Nederland - Peru ZEELAND 21 Nicolas Roche gaat volgend seizoen Tom Dumoulin helpen WIELRENNEN VUELTA A ESPANAA New Heroes strikt Skelin Nishikori naar kwartfinales Meyer sprint naar zege UITSLAGEN Met zijn ploegmaten trapte Danny van Poppel op de rustdag een uur de benen los, vanuit het hotel in Mozarbez naar Salamanca. Als vol leerde toeristen stonden de renners van Lotto-Jumbo op Plaza Mayor om daarna even neer te strijken op een terras. Eenmaal terug in het hotel zal Van Poppel ongetwijfeld in het routeboek hebben gezien dat de komende drie dagen zich mini maal twee nieuwe kansen op rit winst aandienen. De eerste negen etappes was hij al een paar keer dichtbij. De Vuelta werkt louterend voor Van Poppel, die na twee tegenvallende jaren bij Sky begin dit jaar de overstap maakte naar Lotto-Jumbo. Al bena drukt zijn trainer Merijn Zeeman dat de Vuelta - na de Giro de tweede grote ronde die Van Poppel dit jaar rijdt - vooral is bedoeld om meer inhoud op te bouwen. Niet onbelangrijk na jaren van relatieve stilstand bij Van Poppel. Maar de sprinter zelf toont zich gretig in Spanje. Op dag drie kwam hij nog te vroeg op kop en werd zesde. Drie dagen later kon hij de winst ruiken, maar Nacer Bouhanni drukte zijn wiel net iets eerder over de streep. Twee dagen daarna greep Van Poppel weer mis, maar na zijn derde plek achter Alejandro Valverde en Peter Sagan in de sprint heuvelop in Almadén overheerste vooral trots. Exemplarisch De uitslagen zijn exemplarisch voor wat de kracht en tegelijkertijd de zwakte is van Van Poppel. Als pure sprinter bij vlakke aankom sten komt hij meestal net te kort te gen een concurrent van wereld klasse als Elia Viviani. Lastige en zware aankomsten zijn hem meer op het lijf geschreven, maar dan moet hij dus afrekenen met veel- winnaars als Sagan en Valverde. Zoals Van Poppel zelf stelde na zijn derde plek. „Toen ik Valverde voor bij zag komen, dacht ik: 'Nu wordt het wel heel lastig'." De groei die Van Poppel nu door maakt, zal pas volgend seizoen daadwerkelijk te zien zijn, ver wacht Zeeman, die eerder al aan de basis stond van het sprintsucces van Marcel Kittel, John Degenkolb en Dylan Groenewegen. „Deze in haalslag voor zijn inhoud was no dig", zegt Zeeman over het rijden van de Giro en de Vuelta. „Het is een zoektocht met Danny. Een jaar lang topsporter zijn. Ook op het ge bied van training en voeding, want dat was de laatste jaren ook nooit gebeurd. Zo gaat hij op een andere manier de winter in en begint hij komend seizoen op een veel hoger niveau. Het oogsten met Danny is iets voor de komende jaren." Volgend seizoen zal ook meer aan de topsnelheid van Van Poppel worden gewerkt, maar Zeeman ziet zijn pupil niet als een pure sprinter zoals bijvoorbeeld Groenewegen dat is. „Danny heeft kwaliteiten die Dylan niet heeft en omgekeerd. Ik zie Danny meer als sprinter voor het klassieke werk. Hij kan veel be ter bergop dan collega-sprinters. Ik schaar hem qua potentie in de cate gorie van Degenkolb. Als de finale zwaar en lastig is, een beetje bergop, dan zit Danny daarbij." Ongeduldig Ondanks dat winnen tijdens deze Vuelta geen must is, ziet Zeeman de kansen de komende weken alleen maar toenemen. „Want de meeste sprinters raken sneller vermoeid dan hij. Danny moet gewoon nog even geduld hebben." Van Poppel: „Natuurlijk weet ik wat het grotere plan is met mij, maar ik wil ook hier in de Vu elta gewoon