Boot vindt het gaatje, Van Maaren greppel in Oemoemenoe verliest eerste duel BeNeCup II 12 De Vries tweede vrouw bij X-Treme MTB Challenge NK-goud Huige en Van Liere Van de Guchte in top tien Dat Haitjema daarmee goede za ken deed in de strijd om de eind- winst in de NL Cup - hij steeg naar plek twee op negen punten van leider Jesse Bikker - was hem een rotzorg. „Ik heb de stand niet heel erg in de gaten gehouden moet ik zeggen", vertelde de winnaar na afloop. Haitjema focust zich meer op de strijd om de Nations Cup, een ander, iets prestigieus klasse ment dat ook uit een serie moun tainbikewedstrijden bestaat. In dat klassement staat de Noord-Hollan der momenteel derde. „Naar zo'n wedstrijd als deze kom ik gewoon om lekker te rij den", zei Haitjema, die gisteren meteen bij de start de leiding pakte. De nummer vijf van het voorbije Nederlands kampioen schap voor beloften had al snel een marge van tien seconden op zijn eerste achtervolgers. Na het slaan van die kloof keek hij enkele keren opzij om te zien waar zijn naaste belagers zich bevonden. Tot zijn grote tevredenheid zag hij dat die de moed al rap hadden opgegeven. Want al na twee van de zeven rondjes van 4,5 kilometer had Christian de Graaff, de uiteinde lijke nummer twee, de handdoek gegooid. „Nadat Haitjema was weggereden heb ik wel geprobeerd om er naar toe te rijden, maar ik kwam geen meter dichterbij", zei Mark Boot, de gedoodverfde favo riet in de klasse 250 cc, moest za terdag in Wemeldinge tot het ui terste gaan in de derde wedstrijd om het open Zeeuws kampioen schap. De coureur uit Kamperland won deze klasse, maar kreeg ge duchte tegenstand van Jordan Lee van Maaren. Deze Vlissingse motorcrosser beet zich in de eer ste manche vast in Boot, maar kon de leider niet op een foutje betrappen. In de tweede manche had Boot een slechtere start en Van Maaren nam de kop. Lang bleef hij aan de leiding, maar te gen het eind vond Boot een gaatje. Daarna ging Van Maaren in de fout en zijn motor belandde in een greppel. Meer dan een twaalfde plaats zat er niet in. Bij de 125 cc was er opnieuw veel strijd. Evenals in Westdorpe won Dailey van de Ketterij beide manches. Debutant Mats Leeu- wenstein had in de tweede man che lang uitzicht op de zege, maar een foutje wierp hem terug naar de tweede plaats. Kevin Spruijt reed in de 500 cc zijn eigen race en won voor Cas- per Ovaa en Guido Boone. Voor Oemoemenoe liep het eerste optreden in de BeNeCup uit op een deceptie. Bij het debuut van coach Reweti Montgomery verloren de Middelburgse rugbyers ten zuiden van Brussel met 32-7 van Ottignies. De Zeeuwen misten wedstrijd ritme en trainer Montgomery diende een behoorlijk aantal nieuwe spelers in te passen. De thuisploeg domineerde het hele duel in de voorwaartsen. Oemoe menoe kwam er aanvallend niet aan te pas en moest zich beperken tot verdedigen. Dat lukte tot de dertig ste minuut, maar na een sinbin van Jerry Christiaanse drukte Ottignies binnen tien miunten door naar een io-o-voorsprong. De tweede helft liet hetzelfde spelbeeld zien. Het overwicht van de thuisclub resulteerde in een ver dubbeling van de voorsprong. In de eerste vlotte aanval na rust brachten Deniël van der Waal en Te Aho Mo- rice Oemoemenoe terug tot 20-7. Even gloorde er hoop aan Middel burgse zijde, maar het offensiefje was verder krachteloos. In de slot minuten liep Ottinies nog uit naar 32-7. Desondanks was Montgomery tevreden: „Ik zag meer positieve dan negatieve punten." Twee keer raak voorVan Anrooij .v v. s&föé' hij. „Dus dacht ik: dit heeft geen zin meer." De Graaff besloot zich te focus sen op de strijd om plek twee, een gevecht dat