#opzwart voor Lili en Howick Usutu- virus O Dringend advies politie na golf uitgelekte blote foto's minderjarigen Walcheren Janneke, Joeka, Ketura, Levi en en Timo (vlnr) gaan een week lang zwarte kleding dragen. De Goese scholieren willen op die manier de uitgeprocedeerde Armeense kinderen Lili en Howick steunen. „Zwart is een droevige kleur", zegt Joeka. De scholieren hopen dat meer mensen zich in zwart hullen en foto's ervan op Instagram plaatsen. Met de hashtag #opzwart. Dit is waarom een jonge vader een pistool kocht P24-25 Als het kopje hangt, is het mis met de merel Het advies van de politie over sex ting, dat is het uitwisselen van ero tische foto's en filmpjes van elkaar, is opmerkelijk. Meestal wordt het geven van advies hierover aan an dere partijen overgelaten. Tot nu toe werd geadviseerd sexten in een vertrouwde omgeving plaats te la ten vinden. Ook is er campagne ge voerd om berichten te anonimise ren, door geen gezicht op de beel den te laten zien. Maar bij de politie wordt gecon stateerd dat onherkenbaar niet be staat, zeker nu het 'exposen' een vlucht heeft genomen. Op internet worden naaktfoto's minutieus ont leed en vergeleken met gewone fo to's. Door bijvoorbeeld moeder vlekken of tatoeages te vergelijken, kan de identiteit van een slachtoffer alsnog worden onthuld. Ook wordt de omgeving waarin een foto is ge maakt tot in detail bekeken. t In een opwelling verzonden beelden kunnen grote consequenties hebben Daarnaast zijn er chanteurs, die azen op naaktfoto's en slachtoffers daarna dwingen tot het maken van meer foto's, het verrichten van sek suele handelingen of het afstaan van geld. In een opwelling verzonden beel den hebben ondertussen grote con sequenties voor minderjarigen. Veel slachtoffers krijgen na het uit lekken te maken met ernstige psy chische problemen en overwegen zelfs zelfmoord. Ook voor minderjarige daders zijn de consequenties groot, maar de politie merkt dat zij dat van te voren niet overzien. Zij sturen de beelden door uit wraak, omdat een relatie over is of omdat ruzie is ont staan. Het gebeurt ook per ongeluk. Maar wie een pikante foto van een minderjarige op zijn mobiel heeft staan of verspreidt, kan worden vervolgd voor het bezit of versprei den van kinderporno. Dat kan later leiden tot grote problemen, bij voorbeeld bij het vinden van een baan. Daarom is er een pilot in samen werking met stichting Halt. Jonge ren van 12 tot 18 jaar worden hier geconfronteerd met de gevolgen van hun strafbare gedrag, maar krij gen geen justitiële aantekening als ze het traject van Halt met goed ge volg afleggen. Op dit moment vindt een eerste evaluatie plaats. In Kat wijk is de politie daarnaast begon nen met een speciaal voorlichtings programma op scholen. Het voor lichtingsmateriaal wordt eerst re gionaal, maar in de toekomst waar schijnlijk ook landelijk ter beschik king gesteld.P13 Nieuwsmedia »P2 &4 a ZEELAND2 'Stop met delen naaktfoto's' Het aantal gevallen van uitge lekte naaktbeelden van minder jarigen explodeert. Dit jaar meldden elke dag minstens drie slachtoffers zich bij de politie. Het leed is zo groot, dat de poli tie komt met een opmerkelijk advies: stop met sexting. Carla van der Wal Rotterdam dinsdag 4 september 2018 23°C Lokaal (onweers)- buien pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1