winnen. Ik word alleen maar beter in deze ronde en we gaan het gewoon elke dag proberen, want ik ben ongeduldig." IER NAAR SUNWEB Im Donderdag 6 september 2018 Ga naar pzc.nl/oranje Etappe 10 Vandaag dinsdag 4 september 2018 BASKETBAL Ivica Skelin (44) keert bij New Heroes terug in Nederland. De Kroaat werd eerder twee keer coach van het jaar (2014, 2015). Hij veroverde met het Groningse Donar de landstitel (2014), de beker (2014, 2015) en de Supercup (2014). Skelin was ook werkzaam als bondscoach van Kroatië. „Dat de Maaspoort nu mijn thuis is, stemt mij trots." TENNIS Kei Nishikori (28, foto) heeft voor de derde keer de laatste acht bereikt op de US Open. De Japan ner, in 2014 verliezend fina list, versloeg de Duitser Philipp Kohlschreiber (34): 6-3 6-2 7-5. Bij de vrouwen liet Madison Keys (23) Do- minika Ciculkova kansloos. De Amerikaanse gunde de Slowaakse slechts vier games: 6-1 6-3. WIELRENNEN Cameron Meyer (Mitchelton-Scott) heeft de tweede etappe van de Ronde van Groot- Brittannië gewonnen. De Australiër klopte in de sprint de Italiaan Alessan- dro Tonelli, die wel de lei derstrui pakte. Primoz Ro- glic, de Sloveen van Lotto- Jumbo, en Wout Poels fi nishten in de eerste ach tervolgende groep. WIELRENNEN Ronde van Groot-Brittannië. Tweede etappe. Van Cranbrook naar Barnstaple (174,9 kilometer): 1. Meyer (Aus/Mitj 4.14,46,2. Tonelli (Ita/Brd) 0.01,3. Bevin (NZI/BMC) 0.02, 4. Alaphilippe (Fra/Qst) z.t., 5. Sütterlin (Dui/Mov) z.t., 6. Roglic (Slo/LJm) z.t., 7. Poels (Sky) z.t., 8. Hamilton (Aus/Sun) z.t., 9. Jungels (Lux/Qst) z.t., 10. Carthy (GB/Edu) 0.09. Klassement na tweede rit: 1. Tonelli (Ita/Brd) 8.15,30,2. Meyer (Aus/Mit) z.t., 3. Bevin (NZI/BMC) 0.08, 4. Poels (Sky) 0.12,5. Sütterlin (Dui/Mov) z.t., 6. Hamilton (Aus/Sun) z.t. TENNIS New York (VS). US Open. Mannen, vierde ronde: Del Potro (Arg/3) - Coric (Kro/20) 6-4 6-3 6- 1, Nishikori (Jap/21) - Kohlschreiber (Dui) 6-3 6-2 7-5. Vrouwen, vierde ronde: Keys (VS/14) - Cibulkova (Slw/29) 6-1 6-3, Stephens (VS/3) - Mertens (Bel/15) 6-3 6-3. 'Hij moet geduld hebben' Danny van Poppel (25) was al dicht bij ritwinst deze Vuelta en nieuwe kansen dienen zich aan. Maar het Plan Van Poppel reikt veel verder dan deze Vuelta. „Dat weet ik ook, maar ik wil ook hier gewoon winnen." Daan Hakkenberg Salamanca ROTTERDAM Nico las Roche rijdt ko mend seizoen voor Sunweb. De 34-ja- rige Ier heeft een akkoord bereikt met de ploeg van Iwan Spekenbrink. De zoon van Tourwinnaar Ste- phen Roche komt over van BMC, waarvoor hij deze weken actief is in de Vuelta. Roche wordt gehaald om de klasse mentsrenners bij Sunweb - met Tom Dumoulin voorop - te ondersteunen. privéomstandig- heden, niet het beste seizoen uit zijn carrière - maar in voor gaande jaren liet hij zien dat hij bergop zijn man netje staat. Zo werd hij vijfde en zesde in het eindklasse ment van de Vuelta en ein digde hij twee keer net buiten de top 10 in de Tour. Met zijn ervaring moet hij het vertrek van renners als Lau- rens ten Dam en Simon Roche rijdt, onder meer door Geschke opvangen. 20.45 uur I Johan Cruijff ArenA Amsterdam Zamora Fermoselle Salamanca 0409181 BRON: MARS4NEW.S, ASQ Almendra dam Danny van Poppel legt het net af tegen Nacer Bouhanni (rechts) tijdens de zesde etappe van de Ronde van Spanje, foto cor vos Prijzen zijn exclusief 1,50 servicekosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21