g-3 Planbureau in de herkansing Koperdief moet naar instelling veelplegers l r J j ft Vader IJ Uren zon graden gemiddeld zomers dagen Taakstraf voor 'meester' die meisje wilde verleiden 2 J 1 v 1 Commentaar Het is afwachten of de politiek sportief genoeg is om de uitglijder door de vingers te zien Deze maatregel is met name be doeld voor veelplegers en betekent een verblijf van twee j aar in een in stelling voor veelplegers. In die tijd kunnen ze werken aan zichzelf. Voor wie daar geen zin in heeft, be tekent dat 'twee jaar koud zitten'. L. probeerde op 14 mei van dit jaar in Bruinisse op het terrein van windmolenpark Krammer koper draad te stelen. Ook werd hij ver dacht van vernieling van een kabel haspel en het bezit van 5,4 gram speed. Passanten hadden die avond ie mand op het windmolenpark zien rondscharrelen en belden de poli tie. Die zagen L. bezig met het strip pen van koperen kabels. Op het moment dat L. de agenten zag nam hij de benen en rende hij de bossen in. Een opgeroepen poli- tiehelikopter leverde geen resultaat op. Politiehond Barry daarentegen wel; die ontdekte L. in een dicht stuk bos en beet hem in de billen. Man probeerde op het windmolenpark Krammer koperdraad te stelen Volgens de deskundigen raakt L. na gebruik van drugs in een psy chose en zorgt dan voor veel over last. ALMANAK Kylian is een slim ventje. On danks zijn acht jaar heeft hij goed in de gaten hoe de wereld in elkaar steekt. En daardoor ook hoe hij zijn plagende vader het beste terug kan pakken. Na weer een pesterijtje van de ouweheer was de jonge Middelburger het zat. Het was tijd voor een tegen- reactie. Zijn vader moest maar eens op zijn nummer gezet worden. Met een glimlach op zijn gezicht draaide Kylian zich naar zijn moeder en stelde haar een vraag. Een dodelijke voor vaders trots: „Mam, wanneer vertel je me nou eindelijk eens wie mijn échte vader is?" r r-1 i *•-( s. J De 27-jarige R. van D. uit het Bel gische Lokeren is door de recht bank in Middelburg veroordeeld tot een taakstraf van 120 uur. Het vonnis was conform de eis. De rechtbank vond bewezen dat Van D. in de zomer van 2016 een toen dertienjarig meisje heeft ge probeerd te verleiden. Ook had hij haar naaktfoto's van zichzelf ge stuurd. Dat hij ook ontucht met haar zou hebben gepleegd door aan haar billen te zitten, achtte de rechtbank niet bewezen. Het meisje zat in die periode nog in groep acht van een basis school. Van D. woonde toen in Hulst en trad onder meer op als vrijwilliger bij de schoolkampen op een camping in Vogelwaarde. Daar ontmoette hij ook het meisje. Later kwamen ze elkaar opnieuw tegen in een zwembad en vanaf dat moment hielden ze via snapchat contact. Na verloop van tijd kregen de chats een sek sueel tintje en spraken de twee af bij het 'Bos van Pot' waar ze knuf felden. Toen ze op vakantie was, stuurde Van D. haar twee naakt- filmpjes. Er kwam een einde aan hun contact en het meisje vertelde toen ook alles aan haar moeder, die de politie inschakelde. vrijdag 31 augustus 2018 ZB Planbureau heeft zijn rapportage over de staat van deze provincie keurig geneutraliseerd. Dat was nodig omdat de onderzoekers van de ZB zich eerder vergalop peerden. Zij maakten in de Staat van Zeeland 2017 een paar fouten en zij kleurden het rapport en de presentatie ervan. Dat maakte het stuk volstrekt ongeschikt als leidraad voor provin cie en gemeenten. De Staat van Zeeland is drastisch gecorrigeerd. Nu ligt een gortdroog rapport voor. Het is ontdaan van kraak of smaak. De nieuwe versie doet bijna terugverlangen naar de oude, zeer ge kleurde. Niet dat er nu ineens behoefte is aan de alarmerende, dwingende toon die de ZB eerst gebruikte, maar een flanke rend advies met wat scenario's om de gedachten van politici te scherpen zou toch wel nuttig