één van die vaartuigen is de herkomst on duidelijk. De Douane zoekt dit ver der uit. Eén persoon wordt ver dacht van uitkeringsfraude en die zaak wordt verder nagetrokken door het UWV. Misstanden Het doel van de controle is om be ter zicht te krijgen op misstanden in de sportvisserijsector. Sportvis sers zijn gecontroleerd op naleving van de Visserijwet, toezicht op het vangen van - en de aanvoer van zeebaars, ondermaatse vis en ver boden vistuigen, op het voorhan den hebben van rode diesel, nale ving van milieuvoorschriften, on dermijning, openstaande belas tingschulden, uitkeringsfraude, identiteitsfraude, mensensmokkel en andere grensoverschrijdende criminaliteit. dinsdag 4 september 2018 GO 'Ik ben niet iemand die zuur twittert' Ernst Jan Rozendaal Middelburg Dick van den Bout. foto ruben oreel -Dick van den Bout ik il i» lm tmiu tl Spuikomweg 1, 4381 LZ Vlissingen De speelfilm van Ethan Hawke is een fascinerend portret van de miskende, maar geweldige singer-songwriter Blaze Foley. HIETMA i*n ut mMctio v«n n»r»i nutr mW SLAGTER VMl 13 SEPTEMBER IN DE BIOSCOOP Willem de Bruin maakt zijn filmdebuut in de rol van voetballer Jermaine Slagter die zijn laatste dagen slijt als prof bij voetbalclub FC Barkas. Bij een grootscheepse controle op de sportvisserij is zondag één persoon betrapt op het af halen van drugs. Een tweede persoon is beboet omdat er rode diesel in de tank zat en een andere sportvisser wordt ver dacht van uitkeringsfraude. Daarnaast zijn enkele proces sen-verbaal opgemaakt voor het vangen van ondermaatse vis. Miriam van den Broek Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36