Maak cultureel bolwerk van Piek Voorbereidingen vernieuwing in volle gang 6 Scouts vrezen komst van CitySeeds naar Meiveld Het is niet direct te zien, maar ach ter de schermen wordt druk ge werkt aan diverse bouwprojecten rondom het Dok in het Schelde- kwartier, benadrukt projectleider Scheldekwartier Hans van Houdt. De nieuwe brug ligt er - zoals eer der gehoopt - volgend jaar nog niet, maar is na de zomer van 2020 zeker in gebruik. „We verwachten zowel het herstel van de kade als de bouw van de brug dit jaar aan te besteden. In de loop van volgend jaar kan het herstel van de Jan Weugkade, de aanleg van de nieuwe damwand en de inrichting van ligplaatsen plaatsvinden." De bouw van de brug kan gelijk oplopen met het herstel van de kade, legt Van Houdt uit. „De brug wordt niet ter plaatse gemaakt, maar elders in een loods. Als de nieuwe brug klaar is, zal hij pas naar het Dok worden gebracht en ge plaatst. Natuurlijk moet de brug aan beide zijden van het Dok aan landen op stevige grond. De Hout kade is intussen opgeknapt, herstel van de Jan Weugkade volgt in de loop van volgend jaar." Van Houdt wijst er op dat druk wordt gewerkt aan het bouwrijp maken voor de als zoete broodjes wegvliegende huizen en apparte menten van bouwplan de Ketelma kerij. Voor de Machinefabriek Herstel van de Jan Weugkade volgt in de loop van volgend jaar wordt ook de plaatsing van de twee jaar terug ontmantelde Schelde- kraan voorbereid. De nieuwe extra stevige fundering voor de kraan wordt dit najaar gelegd, zodat de kraan begin volgend jaar weer aan het Dok kan pronken. Het bouwrijp maken van de Ke telmakerij ligt nog op schema, hoe wel de bouwvakkers af en toe op verrassingen stuiten. De afgelopen weken zijn drie oliebronnen opge ruimd en ingepakt. Ook zijn een betonvloer en een muurtje uit de bodem verwijderd om heien voor de nieuwbouw mogelijk te maken. Bernard Meijlink van de Walcherse Archeologische Dienst hoorde dat oude funderingen van de Schelde- fabriek werden bedreigd met sloop, maar constateerde dat die buiten het heigebied vallen. Oude vesting muren zijn er tussen Jan Weugkade en Willem Ruysstraat nooit ge weest, weet de archeoloog. Helling Naast de Ketelmakerij wordt be gonnen met het bouwrijp maken van de Helling voor de bouw van drie appartementencomplexen. De voorbereidingen voor de weg naar de nieuwe brug staan volgend jaar ook op de rol. Omdat de parkeerga rage in de Machinefabriek in 2019 zeker nog niet is gerealiseerd, wordt het huidige parkeerterrein voor personeel van KSG verlegd. Van Houdt: „Dat parkeerterrein ligt dan niet langer tussen Machine- en Timmerfabriek, maar evenwijdig aan de Machinefabriek. Voordeel is dat er dubbel zoveel parkeerplaat sen komen." B en W van Vlissingen geven de stichting, begonnen als actiegroep De Piek Gaat Door, de kans om een echt cultureel bolwerk van het pop podium te maken. In De Piek zullen vanaf oktober niet alleen popcon certen plaatsvinden. Ook voor lite ratuur en poëzie (poetry-slams), toneel, (school)musicals en-theater en muzieklessen is ruimte, betoog den kandidaat-bestuursleden gis teren tijdens de presentatie van de stichting in oprichting in het ge meentehuis. Bijna heel Vlissingen vindt dat De Piek moet blijven. Een lijst met een groot aantal handtekeningen van een actiegroep, bewees dat ook. Maar nadat Cultuurwerf liet weten niet door te gaan met de exploitatie van het poppodium zonder een aantal (financiële) garanties van de gemeente, gebeurde er weinig. Een aantal van oudsher bij De Piek be trokken mensen wilde het bijna een halve eeuw oude instituut geen stille dood laten sterven en besloot de krachten te bundelen. Ellen Gellman, Henk Postma, Erik van der Meer en Kevin van Gorkom (respectievelijk beoogd voorzitter, secretaris, penning meester en bestuurslid) benadruk ken dat ze pas vanaf dit weekeind - als ze de sleutel van De Piek krijgen Bijna heel Vlissingen vindt dat De Piek moet blijven - echt aan de slag kunnen. Ze hopen de komende maand vooral heel veel vrijwilligers te vinden, die ook hun steentje willen bijdragen aan de programmering, de invulling en het onderhoud van De Piek. Tijdens een aantal inloopbijeen komsten, waarvan de data binnen kort volgen, gaan ze in op plannen en ambities. Die moeten er in elk geval toe leiden dat De Piek weer uitgroeit tot 'broedplaats en ont moetingsplek voor muzikanten, nieuwe bands, performers, kunste naars, technici, andere creatieve geesten en publiek'. MIDDELBURG Scoutinggroep Kazan de Wolf ziet de moge lijke komst van CitySeeds naar hun terrein op het Meiveld in Middelburg niet zitten. Be stuurslid Janneke Goudswaard van de scoutinggroep liet dat gisteravond weten aan de Mid delburgse politiek tijdens een commissievergadering. De