molenaar^ Veilig douchen in 1 dag <r 5 USOPEN KIKI BERTENS xxx] :x xxxr xxx) :x Ineens was de pijp leeg. Kiki Bertens (26) had op de US Open een gouden loting, maar struikelde in de derde ronde. De transformatie van sub- naar wereldtopper verloopt nu eenmaal niet zonder hobbels. Ze had amper gedoucht of de en kele reis New York-Amsterdam was al geboekt. Kiki Bertens wilde naar huis, waar haar zus op het punt staat te bevallen. De even on verwachte als onnodige nederlaag in de derde ronde tegen Marketa Vondrousova (6-7 6-2 6-7) hakte er bovendien stevig in. Toch stapte Bertens met een keurig tussenrap port het vliegtuig in. Het Ameri kaanse hardcourtseizoen biedt on danks de gemiste kans bij de US Open veel nieuwe perspectieven. Een analyse met plus- en minpun ten. Spel Natuurlijk had Bertens van Von drousova moeten winnen. De Tsje chische nummer 103 van de wereld speelde grillig, zoals je van een tie ner mag verwachten. Maar bij de Nederlandse ontbrak zaterdag de zakelijkheid om de partij te beslis sen. Zowel in de eerste als de derde set verspeelde Bertens een break voorsprong en bracht ze in de tie breaks te weinig. Maar in de tweede set was er, net als afgelopen weken in Montreal en Cincinnati, heel weinig aan te merken op haar spel. Ze was in die fase aanvallend en verdedigend sterk en maakte de juiste keuzes. Met dat spel won ze in augustus zes keer van een speel ster uit de top 10 en haalde ze voor het eerst de derde ronde op de US Open. Fitheid Het was partij nummer 81 voor Ber tens in 2018. De vermoeidheid, fy siek en mentaal, had toegeslagen, vertelde ze. „Genoeg is genoeg. Het waren zware weken, met veel nieuwe indrukken." Desondanks oogde Bertens in New York fit. Juist op het stroeve hardcourt was haar voetenwerk in orde en haalde ze veel ballen terug. Tennissen kon Bertens al, het professionelere top sportleven dat ze leidt en de men tale progressie maken dat ze trans formeert van een sub- naar een we reldtopper. Mentaal +/- Tom Okker, Brenda Schultz, ja zelfs John McEnroe. AJlemaal zeiden ze dat Bertens de US Open zou kun nen winnen. Ze hadden gelijk, in de anarchie van het huidige vrouwen tennis is bijna alles mogelijk. Het had Bertens geen parten gespeeld, zei ze, al die meningen en hoop volle voorspellingen. „Ik was vrij relaxed." Toch ging het zaterdag ook mis in haar hoofd. Onrust en paniek zitten bij Bertens nog altijd in het systeem, zij het minder na drukkelijk dan in de afgelopen ja ren. Ranking Virtueel staat Bertens nu elfde op de wereldranglijst. Er kunnen deze week nog één of twee speelsters over haar heen, maar als je kunt zeggen dat maar twee handenvol vrouwen beter kunnen tennissen dan jij, kun je niet anders dan het glas half vol zien. De magische top 10 is in zicht; Bertens won vorig jaar na de US Open nog maar drie par tijen, één in Wuhan en twee in Luxemburg. Ze kan daardoor de ko mende maanden in Azië en Europa flink stijgen. „Deze nederlaag doet pijn", zei Bertens, „maar juist hier kan ik veel leren. Ik zal sterker te rugkomen." badkamers Wilt u ook blijven genieten van een heerlijke douche in een veilige badkamer? Wij maken uw badkamer veilig in 1 dag, zonder hak- of breekwerk. Op maat gemaakt naar uw wensen. Molenaar ontzorgt u in het volledige proces van advies en inmeting, tot montage, afvoer materialen en schoonmaak. Zo komt ontspannen douchen weer binnen handbereik. Wij staan op de 50Plus Beurs! Bezoek ons in hal 8, standnummer E12. Afspraak of brochure? Bel 0341 of kijk op www.molenaar.nl 23 23 00 maandag 3 september 2018 Meer plussen dan minnen Rik Spekenbrink New York A Frustratie bij Kiki Bertens in de verloren partij tegen de Tsjechi sche Vondrousova. fotoafp ONVEILIG VEILIG "Kijk voor de actievoorwaarden op www.molenaar.nl/actie. Actie loopt t/m 22 sep. Jarenlange ervaring Meer dan 10.000 klanten gingen u voor Eigen vakkundige montagedienst 45 plaatsingen perweek Zonder ingrijpende verbouwing Ook afvoer van het oude bad 100% tevredenheidsgarantie Conform de CBW voorwaarden CBW-erkend

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33