vele malen spannender bleek dan het duel om de winst. De strijd om de tweede plek was een battle tussen De Graaff en Jesse Bikker. Beide mountainbikers pro beerden elkaar eraf te rijden, maar pas in de laatste honderden meters lukte één van hen dat ook. De Graaff kwam ruim een minuut na de ontketende Haitjema en zes tel len voor Bikker als tweede over de finish. „Toen ik vooraf de startlijst be keek, had ik ook wel verwacht dat ik hier zou kunnen winnen", ver telde Haitjema. „Je weet natuurlijk Misschien moet ik toch maar een doel van die NL Cup maken nooit helemaal hoe een wedstrijd loopt, maar ik gaf mezelf een goede kans. Vooral omdat een aantal jon gens vandaag ontbrak. Zoals Mare Bouwmeester, die komende week het wereldkampioenschap rijdt." Het rijden van een WK zit er voor Haitjema voorlopig niet in, al ontwikkelt hij zich sterk. Ge vraagd naar zijn doelen voor de rest van het seizoen kwam de jon geling uit Krommenie toch nog eens terug op zijn uitspraak aan het begin van het gesprek. „Mis schien moet ik toch maar een doel van die NL Cup maken", zei hij met een milde glimlach. „Ik sta er nu tenslotte toch wel aardig voor." Over drie weken is de laatste wedstrijd van de NL Cup. Didi de Vries Waar Zeeuwse inbreng bij de mannen ontbrak, deed er met Didi de Vries bij de vrouwen wel een Zeeuwse mee. De Vries, afkomstig uit Wilhelminadorp, finishte als tweede, op twee minuten en twin tig seconden van Hannah van Bo ven uit Capelle aan den IJssel. maandag 3 september 2018 Rappe Haij tema ziet rest al snel de moed opgeven Met een enorme verbetenheid op zijn gezicht knalde Marco Haitjema gistermiddag heuvel na heuvel op bij de X-Treme MTB Challenge Schouwen-Dui- veland. De negentienjarige mountainbiker uit Krommenie was duidelijk een maatje te groot voor de rest. Hij won afge tekend in Boswachterij Wester- schouwen. Arwin Willemsen Burgh-Haamstede Herman Heuvink Wemeldinge Hans Markusse Louvain la Neuve PAARDENSPORT Tijdens de Hippiade in Ermelo, het NK voor de breedtesport, waren diverse Zeeuwse amazones succesvol. Het goud van Marit Huige was nog het meest verrassend. Met de zevenjarige Gigi van de Wiel won de inwoonster van Nisse in de klasse Z. Het was voor Huige de eer ste keer dat ze de tweede ronde haalde bij een NK. Vervolgens bleek ze daarin de beste. Dressuuramazone Dinja van Liere pakte met de ruin Duval's Sir Rollo de titel in de klasse ZZ-Licht. De voormalige inwoonster van Kapelle danste op aanspre kende Spice Girls-muziek naar een afgetekende over winning (73,125). Bij het NK dressuur voor viertallen pakte Stal Nijpjes uit Sint-Laurens driemaal goud. VELDRIJDEN Shirin van Anrooij uit Kapelle kan te rugkijken op een succesvol weekeinde in België. Zater dag werd de zestienjarige Bevelandse bij haar eerste veldrit van het seizoen tweede bij de elites. Ze hoefde in Steenhuffel slechts drie seconden toe te geven op Manon Bakker. Een dag later, in Kessel, fi nishte ze als derde. WIELRENNEN Quinty van de Guchte uit Driewegen werd zaterdag negende in een koers voor elite-vrou wen in het Belgische Hul- ste. Zij rijdt komende week mee in de Ronde van Bel gië. Arjan Poleij heeft bij de ju nioren zijn vierde overwin ning van het seizoen ge boekt. De wielrenner uit Kruiningen kwam zater dagmiddag in het Belgi sche Moortsele als eerste over de streep. Rico van Damme uit Yer- seke is in de Ronde van Calfven (TMZ) tweede ge worden. Jacob Wijnstra uit Kapelle mocht met hem mee naar het podium. Marco Hajtema uit Krommenie was niet bij te benen op de Kop van Schouwen, foto marieke mandemaker - Marco Hajtema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40