23 maken?', vroeg ik. 'Is het zo dat jij me straks gaat bellen met de vraag of ik dit en dat wil pluggen?' 'Nee, dat is juist niet wat ik wil', klonk het. Ik mocht alles zelf kiezen. Toen belde ik snel Marij Janssens NieuwsuurCollege Tour en nu hoofdre dacteur van het nieuwe Late Night). 'Deze kans krijg je maar één keer in je leven!"' „Er zullen wel degelijk program ma's zijn waar we zelf graag aandacht aan willen beste den. Dat ga je ook zien de komende weken. Maar de keuze om ja of nee te zeggen, ligt bij ons." „Geloof het of niet, er is niet gezegd: je moet minstens dat cij fer halen. Alleen: je krijgt er de tijd voor. De professi onele kijker zal na een week zijn oor deel klaar hebben. Prima, maar wij doen dat niet. En ik heb een contract voor driejaar." „Ik ben geen tv-recensent. Humberto sprak daar zelf over in interviews. Daar ga ik niets aan toevoe gen." „Ja, kort na de bekendmaking. Ik ga je niet veel over de inhoud van het gesprek vertellen, want dat is tussen hem en mij. Maar het was heel plezierig. Ik vind Humberto echt een vakman." „Wij wilden graag een toegewijd politiek verslaggever die altijd voor ons werkt, op nieuws jaagt en soms aan tafel komt ver tellen. Dat werd Marloes Lemsom (van Nieuwsuur). Ze schitterde al tijdens de proefuitzendingen. Dat geldt ook voor Lex Uiting. Hij deed ook Rambam. Dat ondeugende, Pietje Bell-achtige, dat zochten we. En we hebben Jacob de Vries, die uit de omgeving van Radar komt. Hij onderzoekt de socials." „Frits is hartstikke goed, een van de meest geliefde duiders van het land. We vonden alleen ook: je hoort veel terecht commentaar op shows met steeds de zelfde gezichten. We hebben een nieuwe studio, een nieuwe vorm, dus ook twee 'nieuwe' mensen in beeld." „Ik laat mijn journalistieke veren niet vallen. Ik hoop op een primeur of ie mand aan tafel die niet al elders zit. Net als de andere talkshows gaan we als teckels achter de beste gasten aan. We gaan voor het gesprek van de dag en de honger om dat voor elkaar te krijgen is groot." „Ik kan niet bepalen waar je naar gaat kijken. Wij proberen iets nieuws neer te zetten. We gaan je verras sen, geloof me." „Natuurlijk! Ik heb dat altijd leuk gevon den, zeker in een latenightprogramma. Maar als we artiesten uitnodigen, is dat niet omdat ze op nummer t in de hitlijs ten staan. Er moet wel een interessant verhaal zijn." „Ik ga een politiek in terview niet ineens anders doen dan ik bij bijvoorbeeld Nieuwsuur deed. Maar ik merkte de afgelo pen tien jaar dat ik steeds meer mijn persoonlijkheid kon laten zien bij College Tour. Dat smaakte wel naar meer. Ik vind het steeds prettiger om meer te zijn dan een pak met een stropdas." „Dat zit in mijn dna, dus het komt er vast Ik ben meer dan een pak met een stropdas een keer aan. Ik concentreer me voorlo pig hierop. Ik zou het niet logisch vinden als het bij de publieke omroep (NTR) te rugkeert, omdat het programma heel erg aan mij hangt en ik bij de totstandko ming zeer nauw betrokken was. Ik vind dat ook heel leuk, zelf gasten regelen." „Ik heb tegen de redactie gezegd: 'Als je denkt dat mijn stem gewenst is, zeg het me.' Ik produceerde altijd mijn eigen gas ten, ook bij Nieuwsuur. Ik weet niet hoe intensief dit gaat worden, maar ik sluit het toch niet uit. Het zit in mijn bloed." „Ik heb geklokt, het is vanaf huis naar de studio exact 13 minuten fietsen. Dus dat is goed te doen. Ik heb het hier natuurlijk thuis over gehad. Ieder een riep meteen in koor: 'Goed plan!' Ik kan 's ochtends nog steeds mijn kinderen naar school brengen. Althans de jongste van 9, die van 11 fietst zelf. Dat wil ik wel blijven doen. Verder ren ik drie keer per week en doe ik aan pilates." „Er staan misschien zelfs bouwlampen op. Het hoort erbij. Ik lig er echt niet wakker van. Ik schiet hooguit weieens wakker met een goed idee dat ik dan snel even opschrijf. Ik ging in 1999 voor NOVA als correspon dent naar Amerika. Toen had je Max Westerman voor RTL Nieuws en Charles Groenhuijsen van het NOS Journaal. Toen heb ik me ook even op de kop gekrabd: hoe verdien ik daar mijn plek? Ik ben het maar gewoon gaan doen. Gun mij de start, kijk eens een paar maanden. Ik weet dat de pennen klaarliggen, maar het weerhoudt me natuurlijk niet. Ik heb nog nooit zo veel energie gehad als nu door alles wat er gebeurt. Dat geldt ook voor de redactie. We zijn allemaal hazewindhonden die maandag eindelijk worden losgelaten." maandag 3 september 2018 GO 'Ik heb nog nooit zo veel energie gehad' Maar de kritiek dat RTL zichzelf in het zonnetje zet, hoor je dus straks niet meer? Je moet toch aan iemand verant woording afleg gen? Wat vond je van de kritiek op RTL Late Night? Heb je Humberto nog gesproken? Wat is straks inhoudelijk nieuw? RTL heeft in Frits Wester toch al een parlementair verslaggever in huis? Mogen we een journalistieker, meer urgent programma verwachten? Waarom moet ik als kijker straks kiezen voor jou en niet voor bijvoorbeeld Jeroen Pauw? Maar zet je bijvoorbeeld ook in op een scheut entertainment? Gaan we een an dere Twan Huys zien? Hoe zit het eigenlijk met College Tour, keert dat nog terug? Van boven naar beneden: Twan Huys bij Nieuwsuur, als correspondent in de VS en in College Tour. FOTO'S ANP, NOS, NTR Daar kun je nu onmogelijk nog tijd voor hebben toch? Humberto Tan noemde het werk 'top sport'. Hoe ga jij het bolwerken? Er ligt een vergrootglas op dit programma. RTL Late Night met Twan Huys, vanaf vandaag, 22.30 uur, RTL 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23