Bijlage Film by the Sea Eet eens een meelworm Alle 128 films en verhalen, tips en programma's Kabinet maakt suikervrije frisdrank en bronwater goedkoper Walcheren Theo van Schaikvande Sligroin Vlissingen vindt insecten niet onsmakelijk. De groothandel verkoopt ze dan ookMaar het loopt nog niet storm Het Nederlands Instituut voor Militaire Historie ontdekte onlangs honderden nog niet gepubliceerde luchtfoto's van Nederland. Ook vanuit het Zeeuwse luchtruim zijn veel beelden gemaakt. De Luchtvaart- afdeeling - de latere Luchtmacht - maakte deze luchtfoto van Middelburg in de periode 1920- 1940. De Lange Jan is een niet te missen baken. Links de Markt met het stadhuis, helemaal rechts de Oostkerk. Zoek via pzc.nl de foto's van uw eigen dorp of stad inde collectie van het NIMH. »P8 De maatregel is opgenomen in het nationaal preventieakkoord onder het thema 'overgewicht'. Deze krant heeft een concept daarvan in gezien. In de deal staat letterlijk bij het onderwerp 'voeding': „De Rijksoverheid neemt zelfstandig fiscale maatregelen. Dit wordt ge daan door water(s) en suikervrije dranken vrij te stellen van verbrui kersbelasting." Zo gaan mensen meer gezonde producten nuttigen, is de verwachting. Er staat niet in het conceptak koord hoe de beoogde gedeeltelijke afschaffing van deze taks wordt be taald. In 2017 bedroegen de totale inkomsten uit de verbruiksbelas ting op alcoholvrije dranken ruim 250 miljoen euro. De levensmiddelenindustrie, ho reca, onderwijs-, sport- en zorgor ganisaties, verzekeraars en het mi nisterie van Volksgezondheid leg gen zich verder vast om richting 2040 het percentage mensen met (zwaar) overgewicht terug te bren gen naar het niveau van 1995. „Als we niets doen, laat de trend t Feitelijk blijft alleen belasting over op dranken met suiker, suikertaks dus zien dat in de komende 22 jaar 62 procent van de volwassen Neder landers zou kunnen gaan kampen met overgewicht (2017:49 procent). Het is onze ambitie om deze trend bij te stellen en een daling voor el kaar te krijgen." Een van de belangrijkste doelstel lingen van de deelnemers voor de komende decennia is 40 procent minder Nederlanders die lijden aan ziekten die voortkomen uit ernstig overgewicht, zoals diabetes en hart-, vaat- en leverziekten. Zo kan de stijging van de zorgkosten wor den ingedamd. Om dat te bereiken moeten in 2040 alle inwoners van Nederland groente en fruit eten volgens de Schijf van Vijf, meer water of calo- rieloze dranken nuttigen en hoe veelheden calorieën binnenkrijgen die passen bij hun lengte, leeftijd en leefstijl. Verder is 75 procent van de Ne derlanders tegen die tijd in bewe ging volgens de Beweegrichtlijn (volwassenen wekelijks ten minste tweeëenhalf uur matig intensief en kinderen dagelijks minstens een uur). Nu doet 47 procent dat. In het uitgelekte akkoord wordt overigens met geen woord gerept over een suikertaks, een gevoelig punt aan het Binnenhof. Toch blijft er nu fei telijk alleen een verbruiksbelasting over op suikerhoudende vruchten sappen en limonades. Zo ontstaat er in de praktijk toch een vorm van suikertaks. P15 Nieuwsmedia P*J, film fei ZEELAND 2 BTW wapen tegen obesitas Suikervrije dranken en bronwa ter worden goedkoper om zwaarlijvigheid tegen te gaan. Het kabinet gaat de verbruiks belasting (BTW) op die produc ten afschaffen. Dat scheelt bijna 9 cent op een liter cola light of mineraalwater. Edwin van der Aa Den Haag donderdag 30 augustus 2018 19°C Lokaal pzc.nl enkele bui Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1