Kaasboerderij in ongelijk gesteld SP protesteert tegen maatregel van ADRZ 1 4 Sandra Wielaart botste op een ree Een nieuw plafond in één dag Plafonds Sierlijsten Verlichting Wielaart was twee jaar geleden in haar rode Nissan onderweg van Brouwershaven terug naar huis, destijds in Bruinisse. Het was rond elf uur 's avonds, en het was donker buiten. Ze koos voor een route bin nendoor. Bij het Dijkwater, tussen Dreischor en Sirjansland, ging het mis. „Er sprong een ree over de weg. Die zag ik nog aankomen, en daar kon ik voor remmen. Daar was ik heel opgelucht over." Toen het ge vaar geweken was, liet ze het rem pedaal weer los. En toen ging het alsnog mis. „Er bleek nog een tweede ree te zijn. Verschrikt bleef hij staan in mijn koplampen. En daar klapte ik vol bovenop. Die tweede ree heb ik nooit gezien. Niet totdat het veel te laat was, in elk ge val." Klap Reeën zijn relatief kleine dieren, met een schouderhoogte van zo'n 70 centimeter en een gewicht van 25 kilo. De klap was desondanks flink. „Die aanrijding was net ter hoogte van een boerderijtje. Die mensen hadden de klap binnen ook gehoord, en ze kwamen naar buiten rennen. Ze dachten dat ik tegen een boom geknald was." Direct na het ongeval stapte ze uit om te kijken hoe het met het dier was. „Ik liep door het glas van mijn koplampen. Daar lag dat reetje. Hij leefde nog wel, maar niet lang meer... gelukkig. Het was een heel onaangenaam gezicht. Toen ik me omdraaide, zag ik de schade aan mijn auto pas: koplampen kapot, de koelvloeistof liep eruit, de bumper Ik ben nu nog steeds extra alert of er niet ineens iets oversteekt heel ver naar binnen gedrukt... mijn auto was helemaal vernield. Mijn eerste autootje, ik had hem pas zes weken..." Wielaart kwam er zelf zonder kleerscheuren vanaf. Enorm ge schrokken was ze wel. „Mijn nek was helemaal stijf van het me schrap zetten in mijn auto. En ik was echt wel een beetje in shock. Ik heb mijn vader en mijn vriend ge beld, dat ze me maar moesten ko men halen." Toch kroop ze wel al snel weer achter het stuur. „Ik moest ook wel, ik heb mijn auto no dig voor het werk. Maar ik heb wel een tijdje de binnendoorweggetjes gemeden, en daar rijd ik eigenlijk nog steeds niet graag. En ik ben nu nog steeds wel extra alert of er niet ineens iets oversteekt." Tollen Hoewel in haar woorden door klinkt dat ze het ergens ook wel zie lig vindt, kan Sandra Wielaart heel goed begrijpen dat de provincie zich zorgen maakt over de ver keersveiligheid en daarom reeën wil gaan afschieten. „Voor mij is het goed afgelopen. Ik heb er niets aan overgehouden. Maar je hebt ook mensen die gaan tollen, of uitwij ken, en wél tegen een boom belan den. Dan moeten we misschien toch eerst maar de mensen be schermen." Het gaat om de vlonders en paaltjes die bij de safaritenten horen op de minicamping van De Korte in Me- liskerke. De gemeente wil dat die na het seizoen tegelijk met de ten ten verwijderd worden. Daarover voert De Korte een langdurige strijd met de gemeente. De eigenaar van minicamping Kaasboerderij Mariekerke zegt dat hij zijn vlonders en paaltjes niet hoefde weg te halen van de ge meente. Een wethouder zou dat hebben toegezegd. De gemeente ontkent dat. De Korte kreeg voor 120.000 euro aan dwangsommen opgelegd. Maar die hoefde hij van de gemeente niet te betalen. Toch wilde De Korte dat de Raad van State de gemeente op de vingers tikt. Drie weken geleden lag de zaak daar op tafel. Bij de campinghouder is irritatie over de gemeente. De toezegging van de wethouder zou zijn gedaan in een gesprek op 21 januari 2015. De Het bezwaar tegen de dwangsom kwam te laat binnen bij de gemeente Veere vlonders en paaltjes hoefden niet weg, zou