1-3 O O) CD O 9 'Erwin de slaapkop' is nu klaarwakker Ook de tweede wedstrijd in de derde divisie levert een zege op voor Bevelandse promovendus. In Brabant wordt met 1-3 gewonnen. Debuut Knal Doelpunt Alles wat Erwin Franse op dit moment aanraakt, verandert in goud. Na zijn hattrick vorige week tegen Westlandia (4-0- winst) was hij tegen Dongen (1-3- zege) tweemaal trefzeker. „Wat een held", complimenteerde Tim de Win ter zijn maatje na afloop. „Mo Salah!", vergeleek Klaas van Hecke z'n team genoot met de Liverpool-aanvaller. Na een klein kwartier veroverde Goes de bal een paar meter buiten het strafschopgebied van de thuisploeg. Franse kwam in balbezit. „Klaas zette een blok, zodat ik vrij kon uithalen", zei de aanvaller. Zijn poging resul teerde in een keiharde, tegendraadse streep in de bovenhoek. Ruim vijf minuten later kreeg de buitenspeler zijn tweede mogelijk heid en was het opnieuw raak. Hij ontfutselde de bal bij de laatste verde diger, snelde op het vijandelijke doel af en schoof het projectiel onder de keeper door. „Ik zag dat de verdediger zacht werd ingespeeld. Ik dacht: ik probeer het gewoon", verklaarde Franse het moment van druk zetten. Trainer Rogier Veenstra compli- STERSPELER Wissel uit voorzorg Vroeger scoorde ik redelijk makkelijk. Ik laat nu zien dat ik het nog altijd in me heb menteerde zijn pupil. „'Erwin de slaapkop' slaapt niet meer", refereerde de oefenmeester aan vorig seizoen. Met name in de eerste seizoenhelft 'vergat' Franse zo nu en dan druk te zetten of trok hij zijn been op het laat ste moment terug. Momenteel oogt de Kwadendammenaar echter mes scherp. Zijn moyenne liegt er dan ook niet om. Vijf doelpogingen in twee duels leverden vijf treffers opt. „Vorig seizoen kreeg ik evenveel kansen, maar miste ik er te veel. Vroeger scoorde ik redelijk makkelijk. Ik laat nu zien dat ik het nog altijd in me heb." In de tweede helft had Dongen de regie. Vijf minuten na rust maakte de thuisploeg de aansluitingstreffer (1-2). „Het was billenknijpen", bekende Veenstra. „In zo'n situatie moet je proberen het initiatief terug te pak ken. Dat lukte niet. Zij waren beter. Maar wat is beter? Wij verdedigden beter, want echt grote kansen kreeg Dongen niet." Thom Avontuur was het dichtst bij de gelijkmaker. Hij schoot van afstand tegen de paal. Goes kreeg echter meerdere mogelijkheden. Vanuit de counter waren de bezoekers gevaar lijk. In de 54ste minuut verscheen Da niël Wissel vogelvrij voor de doelman. „Ik dacht aan buitenspel", aldus de spits. „Ik keek eventjes naar de grens rechter. Daardoor duurde het te lang." De misser werd de promovendus niet fataal. Sterker nog: in blessuretijd, zeven minuten nadat Dongen-aan- voerder Mitchell van der Stappen rood kreeg, maakte Wissel er 1-3 van. Veen stra kon na het laatste fluitsignaal op gelucht ademhalen. „Het was niet sprankelend na rust. 'Dan maar knok ken', was de gedachte." Ook Wissel, die bekend staat als 'luie spits', maakte tal van vuile me ters. „Leuk is het niet", zei hij eerlijk. „Sommige jongens vinden het waar schijnlijk wel leuk om veel te lopen. Neem Tim de Winter. Daar gooi je voor de wedstrijd een muntje in en hij blijft gaan." Wissel was blij dat vertoonde werk lust resultaat opleverde voor Goes. „Dat geeft voldoening. Wij zijn waar schijnlijk niet het sterkste team van de competitie. Dat betekent dat je een stapje extra moet zetten. Het wordt de kunst om hetzelfde op te brengen als we achter staan." maandag 3 september 2018 PM Yarick Dorst maakte zater dag zijn com petitiedebuut voor tweededi visionist Baren- drecht. Tegen HFC viel hij na 73 minuten in en vlak daarna gaf hij de assist bij de enige goal. 1 Francis Kabwe Manengela heeft zijn eer ste competitie goal namens Halsteren bin nen. In het hoofdklasse duel met Ge- mert maakte hij gisteren de 2-0, met een knal van zo'n 35 meter. Hal steren won met 2-1. li Mede dankzij een Zeeuws doelpunt won hoofdklasser Baronie giste ren met 1-3 van UDI'19. Aart Veldhof, afkom stig uit Goes en in het verleden actief bij Kloe- tinge, zorgde na rust voor de 1-2 namens de Bredanaars. Goes straft fouten Dongen af Len Wolters Dongen Erwin Franse werd in de 55ste minuut gewisseld. „Vooraf was het de bedoeling dat ik een helft zou spelen", aldus de aanvaller. „Ik had niet veel last. Wel werd het zwaarder naarmate de wed strijd vorderde. Conditioneel ge zien kan ik nog niet negentig mi nuten volmaken. De wissel was daarom bewust. We willen het moment van geblesseerd raken voor zijn." - Erwin Franse Dongen - Goes 0-1 O 1«»S 14. Franse 0-2 21. Franse 50. Van Bree 1-2 1-3 90+2. Wissel Opstellingen Sprangers Meulmeester Gerrits Van Hecke Van der Stappen I Tawfik Poelmans Manuhuwa Kazanci James Holtemans 79. Dekker Avontuur Hollemans Kools De Vlieger 46. Van Bree De Winter Saez Schalkwijk Schilders 89. Besuyen 74. Kolkert Franse Koeman 55. Kroon Wissel Scheidsrechter: J. Vries (Maastricht) Toeschouwers: 450 A Erwin Franse staat na twee duels in de derde divisie op vijf doelpunten, foto johan van der heijden a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37