Hamilton overtroeft Ferrari in eigen huis II 6 FORMULE 1 GRAND PRIX VAN ITALIË^ Straatvechter Max Verstappen knokte op Monza voor een onverwachte podiumplaats, Valtteri Bottas had liever een eerlijk gevecht, net als de wedstrijdleiding. Een lichte touché, vijf seconden tijdstraf en weg podium voor Verstappen. -WONaS WÉÉR GEEN WINST THUISTEAM Verstappen versus Bottas. Ja, zelfs de Zwarte Tulp had er in Monza gis teren een mening over. Als voetbal ler voelde Ruud Gullit zich in top- duels vaak genoeg gezocht en bena deeld door het gezag. Dus wist hij wel hoe Max Verstappen, bij wie hij te gast was in de Italiaanse paddock, zich voelde na de tijdstraf die hem op Monza uiteindelijk het podium kostte. „Net als dat het voor een kleiner team niet toegestaan is om Messi of Ronaldo te tackelen, straft Formule 1 nu Max Verstappen", zo meldde Gullit. „Deze straf is niet eerlijk, hij heeft geweldig gereden." Dat laatste betwistte ook nie mand, na die GP van Italië waarin de 20-jarige Limburger met nul verwachtingen startte, maar won derwel lang op podiumkoers lag. Alleen liet hij bij de enige aanval die Mercedes-coureur Valtteri Bottas tien rondjes voor het einde plaatste om P3 weer van hem af te snoepen, ruimte over voor wat twijfel bij zijn manier van verdedigen. De rappere Net als dat het voor een kleiner voetbal team niet toegestaan is om Messi of Ronaldo te tackelen, straft de Formule 1 nu Max Verstappen Bottas koos de buitenkant, Verstap pen verdedigde wijd, Bottas reed tegen hem aan. Wellicht niet zo handig van Bot tas om het wel heel voorzichtig bui ten langs te proberen. Een toefje bruusk ook van Verstappen, moest iedereen toegeven. Verschil in rij stijl, maar natuurlijk automatisch voer voor de wedstrijdleiding. En in die kamer scoorde Verstappen na tuurlijk nog niet al te veel krediet. Onberispelijk Oké, zijn rijgedrag was dit seizoen doorgaans onberispelijk. Maar te genover Bottas, toch de tamste stier van het gehele topveld die na afloop klaagde over een 'hard en niet al te eerlijk gevecht', zullen alle eerdere incidenten rondom Verstappen on bewust nog wel een beetje mee hebben gespeeld in de besluitvor ming. „Mwah, dat denk ik niet", rea geerde Verstappen. „Maar die straf fen, het ligt er maar aan wie daar boven zit. Er zijn wel vaker dit soort incidenten en dan volgt er geen straf. Willekeur, ja." maandag 3 september 2018 GO 'Wel heel extreem, Arjan Schouten Monza - Ruud Gullit (gast bij Red Buil) MONZA Twee Ferrari's op de eerste startrij en dan wéér niet winnen op het eigen Monza, voor de achtste keer op een rij. Poleposition voor Kimi Raikkönen en P2 voor Sebastian Vettel, maar Mercedes pakte het vanaf de tweede startrij simpelweg slimmer aan in Noord-ltalië. Meteen nam Lewis Hamilton Vettel onder vuur, die tever geefs verdedigde, spinde en de gehele race in de achter volging moest. Dus keken alle Ferrarista's noodgedwongen naar de 38-jarige Raikkönen, die in Melbourne in 2013 voor het laatst een race won. Mercedes nam de Fin ech ter slim in de mangel. Blufte de Italianen te vroeg de pits in met 'fake pitstops' en liet Valtteri Bottas een knechtenrol vervullen. Hij bleef langer buiten, om zo een barrière op te werpen voor Raikkönen, waardoor Hamilton het gat weer dicht kon rijden. Die laatste schoot met nog acht rondes te gaan bij de eerste aanval de met zijn banden stoeiende Raik könen voorbij, om zo Ferrari in eigen huis op een gevoe lige nederlaag te trakteren. Met 30 punten verschil nam de Brit bovendien weer af stand van Vettel (vierde) in de WK-stand. Onder een luid boegeroep mocht Hamilton samen met Bottas (derde) het podium op, waar hij nog een boodschap had voor de teleurgestelde Ferrari-fans. „Voor de toekomst: nega- tiviteit werkt juist heel positief voor mij. Ik ge- bruik het om er iets wc positiefs uit te halen." TIK' Lewis Hamilton na zijn vijfde zege op Mon za. FOTO GETTY

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34