Ook in Zeeland geen les tijdens landelijke estafettestaking Vietnamees restaurant BÜN Obstacle Run Huibrechten Hoa willen de gasten in de watten leggen »zeeland9 Niemand ontkomt aan een compleet modderbad .zeeland 10 Door een dag geen les te geven, pro testeren leraren tegen de in hun ogen te lage salarissen en te hoge werkdruk. Overigens zijn de sala rissen van leraren in het basison derwijs er dit jaar flink op vooruit gegaan. In juni werd een akkoord bereikt over een nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst (cao) voor het basisonderwijs. Onder druk van acties van boze leraren heeft het kabinet 270 miljoen euro vrij gemaakt voor salarisverhogingen. Alle leraren komen in een hogere loonschaal en hebben per r septem ber 2,5 procent salarisverhoging ge kregen. Bovendien ontvangen ze in oktober eenmalig 750 euro en een eenmalige uitkering van 42 procent van hun nieuwe maandsalaris. Ge middeld gaat een basisschoolleraar er dit jaar 8,5 procent op vooruit. Desondanks is de stakingsbe reidheid toegenomen, zegt Pim van Kampen, voorzitter van de Coöpe ratie Primair Onderwijs Zeeland (CPOZ). De CPOZ is een overlegor gaan waarin alle Zeeuwse basis schoolbesturen vertegenwoordigd zijn. Volgens Van Kampen is de nieuwe cao een verbetering, maar tegelijkertijd is de kloof met het voortgezet onderwijs gegroeid. „Leraren in het voortgezet onder wijs hebben meer salarisverhoging gekregen dan hun collega's in het primair onderwijs. Dat zet kwaad bloed." Een interview met minister Arie Slob van Onderwijs in de Volks krant heeft ook olie op het vuur ge gooid. Van Kampen: „Slob wil het nijpende lerarentekort oplossen met maatregelen waar wij grote vraagtekens bij zetten. Hij oppert zij-instromers voor de klas te zet ten, mensen zonder ervaring en be voegdheid. Hij wil dat leraren, met name deeltijdkrachten, langer gaan werken. En wat hem betreft kun nen de klassen ook best groter wor den. Wij willen kinderen zo goed mogelijk les geven. Deze maatrege- De actiebereidheid is toegenomen len staan daar haaks op. Dat inter view in de Volkskrant heeft het ver zet alleen maar aangewakkerd." De tachtig basisscholen die mee doen aan de estafettestaking zijn verspreid over de hele provincie. Bij sommige onderwijsstichtingen gaat een deel van de scholen dicht. Bijvoorbeeld bij de Scholengroep Probaz in Terneuzen, waar vier van de zeven basisscholen volgende week woensdag sluiten. Twee van drie katholieke SKO-scholen in Hulst en vier van de zes openbare Escalda-scholen in West-Zeeuws- Vlaanderen staken ook. Zes van de twaalf christelijke basisscholen van Onze Wijs op Walcheren leggen eveneens het werk neer. Van de 24 Albero-scholen op de Bevelanden geven er 16 geen les. De zes Omnis-scholen in de gemeente Borsele staken allemaal. Dat geldt ook voor de twaalf Archipel-scho len op Walcheren en de acht open bare scholen van Octho op Tholen. Acht van de negen katholieke Prisma- en alle vier de SKOB-scho- len op de Bevelanden doen ook de deur op slot. AXEL Het is traditie. Aan het einde van het zwem- seizoen is zwembad 't Plaatje in Axel het domein van honden. Tegen de honderdvijftig honden en hun baasjes genoten gisteren volop. Ook Maggi Stevelinck (rood badpak) en Elly Stokkerman (midden) lieten hun honden pootje baden en spelen. Annick van Grimberghe van dieren asiel Zeeuws-Vlaanderen was tevreden. „Een half uur voor opening stond er al e? dinsdag 4 september 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl 80 basisscholen staken mee Duizenden Zeeuwse leerlingen krijgen woensdag 12 september geen les. Tachtig basisscholen gooien dan de deur geheel of gedeeltelijk dicht. Leraren van deze scholen doen mee aan de landelijke estafettestaking. De kinderen zijn of een dag vrij of krijgen alternatieve activiteiten aangeboden. Frank Balkenende Vlissingen -Pim van Kampen (CPOZ) Pootje baden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33