6-1 3 maar slechts een beperkt aantal van die ontmoetingen leverde zulke in drukwekkende cijfers als zaterdag op. Vaak was na negentig minuten en extra tijd sprake van enorme op luchting bij de meeste supporters. Zaterdag genoten ze met volle teu gen en vonden velen het zelfs jam mer dat de wedstrijd was afgelo pen, zo lekker liep het ogenschijn lijk. Patroon Ondertussen was er toch nog wat aan te merken geweest op PSV, dat net als bijvoorbeeld in de wedstrij den tegen Fortuna Sittard en BATE Borisov na iedere helft direct een enorme kans moest toestaan. Het lijkt bijna een patroon en natuurlijk heeft Van Bommel, die voor de kleinste details oog heeft, dat ook gezien. Zijn reactie in woord en ge baar na de 4-1 van Willem Il'er Fran Sol sprak boekdelen. „Zolang wij er genoeg maken, is er niets aan de Dit is ook wat ik wil, aanvallen. Verdedigen spreekt me minder aan hand", zei hij na afloop met een knipoog. Het is een kleine kanttekening bij een overtuigende start van PSV, waarin ook het spelhervattings klasje van Ruud Hesp weer vruch ten afwerpt. De 5-1 was een voor beeld van een ingestudeerde stan daardsituatie, waarbij Nick Vierge ver de doelpuntenmaker was. „Je ziet gewoon dat steeds meer wed strijden op die manier beslist wor den", stelde de 29-jarige routinier. „We kunnen tijdens zo'n situatie ook zelf voorbeelden inbrengen die we in wedstrijden gezien hebben. Zelf heb ik dat ook al gedaan, maar het heeft nog niet geleid tot een goal." Van Bommel vindt dat het na de in terlandperiode nog beter kan, maar prees zich ook gelukkig met het feit dat PSV na een tamelijk euforische week bijna geen kruimel liet liggen tegen Willem II. De traditionele onrust van transfers en plaatsing stress voor de Champions League is weg en de club werkt de komende weken toe naar climaxen op het veld. Voor de topontmoetingen bij FC Barcelona en in eigen huis met Ajax wacht over twee weken eerst nog de klus bij ADO. AZ verrast door Heracles El Khayati pakt nu wél zijn kans PEC verlaat laatste plaats Vitesse was de perfecte manier om het eerste 'blokje' van de competitie af te sluiten. Voor het eerst stapt De Ligt nu als Ajax-captain binnen bij Oranje. Daar had hij zelf niet eens over na gedacht. „Het verandert voor mij ook niks. Het draait om presteren, niet om welke status je hebt. Ik kijk uit naar beide wedstrijden. Peru wordt echt geen walk-over. En tegen de wereldkampioen wil iedereen zichzelf testen." Ajax draait. Voor trainer Erik ten Hag was het verstrijken van de transferdeadline afgelopen vrij dagavond een heerlijk moment. Winterse transfers Hij weet dat deze ploeg minimaal een halfjaar bij elkaar blijft. Waar schijnlijk een jaar, want winterse transfers zijn steeds minder popu lair. Zo heeft Ziyech bijvoorbeeld al gezegd niet tussentijds te ver trekken. Onhandig als hij het vindt om halverwege bij een nieuwe club binnen te komen. De Ligt zegt het ont spannen: „Ik had wel ver wacht dat we hier zouden winnen. Maar zo makkelijk natuurlijk niet. Het is echt fijn om in dit elftal te spelen." Grappig genoeg werd De Ligt nog wel even boos toen Ajax het in de slotfase wel geloofde en Vitesse nog een paar grote kansen kreeg. „Voor een verdediger is de dachten ze voorin even niet aan..." Het kan nu met een lach gezegd worden, maar toch snijdt de aan voerder een wezenlijk punt aan. Dit Ajax is alleen zo goed als het honderd procent geconcentreerd is. De pijnlijke uitglijder tijdens de eerste speelronde tegen Heracles bewees dat al. Maar de uitwinst bij maandag 3 september 2018 GO nu: contrast is enorm voetballen tegen Willem II —José Angelino (21) I PSV-WILLEM II 7. Hendrix 1-0 13. Bergwijn 2-0 35. Pereiro 3-0 44. Viergever 4-0 4-1 46. Sol 49. Viergever 5-1 72. Bergwijn 6-1 Opstellingen Zoet Wellenreuther Dumfries Dankerlui Schwaab Lewis Viergever Heerkens 57. Sainsbury Palacios Angelino Llonch Rosario Akkaynak Pereiro 46. Lieftink 65. Malen Crowley Hendrix 75. Anita Bergwijn özbiliz De Jong Sol Lozano 78. Ramselaar Avdijaj Scheidsrechter: Kamphuis Toeschouwers: 33.300 EREDIVISIE Heracles Al melo heeft AZ de eerste nederlaag van dit seizoen bezorgd. De ploeg van trai ner Frank Wormuth ver sloeg de Alkmaarders op het kunstgras in Almelo met 3-2. AZ nam binnen anderhalve minuut de lei ding via de zeventienjarige spits Myron Boadu. Hera cles nam het initiatief over en kwam op gelijke hoogte dankzij een fraai doelpunt van Mohammed Osman. Na rust pakte Heracles door en liep de ploeg uit naar 3-1. In de slotfase werd het nog even span nend, maar voor het eerst in negen duels won Hera cles weer eens van AZ EREDIVISIE Een week ge leden tegen Fortuna Sit tard miste Abdenasser El Khayati (foto) een uitgele zen kans op een hattrick, zaterdag tegen Excelsior lukte het wel. De spelmaker van ADO Den Haag maakte liefst vier goals tegen Ex celsior (2-4) en mocht als beloning de wedstrijdbal mee naar huis nemen. „Ik zei toen al tegen mijn fami lie dat ik er alsnog voor zou zorgen. Dat is meteen ge lukt", zei El Khayati, die in de extra tijd een publieks- wissel kreeg, maar daar niet blij mee was. „Puur omdat ik dacht: misschien kan ik ook nog wel de vijfde maken. Dan praten we daar over twintig jaar nog over." EREDIVISIE PEC Zwolle heeft de laatste plaats in de eredivisie verlaten. Na drie nederlagen boekte de ploeg van trainer John van 't Schip de eerste overwin ning van het seizoen. Het was überhaupt pas de eer ste Zwolse zege sinds eind maart (2-0 tegen Sparta). Uit bij FC Groningen, ook niet al te sterk begonnen, wonnen de Zwollenaren met 1-0 dankzij een doel punt van Vito van Crooy. Van Crooy scoorde vorige week tegen PSV ook al, maar toen verloor Zwolle door een laat doelpunt van Luuk de Jong alsnog. FC Groningen haalde thuis nog geen punt. VITESSE-AJAX 0-13. Ziyech 0-2 7. Huntelaar 0-319. Tadic 0-4 58. Huntelaar Opstellingen Scheidsrechter: Van Boekei Toeschouwers: 19.231 Eduardo Van der Werff Clarke-Salter Büttner Bero 46.0degaard Foor 86. Bruns Beerens Matavz 78. Darfalou Onana Mazraoui De Ligt Blind 65. Eiting Tagliafico Schone Neres 59. Van de Beek De Jong 70. Wöber Ziyech Huntelaar M Hakim Ziyech heeft het naar zijn zin nadat hij Ajax al binnen drie minuten op voorsprong heeft gezet tegen Vitesse. De opmaat voor een makkelijke 0-4-zege. Vorig seizoen verloor Ziyech met Ajax juist in Arn hem: 3-2 (foto rechtsonder). FOTO'S PRO SHOTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 31