Quincy Promes: Sevilla 18 its van Oranje is na een rustperiode klaar 'Het probleem is niet alleen dat hij niet scoort' Kort Uitfans FIFA nomineert Wiegman Sarina Wiegman (48, foto) is door de FIFA genomineerd als beste coach van een vrou wenteam. De bondscoach van de Oranje vrouwen neemt het op tegen de coaches van Japan en Olympique Lyon. Vorig jaar won Wiegman. De prijs voor beste voetballer gaat tussen de Portugees Cristiano Ronaldo (Juventus), de Kroaat Luka Modric (Real Madrid) en de Egyptenaar Mohamed Salah (Liverpool). De Argentijn Lionel Messi (FC Barcelona) ontbreekt voor het eerst sinds 2007 bij de genomineerden. Op 24 septem ber worden de winnaars bekendgemaakt. Conflict in Denemarken Het is onduidelijk met welke spelers de na tionale ploeg van Denemarken deze week tegen Slowakije (morgen, oefen) en Wales (zondag, Nations League) gaat voetballen. De bond is na een hoogoplopend conflict over een cao, waarbij imagorechten een rol spelen, op zoek naar voetballers die de hui dige internationals kunnen vervangen. De bond, die de spelers van staking beticht, vreest zware sancties als beide duels niet worden afgewerkt. Marcellis stopt per direct PEC-verdediger Dirk Marcellis (30, foto) stopt vanwege een slepende knieblessure per direct. „Als ik verder zou gaan, brengt dat mijn gezondheid in gevaar", aldus de 3-voudig international, die verder uitkwam voor PSV, AZ en NAC. „Dit is een zware domper, zowel voor Dirk als de club", aldus technisch directeur Gerard Nijkamp. Flitsen Quote van de dag v - Ronaldo Touré Vivianne Miedema (22) kwakkelde met haar fitheid, nam even afstand van Oranje, maar is er vanavond weer bij in het beslissende WK- kwalificatieduel met Noorwegen. En plaatst Oranje zich, dan wordt alles anders dan vier jaar terug. „Lekker dat de aandacht nu is verdeeld." Haar broertje Lars wilde afgelopen zomer liever naar Dubai. „Maar zelf had ik geen zin in die vijftig graden. Ga dan maar lekker zelf', zei Vivi anne Miedema tegen haar broertje, die bij PEC Zwolle in de jeugd voet balt. En dus gingen ze samen naar New York. „Want ik wilde cultuur en in New York was ik nog nooit geweest." Op de boot naar het Vrijheids beeld zag ze de eerste Nederlandse toeristen al. Het groepje keek stie kem in haar richting, maar dat had ze direct door. En ze schoven steeds dichterbij. Beschroomd. Tot er één zei. 'Jij bent toch die voetbalster?' Ze wilden wel op de foto met de spits van het Nederlands vrouwenelftal. „Apart", vindt Miedema dat nog steeds. Zo ver van huis en dan toch die herkenning. In zo'n grote stad. „Ik kom uit Drenthe, mijn broertje ook. Wij zijn nuchter. We hebben er wel om gelachen, maar dachten daarna wel snel: laten we nu maar naar het Vrijheidsbeeld gaan." Ze weet ook: „Twee jaar geleden was dit waarschijnlijk niet ge beurd." Het veranderde allemaal door het gewonnen EK van vorige zomer. Het toernooi in eigen land Mensen denken misschien dat we er al zijn, maar het is een alles-of-niets- wedstrijd dat ook voor de spits van Oranje succesvol was, door haar vier doel punten waarvan twee in de finale. Maar Miedema liep er wel op haar tandvlees door het slopende sei zoen dat al was begonnen in augus tus en pas eind juni ophield. Vakantie Daarom nam ze dit jaar ook een tijdje bewust afstand van Oranje. Ze miste in de maanden april en juni drie interlands. Tegen Ierland, Noord-Ierland en Slowakije. Duels waarin de ploeg het op voorhand Quincy Pro mes trekt zijn wenk brauwen op. Waar we die matroesj- kapoppen met zijn afbeelding dan precies hadden gezien? Nou, afgelo pen zomer tijdens het WK in Moskou. De holle houten poppetjes die onderdeel zijn van een reeks steeds kleinere in elkaar passende poppen, mateloos populair bij toe risten. Wie de variant van Spartak Moskou van de handgemaakte pop petjes op de kop wilde tikken, kreeg de aanvaller van Oranje als grootste variant, met steeds kleinere ploeg maten in de buik van Promes. „Ja, Rusland", lacht Promes. „In Nederland zal misschien niemand ooit echt beseffen wat mijn status daar was. Ik kan altijd terug daar, dat weet ik zeker. Dat er hier anders naar wordt gekeken, heeft te maken met het feit dat ik in het Nederlands elftal niet altijd heb laten zien wat ik bij Spartak Moskou wel liet zien." Zie de opmerking over zijn status in Moskou vooral niet als een vorm van arrogantie. In Rusland bereikte de goedlachse Amsterdammer meer dan vriend en vijand ooit voor mogelijk hielden. Sevilla haalde de dinsdag 4 september 2018 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL Frankrijk zal in de Nations League tegen het Nederlands elftal (zondag) aantreden met derde doelman Alphonse Aréola. Eerste en tweede doelman Hugo Lloris en Steve Mandanda meldden zich af. De schorsing van Madisyn Cox (23), van wege dopinggebruik, is door het sporttribu- naal CAS teruggebracht van 24 naar 18 maanden. Ze mag per direct weer zwemmen. Mountainbikester Anne Terpstra (27) doet vanaf woensdag toch mee aan de WK. Ze is op tijd hersteld van een enkelblessure. - Italiaanse media had den meer verwacht van de Serie A-entree van Cristiano Ronaldo (33), die ze nu gekscherend 'CR 5,5' noemen. 12 Ajax en ADO Den Haag zijn weer in ge sprek om fans mee te nemen naar onder linge uitwed strijden. Dat gebeurt al twaalf jaar niet meer. Op 2 december is ADO - Ajax, 24 februari ont vangt Ajax ADO. SI Ex-PSV'er Ronaldo (42) heeft een meerderheids belang (51 pro cent) in voet balclub Real Valladolid ge nomen. De club promo veerde vorig jaar naar La Liga. 12 Yaya Touré (35) is terug bij Olympiakos, de Griekse voet balclub die hij 12 jaar geleden verliet voor AS Monaco. De Ivoriaan was transfervrij na zijn vertrek bij ManCity. O o. Niet meer alle Nik Kok Zeist/Oslo Vivianne Miedema kan van avond WK-kwalificatie afdwin gen met Oranje, fotoap -Vivianne Miedema (22) Quincy Promes denkt dat zijn transfer naar Sevilla ook goed is voor Oranje, foto pim ras Quincy Promes (26) moet Sevilla aan doelpunten gaan hel pen. De aanvaller van Oranje, die vlak voor het sluiten van de markt van Spartak Moskou naar Spanje vertrok, is dit seizoen de enige Nederlandse veldspeler in La Liga. Mikos Gouka Zeist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18