scouts vrezen dat de komst van CitySeeds hen beperkt in hun activiteiten. Goudswaard waarschuwde dat haar jeugd dan minder ruimte heeft om te spe len en oefeningen te doen. Ook kan er onenigheid ontstaan als ballen en/of spelende kinderen in de tuinen van CitySeeds te rechtkomen. Daarnaast vreest ze dat er groen moet verdwijnen om tuinbouw mogelijk te ma ken. CitySeeds verbouwt groenten voor mensen die in armoede le ven. De organisatie zit nu nog aan de rand van de Mortiere maar moet daar per 1 januari weg omdat die plek nodig is voor de uitbreiding van de wijk. Wet houder Chris Dekker verzekerde de politici dat er geen sprake kan zijn van een verhuizing tegen de wil van de scouting. Binnenkort volgt een nieuw gesprek met be trokkenen. IN DE REGIO Competitie vogelvlucht Rondleiding Ter Hooge Orgelconcert Geert Bierling MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 30 augustus 2018 WA Vlissingen werkt aan kade en brug De voorbereidingen voor herstel van de Jan Weugkade aan het Vlissingse Dok zijn in volle gang. De vernieuwing van de kade staat volgend jaar op het pro gramma en gaat gelijk op met de voorbereidingen voor de nieuwe Koningsbrug over het Dok. René Hoonhorst Vlissingen - Hans van Houdt, projectleider De stichting Podium De Piek Vlissingen (in oprichting) pro beert komend jaar het funda ment te leggen voor een langdu rig voortbestaan van De Piek. René Hoonhorst Vlissingen OOSTKAPELLE Terra Maris in Oost- kapelle houdt van daag de activiteit 'Competitie vogel vlucht'. Tijdens de activiteit vouwen en versieren kinderen een papieren vogel die echt kan vlie gen. Daarna wordt er een wedstrijd ge houden met de vo gels. Het evenement duurt van 13.00 tot 14.30 uur. Opgeven kan via www.terra- maris.nl of 0118- 582620. Er zijn der tig plaatsen. Om deel te nemen moet de entreeprijs voor het museum be taald worden. MIDDELBURG IVN Walcheren geeft zaterdag weer een rondlei ding door buiten plaats Ter Hooge. De buitenplaats ligt aan de Koudekerk- seweg in Middel burg. Het huidige kasteel dateert van 1755 en is gebouwd op de fundamenten van een kasteel dat daar al in de 13de eeuw is gebouwd. Het kasteel, het parkbos en de om liggende landerijen zijn ondergebracht bij Stichting Lynden Ter Hooge. De excursie ver trekt om 10.00 uur op de parkeer plaats aan de Breeweg ter hoogte van kaas boerderij Pitteperk. MIDDELBURG Geert Bierling, stadsorganist van Rotterdam, geeft vandaag het laatste concert in de serie orgelconcerten in de Middelburgse Oostkerk. Het concert begint om 12.30 uur. Toe gang is gratis. MIDDELBURG Te koop: een beeld van een bronzen paard dat jarenlang voor het politiebureau in Heinkenszand stond. De gemeente Borsele doet dit beeld en nog 62 andere kunstwerken in de uitverkoop. Borsele is bezig met de oprui ming van de kunstcollectie in de kelder van het gemeente huis. In totaal 63 van de 124 geïnventariseerde werken gaan tussen 3 en 8 september onder de hamer bij veilinghuis Ko rendijk in Midddelburg. Het betreft vooral werken voor aan de muur, zoals olieverfschilderijen, zeefdrukken en aquarel len. FOTO GEMEENTE BORSELE BIGGEKERKE 't Klokuus, Kerk plein, 09.30-12.00 uur: Inloop- ochtend KOUDEKERKE Diverse loca ties, 10.00-18.00 uur: Kunst en cultuurroute MIDDELBURG Marktplein, 09.00-16.30 uur: Weekmarkt; Plein 1940, 09.00-16.00 uur: Brocante Markt; 't Zwin 1, 10.00-12.30 uur: Gratis inloop spreekuur Budgetcoach Zee land; Balie Zeeuws Museum, 11.15-12.45 uur: Rondleiding door het Abdijcomplex; Balie in de Wandelkerk, 13.30 uur: Rondleiding 'Kijken in kerken en synagogen'; Kruitmolen, 14.00-16.00 uur: Bowlen voor senioren 50+; ZB, 14.00-16.00: FNV Senioren Walcheren or ganiseert themabijeenkomst 'Senioren Veiligheid'; Koor kerk, 15.00 uur: Miniconcert; Cleene Hoogeweg, 19.00 uur: Zomeravondwandeling door natuurgebied Cleene Hooge; Abdijplein, vanaf 20.30 uur: ZNF met optredens van YSA, Matthew Crosby en Jacque- line Govaert OOSTKAPELLE Dorpsstraat, 10.00-19.00 uur: Seizoens- markt; Duinvlietweg 6,13.00- 14.30 uur: Terra Maris organi seert activiteit 'Competitie Vo gelvlucht'; Kantine Voetbalver eniging, 13.30 uur: A.V.O. Sportdorp wandeltocht over afstanden van 5 tot 10 km; In- foknooppunt 't Wachtertje, bij de Dorpskerk, 19.30 uur: Ont dek Oostkappelle VEERE Museum Veere, 12.00 en 14.30 uur: Vaartocht over het Veerse Meer met een zeil boot; Stadswallen, 20.45 uur: Locatievoorstelling ZNF 'De Blinden' VLISSINGEN Mercuriusweg 19,10.00-12.00 uur: Spreekuur Sociale cliëntenraad; Wijkcen trum De Burgerij, 10.30-11.30 uur: Sport- en spelactiviteit voor 70+ WESTKAPELLE Polderhuis, 10.00-17.00 uur: Expositie Duitse fotograaf Wil Albertz TE KOOP: KUNSTWERKEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34