f I 'W 21 Ze is de meest gevraagde BN'er in spelprogramma's op televisie. Patty Brard (63) is er trots op. „Als je niks durft of probeert, wat heb je dan aan je leven?" de opvang. We hebben de ouders weggestuurd om met de kinderen voor hen een surpriseparty te orga niseren. Zij vertelden heel persoon lijke verhalen. Een zekere tragiek, maar met ons Pat Fred-sausje. Het is goed ontvangen. Half september horen we of het doorgaat. Ik zou het gek vinden als dat niet gebeurt." „Als je niks durft of probeert, wat heb je dan aan je leven? Dan lijkt het smakeloos. En ik dacht toen: dat doe ik niet. Maar ook dat was erg leuk om te leren. Alleen jammer dat ik toen niet het lijf had dat ik nu heb. Dan was het me beter afgegaan." „Kijkers hebben meteen hun voor keur voor een kandidaat. En voordat je een onbekend iemand hebt neer gezet, ben je drie uitzendingen ver der. Nu weet je gewoon: Patty is stom, Fred is hysterisch. Ik kies die en die. En sommige mensen zijn constant. Hebben geen ergernisfac tor. Een Jan Smit bijvoorbeeld, die altijd hetzelfde is. Die zal niet zo gauw als kandidaat gevraagd wor den." „Zeker. Je krijgt er fijn voor betaald. En daarbij: je maakt het toch maar mooi allemaal mee. Fotograferen, stand-upcomedy. En Ik Hou Van Hol land, dat is een feestje. Een dagje lol trappen, dat kun je toch niet van elke baan zeggen?" Je krijgt kansen die je in een normaal leven niet krijgt. Neem nou zo'n programma als het Perfecte Plaatje. Wie wil nou niet leren fotograferen? Ik was ook gevraagd voor Expeditie Robinson. Ook avontuurlijk, want je zal maar naar zo'n eiland kunnen, maar fotograferen vond ik leuker. Het verschil is wel: vroeger was het mijn eigen programma, zoals Patty gaat extreem. Nu is het één aflevering waarin je dan meedoet." „Ik ben trots op Vet Gelukkig, een vierdelige documentaire die ik met Diederik Jekel voor de NTR heb ge maakt. Mensen die worstelen met overgewicht. Of je ook gelukkig kunt zijn in een voller lichaam. En ik heb voor RTL samen met Fred van Leer een proef opgenomen: Pat Fred, voor al uw feesten en partijen." „Ook, maar niet alleen. We zetten mensen in het zonnetje, zoals ou ders met zeven kinderen en tien in Ik durf op televisie op mijn bek te gaan. De echtheid, die voelen mensen Ze sprong van een duikplank. Danste over het ijs. Leerde fotograferen. Patty Brard is de meest- gevraagde Bekende Nederlander van bijna 1400 kandidaten die opdraaf den in vijftig spelprogramma's. Uit onderzoek van deze krant blijkt dat de voormalige zangeres de lijst aan voert met veertien deelnames. „Kun je nagaan: en dan zeg ik nóg altijd vaker nee dan ja", lacht Brard. „Dank je. Best grappig, maar tegelijk ook een tikkie verneukeratief, hoor. Kijk, ik word de hele dag gebeld of ik dit wil doen of daar aan wil meewer ken. Ik ben het nu aan het minderen, ik wil niet alléén maar kandidaat zijn. Gelukkig ben ik zelf ook weer bezig met programma's maken." „Ik hou van het randje. De een vindt dat leuk, terwijl de ander zich ergert. Maar ik blijf altijd mezelf. Veel men sen veranderen als er een camera in de buurt komt. Ik vergeet 'm. De kracht van televisie maken is durven tonen wie je bent. Dik, dun, lachend, bebloed, ik durf op mijn bek te gaan. De echtheid, die voelen mensen." „Het is heel moeilijk nee te zeggen. FAMILIES FLOP TOP donderdag 30 augustus 2018 Jamai Loman 11 Fred van Leer 10 Gijs Staverman 10 Dennis Weening 9 Dominique van Hulst 9 Kees Tol 9 KimFeenstra9 'Ik zeg nog altijd vaker nee dan ja' Anders spring je toch weer van een duikplank? Waarom moet dat nou steeds, al die BN'ers in een spelprogramma? Het is natuurlijk ook een prettige bron van inkomsten, toch? Maar er komen eigen program ma's aan. Lachen, gieren, brullen? 44 —Patty Brard Dennis Jansen Gudo Tienhooven Van harte. Je bent de koningin van de BN'ers in spelprogramma's. Wat maakt jou tot de ideale BN'er in spelprogramma's? Waarom doe je eigenlijk zo vaak mee? Alleen tv-spelletjes met een competitie-element. Presentato ren en vaste teamcaptains zijn niet meegenomen. Meerdere deelnames aan hetzelfde pro gramma telt voor 1 keer. Bronnen: Wikipedia, programmasites en beelden. 815 BN'ers deden slechts één keer aan een programma mee. 1. Familie Smit 13 (Monique 9, Jan 4) Familie Paay/Curry 13 (Patricia 8, Christina Curry 5) 3. Familie Hazes 11 (Roxeanne 5, André jr. 5, Rachel 1) 4. Familie Luske/Jess 11 (Charly 7, Tanja 4) 5. Familie Schuurman 10 (Birgit 7, Katja 3); Familie Froger 10 (René 4, Danny 4, Natascha 2); Familie Brandsteder 10 (Rick 8, Ron 2). Jan Smit en Patricia Paay. foto's anp Niet alle programma's met BN'ers scoren op tv. Vijf tops en flops. Vet Fit, afvallen op SBS 6 Into the Waves, surfen op Veronica Met De Deur In Huis, huizen raden op SBS 6 Zeesterren, spelletjes in en op het water op RTL 4 Superstar, koken op RTL 4 Wie Is De Mol?, Saboteren op NPO De Slimste Mens, quizzen op NPO 2 Expeditie Robinson, survival op RTL 5 Ik Hou Van Holland, spelletjes spe len op RTL 4 Maestro, dirigeren op NPO 1 Kijk op de site bij /video voor de grootste flops van programma's met BN'ers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21