zijn. De ZB heeft zich er niet aan gewaagd. Dat is begrijpelijk. Eerst moet de wrange smaak van de gemaakte fouten weg. Eerst moet het vertrouwen worden hersteld. Dat begint inder daad met een foutloos optreden in de herkansing. Nu de ZB dat heeft gepresteerd, verdient het instituut een uitnodiging om weer gewoon mee te denken, om te adviseren. De ZB herpakt zich wellicht nog juist op tijd. De Zeeuwse po litiek buigt zich binnenkort over de toekomst van het Planbu reau. Dat wordt hachelijk, want de Staat van Zeeland 2017 heeft de ZB veel goodwill gekost. Het is even afwachten of de Zeeuwse politici sportief genoeg zijn om de uitglijder van dit jaar door de vingers te zien. De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 27-jarige S. L. uit Sommelsdijk de zogeheten ISD-maatregel opgelegd. Ad Roos Middelburg Tip? redactie@pzc.nl NIEUWERKERK Arco Pieper rijdt zijn laatste rondje met de groentekar Na 44 jaar komt er een einde aan de rijdende groentekar van de familie Pieper uit Oosterland. Arco Pieper, die de tradi tie van zijn vader voort zette, rijdt volgende week zijn laatste rondjes over Schouwen-Duiveland. Maandag is hij in Brui nisse, dinsdag in Nieu- werkerk, donderdag in Oosterland en vrijdag sluit hij af in Nieuwerkerk. Daarna, op woensdag 19 september, gaat de nieuwe groentewinkel open in het winkelcen trum aan de Polderweg in Nieuwerkerk, waar ook Aldi en Jumbo zitten. VLISSINGEN Afscheid De Piek kost Cultuurwerf 11.000 euro Het afstoten van poppo dium De Piek kost de Cultuurwerf in Vlissingen 11.000 euro subsidie dit jaar. Dat bedrag kort de gemeente op het budget van de culturele evene mentenorganisator. Die draagt per 1 september het Piekgebouw aan de Hellebardierstraat over aan de verhuurder, de ge meente. Andersom be taalt Vlissingen de Cul tuurwerf 15.000 euro voor overname van de geluids- en lichtinstalla tie. Pand en inrichting komen voor een jaar in bruikleen bij de nieuwe stichting Podium De Piek. LAMSWAARDE Drie windturbines nemen halve hectare grond in De drie windturbines die mogelijk aan de Zeedijk ten noorden van Lams- waarde komen, nemen in totaal een halve hec tare landbouwgrond in. De grondeigenaren of feren hun bezit vrijwillig op, tegen een vergoe ding. Het plan voor Energierijk Hulst be staat verder uit een zon- nepark. Het wordt ge trokken door Green Trust, na realisatie wordt een nog op te richten lokale energie coöperatie eigenaar. In woners van de ge meente Hulst kunnen daar lid van worden. w m In Westdorpe scheen de zon deze zomer (tot en met woensdag) 735 uur. Dat is ex treem veel. Sinds het begin van de metingen in 1991 was 2009 de zonnigste zomer (729 uur), gevolgd door 1995 (720 uur) en 2003 (708 uur). In Vlissingen was het nog zon niger dan in Westdorpe, met tot en met woensdag 779 uur. Het record staat daar sinds 1976 op 885 uur. De gemiddelde temperatuur deze zomer was zowel in Vlissingen als Westdorpe 19,1 graden. Westdorpe verbreekt daarmee het zomerrecord, dat sinds 2003 stond op 18,6 graden. In Vlissingen was het alleen in 2003 gemiddeld iets warmer (19,2 gra den). In Wilhelminadorp is het gemiddelde uitgekomen op 18,8 graden, een evenaring van het record van 2003. In Westdorpe werden in juni, juli en augustus 42 zomerse dagen genoteerd, ofwel dagen waarop de temperatuur boven de 25 graden uitkomt. Dat is het hoogste aantal sinds de metingen daar in 1991 begonnen. In 1995 bleef de teller op 41 steken, in april en mei van dit jaar had Westdorpe bovendien ook al 13 zomerse dagen. Het to taalaantal van 55 is ongekend. Het record stond sinds 2003 op 46. En het aantal kan dit jaar nog verder oplo pen. Zomerse dagen zijn ook in september - en zelfs begin oktober - niet ongebruikelijk. Ad Roos Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30