er zijn gezegd. De Korte had toen al een dwangsom aan zijn broek. Hij maakte daar echter geen bezwaar tegen, omdat hij daar geen reden voor zag. Pas toen de termijn voor het indienen van bezwaren te gen de dwangsom voorbij was in maart 2015 kwam hij erachter dat de vlonders en paaltjes toch weg moesten. Hij maakte alsnog bezwaar tegen de dwangsom in november 2015. Dit werd door de gemeente niet- ontvankelijk verklaard. Dit besluit is door de Raad van State woensdag in hoger beroep bekrachtigd. De hoogste bestuursrechtbank vindt dat De Korte in maart 2015 direct bezwaar had moeten maken. Dan was de termijnoverschrijding mis schien verschoonbaar geweest. GOES Mogen we nu toch weer tot aan de ingang rijden? Bezoe kers van het ADRZ in Goes zou den het vandaag zomaar gedacht kunnen hebben. Actievoerders van de SP in Goes hingen een bordje op met de tekst 'kiss and ride-zone', met een pijl die rich ting de ingang wees. Ze protesteerden daarmee te gen het feit dat auto's en taxibus jes sinds enkele maanden niet meer tot aan de hoofdingang van het ziekenhuis mogen rijden. „Dat is met name voor mensen die ziek of slecht ter been zijn heel verve lend", zei John Kruiver, die ook present was. De socialisten hebben al regel matig geklaagd over de maatregel en begonnen een petitie. Tot nu toe tevergeefs. Volgens het ziekenhuis is de maatregel nodig, omdat bij de in gang onveilige situaties ontston den. Het ADRZ zet vrijwilligers in om mensen die dat nodig hebben naar de ingang te begeleiden. Vol gens de SP biedt dat met name bij slecht weer weinig soelaas, ook al zijn de vrijwilligers zeer welwil lend. De Goese ouderenbonden hebben ook al geklaagd over de maatregel. Het bordje van de SP dat sugge reert dat mensen toch iemand mogen afzetten bij de ingang is kort na de actie weggehaald. Uitnodiging PLAFONDSHOW Vrijdag 31 augustus Zaterdag 1 september donderdag 30 augustus 2018 GO 'Binnendoor rijden doe ik niet meer' Je ziet ze eigenlijk maar zelden, en als reeën ineens opduiken, is dat vaak een verrassing. En dat maakt ze zo gevaarlijk. Sandra Wielaart (23) uit Nieuwerkerk kan erover meepraten. „Die ree heb ik nooit gezien. Niet totdat het veel te laat was, in elk geval." Dat de provincie de die ren wil laten afschieten, begrijpt ze daarom wel. Cris Sohier Dreischor De schade aan de voorzijde van Sandra's Nissan na de aanrijding. EIGEN FOTO -Sandra Wielaart De Raad van State heeft woens dag het hoger beroep afgewe zen van campinghouder Jan de Korte die door de gemeente Veere wordt bedreigd met dwangsommen. Den Haag/Meliskerke Past uw plafond niet meer bij het interieur, of is het lelijk geworden door vochtplekken of scheuren? Er bestaat een ideale en duurzame oplossing: Plameco. Zonder rommel of overlast wordt een nieuw plafond vlak onder het bestaande plafond aangebracht. Het meubilair kan gewoon blijven staan! Zowel klassieke als moderne uitvoeringen in wel 100 varianten, voor elke inrichting en stijl. Dit onderhouds- vriendelijke plafond voldoet aan alle gestelde Europese eisen. De hoogwaardige materialen zijn ongevoelig voor temperatuurver schillen, bacteriënwerend en vochtbestendig, dus ook optimaal in bijv. badkamers. Daarbij is iedere denkbare verlichting mogelijk. Aanstaande vrijdag en zaterdag kunt u zich tijdens de show uitvoerig laten voorlichten over de mogelijkheden. Columbusweg 3 in Goes -0113-270000 -www.plameco.nl/goes Spoedeisende hulp 1 Parkeren (P) Huisartsenpost (P) Parkeren E De actievoerders van de SP bij het ADRZ. fotomarcelledavidse Een nieuw plafond in 1 dag! Geschikt voor elke ruimte. van 14.00 tot 18.00 uur van 10.00 tot 16.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 32