M Mega ABBA concert in Ahoy A TRIBUTE TO ABBA TMIE SHOW EUWS 11 INTERVIEW DEBORAH SNOEREN Ja, schoolleider zijn is pittig, zegt Deborah Snoeren van de Tweestromenschool in Heerewaarden. De directeuren voeren 12 september actie voor betere lonen, minder werkdruk en vooral meer erkenning. Met haar boterhammetjes voor zich strijkt ze neer op de stoel van meester Paul, de leerkracht van groep 3-4. Terwijl meester Paul pauze heeft, eet schoolleider Deborah Snoeren (36) met zijn klas. En dat is gezellig. Ze praat met de leerlingen over wat ze deze week hebben gedaan. Hoe hun weekend is geweest. Intussen draait ze bekers open en repareert ze een broodblik. „Zullen we nog een keer een grap uithalen", oppert leerling Bart. Vorige week gingen de kinde ren gillend op hun stoel staan toen hun eigen meester weer terug de klas in kwam. Ze deden alsof er een muis in het lokaal zat. „Ga je alvast iets be denken?" antwoordt juf Deborah. Het is alsof ze dagelijks voor de klas staat. Niets is minder waar. Deze schoolleider begon op haar 26ste al als directeur van de Tweestromen school in Heerewaarden, een dorp tussen de Maas en Waal in Gelder land. In de eerste jaren combineerde ze dat nog met een paar dagen voor de klas - 'ik wilde met de voetjes in de klei blijven' - maar dat is niet meer te doen. Daarom geniet ze zo van de overblijf. „Er bestaat een ver keerd beeld van een schooldirecteur. Mijn vriendinnen durven echt niet meer te zeggen dat ik zo lekker veel vakantie heb", zegt Snoeren. Slecht imago Nee, dit is geen schooldirecteur die vanuit 'een ivoren toren' haar school leidt. 'Juf Deborah' weet precies wat er in 'haar' klaslokalen en schoolgan- gen gebeurt. De Tweestromenschool is een kleine school met ongeveer honderd leerlingen. Het is de enige school in het dorp. Toch begrijpt deze schoolleider best dat er een slecht imago aan haar beroep kleeft. Toen Snoeren op haar 26ste de Tweestromenschool onder haar hoede nam, had ze géén idee waar ze aan begon. „Ik wist niet eens wat een schooldirecteur precies deed. Dat heb ik nog hardop gezegd tijdens mijn sollicitatiegesprekken", bekent ze. Toch werd ze aangenomen. Lachend: „Ik ben niet onzeker aangelegd, maar vroeg wel of ze soms niemand anders hadden." En het lukte haar - 'dat heb ik echt niet alleen gedaan' - de Twee stromenschool van een zwak inspec tieoordeel af te helpen. Maar hoe klopt dat beeld van een schoolleider dan niet? Ze vertelt over een ouder die een gesprek met haar wilde. Normaal vraagt ze waar het over gaat, omdat zij meestal niet de aangewezen persoon is om dat ge sprek te voeren. Deze keer besloot ze het niet te doen. „Bleek dat de ouder van alles vertelde over problemen met haar kind. Dat hoort ze natuur lijk met de leerkracht te bespreken. Blijkbaar bestaat het idee dat de di recteur daarover gaat." Het idee is dat veel schooldirecteu ren leraren zijn die toevallig iets be ter zijn in hun werk en er wat extra's bij doen. Maar nee, Snoeren is abso luut geen leraar plus die er wat taken bij doet, benadrukt ze. Ze moet de begroting van ongeveer een half mil joen euro jaarlijks rond krijgen. De afgelopen jaren heeft ze zich verdiept in nieuwbouw van de school. Ze moet zorgen dat ze genoeg leraren voor de klas en ondersteunende me dewerkers heeft. En ze moet de on derwijsvisie op de Tweestromen school bewaken. Nu zijn wij aan de beurt. Mensen moeten weten dat we meer doen dan lesgeven Ook probeert ze de ouders zoveel mogelijk bij de school te betrekken. „Tegenwoordig mag je blij zijn als er tien ouders naar een informatie avond van de klas komen. Ik vraag me dan af waarom ze niet komen en probeer daar iets aan te doen." Deze directeur staat op vrijdagochtend op het schoolplein om iedereen welkom te heten. Ze wil zichtbaar zijn. Actie Ook al doet deze directeur dat alle maal met hart en ziel, ze voert op 12 september actie. „Het klinkt als mosterd na de maaltijd, maar we zijn tijdens alle lerarenprotesten vergeten voor onszelf op te komen", zegt ze. „Nu zijn wij aan de beurt. Mensen moeten weten dat we meer doen dan lesgeven. Is het pittig? Absoluut. Moet je een olifantenhuid hebben? Ja. En toch is dit het mooiste beroep van de wereld." €10,- KORTING* Bestel nu tickets op pzc.nl/abba maandag 3 september 2018 'Er bestaat echt een verkeerd beeld van een schooldirecteur' Ellen van Gaaien Heerewaarden Deborah Snoeren van de Tweestromen school gaat actievoe ren, omdat het vol gens haar hoog tijd wordt dat de schoold irecteuren voor zich zelf opkomen. FOTO KOEN VERHEIJDEN - Deborah Snoeren, directeur In 2019 is het exact veertig jaar geleden dat ABBA in Ahoy stond. Ter gelegenheid hiervan komt op 4 en 5 april 'THE SHOW - A Tribute to ABBA' exclusief naar de Rotterdamse poptempel. Een unieke productie die door kenners omschreven wordt als 'de beste ABBA show na de originele ABBA'. Een groot orkest met top musici, de nieuwste special effects en videoschermen zorgen voor een perfecte ABBA experience die wereldwijd ongeëvenaard is. Zing mee met megahits als Mamma Mia, Waterloo, Money Money Money en Dancing Queen en ervaar de unieke sound die deze Zweedse popgroep legendarisch maakt. Haal je plateauzolen uit de kast, verzamel al je vrienden en bestel snel tickets voor de ultieme avond uit. 4 en 5 april 2019 I Ahoy Rotterdam Prijzen zijn inclusief servicekosten en exclusief transactiekosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11